Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Celníci udeří na kamiony ve středočeských obcích. Ty se brání vysílačkami

26.04.2013
Celníci udeří na kamiony ve středočeských obcích. Ty se brání vysílačkami

Autor: Středočeský kraj

Popisek: Častější kontroly lépe odhalí kamiony, které ničí středočeské silnice.

To, že kamiony ničí středočeské obce, je všeobecně známé stejně jako to, že jakékoliv snahy je z obcí vykázat na patřičné komunikace, se doposud míjely účinkem. Ale zdá se, že se blýská na lepší časy, kamiony by ze středočeských silnic měli vykazovat celníci.

„Přetížené kamiony patří k našim nejpalčivějším problémům, které nás trápí. I jejich vinou jsou poškozovány silnice, na což právem poukazují nejen běžní motoristé, ale i slušní autodopravci, kteří dodržují předpisy,“ upozorňuje hejtman Středočeského kraje, Josef Řihák (ČSSD), který se při této příležitosti setkal s vedením Celního úřadu (dále jen CÚ) pro Středočeský kraj. Ředitel úřadu Vladimír Pidrman hejtmana informoval o změnách, k nimž došlo od 1. ledna 2013 v souvislosti s modernizací Celní správy ČR a s přechodem na dvoustupňovou organizační strukturu organizace.

Ředitel Pidrman dále představil strukturu CÚ pro Středočeský kraj včetně územních pracovišť, která jsou jeho součástí. Zmínil též, že vedení CÚ pro Středočeský kraj od začátku roku uskutečňuje osobní setkání se starosty všech obcí s rozšířenou působností ve svém regionu a dalšími představiteli ostatních složek státní správy, se kterými Celní správa ČR (CS) spolupracuje. „Cílem těchto schůzek je nejen představení kompetencí celní správy, ale zejména rozšíření a prohloubení vzájemné spolupráce v oblasti kontrol a dodržování celních a daňových předpisů,“ zdůraznil ředitel Vladimír Pidrman.

Příbram bez celnice

Hejtman Středočeského kraje Josef Řihák poděkoval celníkům za jejich činnost. Zároveň si ale posteskl, že je škoda, že při reorganizaci celní správy bylo zrušeno územní pracoviště v Příbrami. „Třetí největší město ve středních Čechách tak nyní nemá celnici, což velmi komplikuje činnost místním podnikatelům, kteří obchodují se zahraničními partnery,“ řekl hejtman Řihák. Představitelé vedení středočeského celního úřadu s hejtmanem dále hovořili o tom, jaké jsou možnosti zlepšení práce celníků a jak by bylo možné zefektivnit prováděné kontroly. „Domluvili jsme se, že krajský odbor dopravy vytipuje další vhodné kontrolní místo, které by se dalo ve středních Čechách vytvořit. Musí zde být možné bezpečně odstavit kamion, který porušuje předpisy.

Podle celníků je velkým problémem skutečnost, že řidiči kamionů si o probíhajících kontrolách velmi rychle předají zprávu pomocí vysílaček.  „Dříve, než se zpráva o kontrole rozšíří, podaří se nám obvykle zkontrolovat jenom tři až čtyři kamiony,“ konstatoval ředitel CÚ pro Středočeský kraj Vladimír Pidrman.

Jana Vlková

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na !Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace