Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Jak je to doopravdy s ochotou k integraci? Vypovídá o tom „velkorysá“ nabídka Saúdské Arábie – za každých 100 uprchlíků postaví prý v Německu jednu mešitu

13.09.2015
Jak je to doopravdy s ochotou k integraci? Vypovídá o tom „velkorysá“ nabídka Saúdské Arábie – za každých 100 uprchlíků postaví prý v Německu jednu mešitu

Autor: kurir.rs

Popisek: Imigranti - ilustrační foto

Saúdská Arábie, která až doposud údajně odmítala angažovat se v řešení uprchlické krize, se konečně odhodlala ke vstřícnému kroku vůči Evropě. Nabídla Německu, že za každých sto uprchlíků, kteří do země přijdou, postaví jednu mešitu. Což znamená, že by v Německu postavili na 200 mešit. Informuje The Independent.

Saúdská Arábie čelila kritice za to, že se odmítá podílet na řešení migrační krize a zavírá před uprchlíky dveře. Což však není úplná pravda. V současnosti učinila první velký vstřícný krok vůči Evropě. Nabídla totiž Německu, že postaví 200 mešit, jednu za každých 100 uprchlíků, které Německo přijme.

„Nebylo by fér tvrdit, že státy Perského zálivu neudělaly nic pro zhruba čtyři miliony Syřanů, kteří opustili svou zemi.“ Podle posledních zpráv arabského deníku al Hayat nabídla Saúdská Arábie domov půlmilionu Syřanů. Ne však jako uprchlíkům, ale jako pracujícím.

Pomoc také proudí od místních bohatých, bez jejichž značných příspěvků by mnohé uprchlické tábory pravděpodobně nefungovaly. BBC odhaduje, že celková finanční pomoc od jednotlivců se pohybuje kolem 900 milionů dolarů.

Merkelová se zatím nevyjádřila

Státy Perského zálivu však mají strach, že společně s uprchlíky by přijali i Syřany, kteří jsou loajální režimu Bašara al-Asada. Problém mají také s možnými demografickými změnami, ke kterým již dochází. Například ve Spojených Arabských Emirátech je v současnosti převaha pěti cizinců na jednoho místního občana.

Německá kancléřka Angela Merkelová mezitím osobně přivítala dvě syrské uprchlické rodiny v azylovém domě v Berlíně. „K jejich integraci dojde zejména skrze děti, které se velmi rychle ve školkách naučí německy. Doufám a věřím, že valná většina z nich se bude chtít rychle naučit náš jazyk,“ řekla reportérům.

K nabídce Saúdské Arábie se však Merkelová zatím nevyjádřila.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace