Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Suverénní kat úspěšné talentové show naštval půlku národa, přesto nám ho Prima zase naservíruje. A tak Jaro Slávik leze ke křížku. Co slibuje divákům i soutěžícím?

03.09.2015
Suverénní kat úspěšné talentové show naštval půlku národa, přesto nám ho Prima zase naservíruje. A tak Jaro Slávik leze ke křížku. Co slibuje divákům i soutěžícím?

Autor: TV Prima

Popisek: Producent Jaro Slávik

Říká prý vždy, co si myslí, tuto možnost považuje za největší luxus a svou neomalenost si vůbec nepřipouští. Přesto Jaro Slávik bude zase porotcem show Česko Slovensko má talent. A tak leze ke křížku a snaží se vylepšit svou image v očích diváků, z nichž většina ho už opravdu ‘nemusí‘.

I když naštval půlku českého národa, televize Prima nám ho přesto zase naservíruje. Slováci ho totiž milují, a tak uhájit svůj post porotce i v páté řadě ‘federální‘ show Česko Slovensko má talent prý pro něj nebyl velký problém. Naši diváci mu vyčítají, že je příliš sebevědomý, suverénní a při prezentaci svých názorů vůči soutěžícím až neomalený. Zkrátka to, co Češi považují za nedostatek ‘kinderstube‘ neboli základů slušného chování, to přivádí naše východní sousedy do transu. A tak si jeho invektiv užijeme dosyta při sledování talentové show i po celý letošní podzim.

Hulvátství je luxus?

Slávikův přístup k hodnocení výkonů soutěžících je klasickou ilustrací rozdílu mezi mentalitami obou národů. Slováci jsou zkrátka ‘šmrncnutí‘ maďarským temperamentem, takže spoustu výroků, které bychom u nás považovali za urážku, neprožívají tak dramaticky a považují je za normální. Stejně to bere právě i úspěšný jednačtyřicetiletý producent, který nemá potřebu při servírování ostré kritiky vážit slova a je přesvědčen, že vlastně jenom sděluje veřejnosti svůj pohled na věc, za nímž si stojí. A že za to sklízí kritiku a kdekdo ho pak nemá rád, ho ani trochu netrápí. „Přináší mi to v životě víc negativního než pozitivního, ale myslím, že je to v mém životě větší luxus než hmotné statky, které získáte tím, že jste submisivnější a máte schopnost podřizovat se,“ prohlásil v rozhovoru pro slovenský server Korzár.sk a dodal: „Ne všichni mohou s mými názory souhlasit a není snadné takto chodit po světě, každý mi to dá samozřejmě ‘sežrat‘, ale je to pro mě luxus a za luxus se platí.“

Rozdíl v přístupu porotců k soutěžícím je patrný na první pohled už z jejich výrazu. Zatímco Lucie Bílá je vstřícná, Jaro dSlávik jakoby chtěl říct: To jsem tedy zvědavý, co z tebe vypadne.

Rozdíl v přístupu porotců k soutěžícím je patrný na první pohled už z jejich výrazu. Zatímco Lucie Bílá
je vstřícná, Jaro Slávik jakoby chtěl říct: To jsem tedy zvědavý, co z tebe vypadne.

Kat leze ke křížku?

Tvrzení, že je v porotě za přísného kata, si ani trochu nepřipouští, prý tak své působení v show rozhodně nevnímá. „Jde o to, aby byl člověk otevřený, přístupný a pozitivní a snažil se účinkujícím co nejvíc pomoct, protože není lehké tam být a prezentovat se. Neříkám, že jsem se změnil v lidumila, ale mým úkolem určitě není někoho tak znervóznit, aby nemohl vystupovat. Právě naopak, snažím se z těch lidí vytáhnout to nejlepší. Netvrdím, že je všechno pozitivní, ale určitě jsem optimističtější, než jsem býval, a to nejen v show, ale i v životě,“ sype si popel na hlavu bratislavský rodák.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace