Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rozzlobení Češi: EU chrání místo svých občany Afriky. Známá advokátka tvrdí, že došlo k totálnímu rozpadu právního řádu unie, Babiš se ptá, kde je NATO, zato Sobotka si chrochtá

26.08.2015
Rozzlobení Češi: EU chrání místo svých občany Afriky. Známá advokátka tvrdí, že došlo k totálnímu rozpadu právního řádu unie, Babiš se ptá, kde je NATO, zato Sobotka si chrochtá

Foto: repro

Popisek: Titulní foto reportáže Washington Post o uprchlících

Politici Evropské unie prokazují celé týdny naprostou neschopnost řešit alarmující situaci s obrovskou masou uprchlíků, valící se do Evropy ze všech stran. Místo toho, aby konečně učinili nějaký zásadní krok, zůstávají jen u slov a frází. Navíc naprosto ignorují požadavky svých občanů, kteří je štědře platí ze svých daní. Jak je možné, že je vůbec nezajímá, co myslí a co požaduje naprostá většina z nich?

Snad ani nemá smysl citovat z tisíců názorů českých občanů, které se objevují na svobodných internetových fórech. Je to smršť kritiky a totálního zklamání z politické reprezentace a hlavně z papalášů v Bruselu. Podle řady z nich EU naprosto selhala a místo toho, aby chránila své občany, dává přednost občanům Afriky. Doslova rozzuřeni jsou z výroků a příkazů německé kancléřky Angely Merkel a vůbec se nediví, že část členů její vlastní strany jí vypovídá poslušnost. Za všechny nelichotivé komentáře stačí uvést jediný. Čtenář jednoho z webu se chtěl vyhnout přímé vulgaritě a tak si na její úkor ulevil. Je to 3,14 ča!

Bezprecedentní situace

Ale tvrdou kritikou nešetří ani odborníci. Například známá advokátka Klára Samková tvrdí, že se  dokonce rozpadl právní systém celé Evropské unie.  Ve svém prohlášení uvádí: „V těchto dnech jsme svědky bezprecedentní situace na Řecko-makedonských hranicích. Makedonie, která není členským státem EU, je zaplavena tisíci nelegálními migranty, kteří překročili hranice Schengenu, když nelegálně vstoupili na území Řecka. Řecko zcela v rozporu se schengenskou úmluvou nechalo volně projít do Makedonie tyto ilegální běžence. Proč tedy Evropská unie vydává každý rok miliardu euro na ochranu svých vnějších hranic, když není schopna tuto ochranu zajistit a členská země EU přenáší svou neschopnost na Makedonii a Srbsko, které členskými státy EU nejsou?  Je alarmující, že členský stát EU tyto nelegály prostě nechal projít do země, která není členským státem EU a  s otevřenou pusou sleduje, jak se její právní řád stává naprosto nevymahatelným.“

Proč není zapojeno NATO?

V souvislosti s nezpochybnitelnými argumenty Kláry Samkové se se vnucuje otázka,  jak je možné, že  je Evropská unie  naprosto impotentní? Řada našich politiků navíc vyjadřuje také značnou nespokojenost. Vicepremiér Andrej Babiš říká, že je nutné uzavřít schengenský prostor a že každý stát by si měl chránit svoji hranici. Ptá se, proč do řešení tohoto problému není zapojeno NATO.

Stejně jako občané si také myslí, že Evropská unie musí konečně udělat nějakou akci. Pokud nebude  Evropská komise akční a bude nadále byrokratická, tak ten problém nezvládne, myslí si Babiš.  K problematice uprchlíků dokonce natočil šot, který je umístěn na webu hnutí Ano.

Spokojený Sobotka

Zato premiér Bohuslav Sobotka se  opět projevil jako zdatný rétor, schopný dlouho mluvit o čemkoliv a nic podstatného neříci. Tento týden  měl jeden z mnoha svých dlouhých projevů, tentokrát na setkání s vedoucími našich zastupitelských úřadů. Chválil na něm politiku EU a podle něj je Evropa je schopna současným výzvám čelit v rámci společného postupu. „Podařilo se dohodnout další balíček pomoci Řecku a odvrátit jeho bankrot. Eurozóna se navzdory mnoha predikcím nerozpadla. To, že problémy řešíme společně u jednacího stolu, a nikoli silou, hrozbou jejího použití, nebo například uzavíráním trhů či vnitřních hranic, stále pokládám za nejvýznamnější přínos Evropské unie pro naši zemi i pro naše občany. Evropa musí zůstat silnou a solidární,“ uvedl Sobotka.

Pozitivní aspekty migrace

Premiér neopomněl také připomenout pozitivní  aspekty migrace: „Ve světle současných debat také téměř zapomínáme na pozitivní aspekty migrace. I aktivní migrační politika a schopnost přitáhnout nejlepší mozky světa učinila třeba ze Spojených států, Německa, Austrálie nebo Kanady jedny z nejkonkurenceschopnějších ekonomik světa. Ani Evropská unie se bez kontrolované migrace dlouhodobě neobejde," argumentuje premiér.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace