Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Suverénní kat úspěšné talentové show naštval půlku národa, přesto nám ho Prima zase naservíruje. A tak Jaro Slávik leze ke křížku. Co slibuje divákům i soutěžícím?

03.09.2015
Suverénní kat úspěšné talentové show naštval půlku národa, přesto nám ho Prima zase naservíruje. A tak Jaro Slávik leze ke křížku. Co slibuje divákům i soutěžícím?

Autor: TV Prima

Popisek: Producent Jaro Slávik

Říká prý vždy, co si myslí, tuto možnost považuje za největší luxus a svou neomalenost si vůbec nepřipouští. Přesto Jaro Slávik bude zase porotcem show Česko Slovensko má talent. A tak leze ke křížku a snaží se vylepšit svou image v očích diváků, z nichž většina ho už opravdu ‘nemusí‘.

I když naštval půlku českého národa, televize Prima nám ho přesto zase naservíruje. Slováci ho totiž milují, a tak uhájit svůj post porotce i v páté řadě ‘federální‘ show Česko Slovensko má talent prý pro něj nebyl velký problém. Naši diváci mu vyčítají, že je příliš sebevědomý, suverénní a při prezentaci svých názorů vůči soutěžícím až neomalený. Zkrátka to, co Češi považují za nedostatek ‘kinderstube‘ neboli základů slušného chování, to přivádí naše východní sousedy do transu. A tak si jeho invektiv užijeme dosyta při sledování talentové show i po celý letošní podzim.

Hulvátství je luxus?

Slávikův přístup k hodnocení výkonů soutěžících je klasickou ilustrací rozdílu mezi mentalitami obou národů. Slováci jsou zkrátka ‘šmrncnutí‘ maďarským temperamentem, takže spoustu výroků, které bychom u nás považovali za urážku, neprožívají tak dramaticky a považují je za normální. Stejně to bere právě i úspěšný jednačtyřicetiletý producent, který nemá potřebu při servírování ostré kritiky vážit slova a je přesvědčen, že vlastně jenom sděluje veřejnosti svůj pohled na věc, za nímž si stojí. A že za to sklízí kritiku a kdekdo ho pak nemá rád, ho ani trochu netrápí. „Přináší mi to v životě víc negativního než pozitivního, ale myslím, že je to v mém životě větší luxus než hmotné statky, které získáte tím, že jste submisivnější a máte schopnost podřizovat se,“ prohlásil v rozhovoru pro slovenský server Korzár.sk a dodal: „Ne všichni mohou s mými názory souhlasit a není snadné takto chodit po světě, každý mi to dá samozřejmě ‘sežrat‘, ale je to pro mě luxus a za luxus se platí.“

Rozdíl v přístupu porotců k soutěžícím je patrný na první pohled už z jejich výrazu. Zatímco Lucie Bílá je vstřícná, Jaro dSlávik jakoby chtěl říct: To jsem tedy zvědavý, co z tebe vypadne.

Rozdíl v přístupu porotců k soutěžícím je patrný na první pohled už z jejich výrazu. Zatímco Lucie Bílá
je vstřícná, Jaro Slávik jakoby chtěl říct: To jsem tedy zvědavý, co z tebe vypadne.

Kat leze ke křížku?

Tvrzení, že je v porotě za přísného kata, si ani trochu nepřipouští, prý tak své působení v show rozhodně nevnímá. „Jde o to, aby byl člověk otevřený, přístupný a pozitivní a snažil se účinkujícím co nejvíc pomoct, protože není lehké tam být a prezentovat se. Neříkám, že jsem se změnil v lidumila, ale mým úkolem určitě není někoho tak znervóznit, aby nemohl vystupovat. Právě naopak, snažím se z těch lidí vytáhnout to nejlepší. Netvrdím, že je všechno pozitivní, ale určitě jsem optimističtější, než jsem býval, a to nejen v show, ale i v životě,“ sype si popel na hlavu bratislavský rodák.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace