Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Žirafa zlodějka, liška atentátnice, srážka s medvědem… Někteří Češi si o dovolené od problémů opravdu moc neodfrkli

14.09.2015
Žirafa zlodějka, liška atentátnice, srážka s medvědem… Někteří Češi  si o dovolené od problémů opravdu moc neodfrkli

Autor: archiv

Popisek: Liška obecná (Vulpes vulpes) - ilustrační foto

Na dovolenou jezdíme za odpočinkem, ne vždy se však záměr podaří. Dokládají to netradiční nehody klientů pojišťovny Allianz v zahraničí. Pro neobvyklé zážitky ani nemuseli cestovat příliš daleko. Řada téměř neuvěřitelných příběhů má původ v nečekaném setkání s exotickými zvířaty.

Mírně otřesená se z loňské dovolené vrátila rodina, která se rozhodla pro vyjížďku do safari severně od německého Hannoveru. Když rodiče s dcerkou v parku na chvíli zastavili, neprozřetelně nechali pootevřené okénko u auta. Na jedné ze sedaček přitom měli položeno několik jablek k svačině, kterých si ale okamžitě všimla kolemjdoucí žirafa. Strčila hlavu do auta, avšak po spatření lidí si svůj záměr rozmyslela a snažila se z vozu okamžitě dostat ven. Zaklínily se jí ale růžky, a tak se jí podařilo konečně uniknout až po několika prudkých trhnutích proti karoserii a značném poničení bočních dveří.

Havárie jako z filmu

Téměř neuvěřitelný zážitek si z cest odnesl cestovatel, který se v Norsku u silnice snažil rychlým manévrem vyhnout losovi a ve smyku poté naboural do medvěda, který stál jen o kus dál. Naštěstí ani řidič ani zvířata neutrpěla vážná poranění. Jinému turistovi zase skočil před auto klokan, nikoli však v Austrálii, kde lze střet s tímto zvířetem očekávat, ale pouze pár kilometrů za českými hranicemi v Bavorsku. Zvíře totiž uteklo majiteli obchodu se zvířaty. Uprchlík nehodu přežil, řidiči způsobil šok a menší škodu na autě.

Tohle nevymyslíš

Podobné situace ale nekončí vždycky ‘remízou‘. Například při lovu na lišku poblíž běloruského města Grodno nepříliš šikovný střelec zvíře sice zranil, ale nezastřelil. Rozhodl se mu proto uštědřit ránu z milosti. Jenže jakmile se k lišce přiblížil, reflexivně cukla nohou a podařilo se jí stisknout spoušť mužovy zbraně. Lovce, který se ji snažil připravit o život, postřelila do nohy. Zatímco mu jeho průvodci volali rychlou zdravotnickou pomoc, která ho následně dopravila do nemocnice, zrzavá útočnice zmizela v hustém podrostu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace