Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Populární plavovláska z Postřižin táhne do boje proti chlapům. Co se stalo a proč se Magda Vášáryová změnila v sufražetku, která chce předělávat ženy? Tajnosti slavných

11.09.2015
Populární plavovláska z Postřižin táhne do boje proti chlapům. Co se stalo a proč se Magda Vášáryová změnila v sufražetku, která chce předělávat ženy? Tajnosti slavných

Foto: novinka.pl

Popisek: Nezapomenutelná plavovláska z Postřižin Magda Vášáryová

Před sto lety by ji nazvali sufražetkou. Vede totiž ženský spolek a burcuje Slovenky, aby bojovaly se závislostí na partnerech. Rozhodně to ale neznamená, že by svého úspěšného muže Milana Lasicu neměla ráda.

Mluví sice šesti jazyky, ani v jednom prý slůvko únava ale nezná. Patří totiž k typu žen, které si nejspíš každé ráno vymění napůl vybité baterky za čerstvé, vyběhnou do světa, celý den se nezastaví a večer odmítají padnout na gauč únavou. „Dostala jsem přísnou německou výchovu, maminka netolerovala žádné kňučení a nikdy jsem ji neslyšela říct, že je unavená. Nedělám to ani já. Stejně jako ona si nenatáhnu v sedm večer nohy u televizoru a neuspávám svou šedou kůru mozkovou sledováním seriálů,“ prozradila serveru Pluska.sk bývalá herečka, která se ráda obklopuje ženami podobného ražení.

Na hormony nemá čas

Podle Magdy Vášáryové začíná stáří v osmdesáti, od padesátky je žena jenom ve starším výkonném věku. „Když si v padesáti obujete bačkory, navléknete zástěru, začnete si říkat, že jste unavená, a přestane vám překážet vyduté břicho, je zle,“ myslí si bývalá diplomatka, která se i ke své menopauze postavila stylem „na hormonální výkyvy nemám čas“. „Byla jsem právě velvyslankyní ve Varšavě. Čekal mě úřad, který bylo třeba zrekonstruovat. Místo návalů jsem řešila, aby Polsko podpořilo náš vstup do NATO,“ směje se bývalá herečka, mladší ze svou krásných slovenských sestřiček, jimž po dlouhá léta padaly davy mužů k nohám.

S druhým manželem, populárním slovenským hercem a komikem Milanem Lasicou

S druhým manželem, populárním slovenským hercem a komikem Milanem Lasicou

Jak se sladí s Lasicou

Akční herečka, socioložka, politička, ale i babička, která sice navštěvuje své vnučky dvakrát týdně, přesto ale odmítá ‘babkovatět‘ v mentálním smyslu slova. Při pohledu na ni se nelze nezeptat, jak dokáže své tryskové životní tempo sladit s manželem, známým hercem a komikem Milanem Lasicou, který již na první pohled působí, jakoby měl zařazenou podstatně nižší rychlost. „Já jsem byla motorem, je ale zajímavé, že po tolika letech už ho nepotřebuje. Má vlastní. Nedávno byl ve Španělsku, potom si hned odskočil do Prahy, po dni volna zajel do Olomouce, a když jsem byla pracovně v Drážďanech, neseděl doma, ale vyrazil s kamarádem do Budapešti. Když jsem se vrátila v noci domů, našla jsem na posteli červenou papriku a sladkosti,“ chválí Magda úspěšného manžela a jedním dechem ho i obdivuje. A zjevně jí ani trochu nevadí, že se Lasica kdysi velmi intenzivně ucházel o přízeň její starší sestry Emílie.

Snaží se burcovat ženy

Ani se svým vyhlášeným humorem nemá Lasica šanci trumfnout svoji hyperaktivní ženu, která již rok kromě jiného šéfuje i spolku Živena a snaží se probrat Slovenky. „Je načase přestat bojovat o přízeň samců, měly bychom být solidárnější. Budeme tak lépe konkurovat mužům ve všech sférách. Nejdůležitější pro každou ženu je získat dobré vzdělání a obklopit se věrnými kamarádkami, které vás podrží a potáhnou v každé chvíli. Tak jako to kdysi dělala Elena Maróthy-Šoltésová pro Timravu nebo Terézia Vansová, která vydávala časopis Dennica a nic si nedělala z posměšných poznámek martinských mužů. Tradice Živeny se musíme držet,“ upozorňuje Vášáryová. Na otázku, zda ženy dokážou stihnout kariéru i rodinu, aniž by něco z toho utrpělo, je prý doslova alergická. „Staromilci se v ženách snaží vzbudit falešný pocit viny, že se extrémně nevěnují dětem. My jsme dali dcery ve čtrnácti do rakouské internátní školy a naše vztahy nijak neutrpěly. Vyhnuly se jim drogy i nechtěná těhotenství. Bylo to dobré rozhodnutí, protože jsem příliš ochranářská matka a ony by tím doma trpěly,“ vysvětluje svůj postoj.

Milan Lasica s dcerami Hanou a Žofií (vlevo)

Milan Lasica s dcerami Hanou a Žofií (vlevo)

Chlapi se mají ženit až po třicítce

Plavovlasá hrdinka legendárních Postřižin je přesvědčená, že od jistého věku musí ženy činit racionální rozhodnutí. „Hlavně děti nesmíte přivést na svět jenom tak, bez plánu, a potom, když něco nevyjde, naříkat, stěžovat si a brát léky,“ zdůrazňuje žena, která se během prvního manželství se známým slovenským hercem Dušanem Jamrichem k mateřství neodhodlala. „Vdávala jsem se v pětadvaceti. Naštěstí mojí strategií bylo vždy rodit až po třicítce. Můj muž se ale ve svých třiceti úplně změnil a museli jsme se rozejít,“ zavzpomínala a dodala: „Dnes se normálně zdravíme, ale rozvod byl stresující. Po smrti nejbližšího je to objektivně nejtěžší věc. Pokud se mu lze vyhnout, je třeba vydržet. Samozřejmě pokud si nevezmete chorobného žárlivce, alkoholika, lakomce nebo psychopata.“ Její teorii, že muži by se před třicítkou neměli ženit, podporuje i životní zkušenost Milana Lasici, který až po letech přiznal, že se mu ve dvaadvaceti letech do svatby se zpěvačkou Zorou Kolínskou ani nechtělo, styděl se ale říct to nahlas. Ani po dětech tenkrát ještě netoužil. Ve vztahu s Magdou si už ale pospíšil, k oltáři šla ve čtvrtém měsíci těhotenství. A bylo jí třicet tři let.

Je třeba mít plán B

Podruhé herečka otěhotněla již po třinácti měsících. „Byla jsem ráda, že to tak vyšlo, za tři roky jsem se zbavila plenek. Doporučuji to každé ženě,“ usmívá se s tím, že každá by si měla pro svůj život promyslet i náhradní plán B. „Nemusí dělat kariéru, ale pokud se rozhodne jenom rodit děti, měla by vědět, co bude dělat, až jí muž ve čtyřiceti řekne, že potřebuje nové kuřátko a nezabezpečí ji,“ upozorňuje. Magda ten svůj vždy měla, protože již od patnácti let, kdy začala filmovat, byla ekonomicky nezávislá. „Nové kuřátko může přijít kdykoli. Můj muž má po své mamince, která se dožila devadesáti dvou let, dobré geny a i dnes je přitažlivý. Věřím, že se ženy kolem něj neustále točí.“

Psali jsme:

Po třech týdnech známosti se vdala za sympaťáka, z nějž se vyklubal násilník. O svobodu pak Emília Vášáryová bojovala sedm let. Jak jí to osud nakonec vynahradil? Tajnosti slavných

Po třech týdnech známosti se vdala za sympaťáka, z nějž se vyklubal násilník. O svobodu pak Emília Vášáryová bojovala sedm let. Jak jí to osud nakonec vynahradil? Tajnosti slavných)

Blbá nálada panuje v celé střední Evropě, mohou za to média a hlavně naivita mladých, tvrdí Magda Vašáryová

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace