Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Gross díky němu vydělal 80 milionů, Zemanovi dal k narozeninám 25 550 lahví minerálky... Kdo je slovenský sok Zdeňka Bakaly

23.08.2015
Gross díky němu vydělal 80 milionů, Zemanovi dal k narozeninám 25 550 lahví minerálky... Kdo je slovenský sok Zdeňka Bakaly

Autor: arcaconsulting.sk

Popisek: Slovenský finančník a úspěšný podnikatel Pavol Krúpa

Sok Zdeňka Bakaly, finančník, Slovák, úspěšný podnikatel. To a mnohem více je Pavol Krúpa, kontroverzní osobnost, která se nebojí riskovat, podporuje prezidenta Zemana a v obchodování se řídí hodně psychologií. Přiblížit se ho pokouší Investiční web.

Pavol Krúpa je v současnosti v médiích zmiňován jako soupeř Zdeňka Bakaly. „Slovenský finančník Krúpa, který šéfuje společnosti Arca Capital, se rozhodl bojovat se Zdeňkem Bakalou na více frontách.“ Má v plánu získat pětiprocentní podíl ve firmě NWR a jedná s „nájemníky hornických bytů“, které se Bakala rozhodl prodat. Také kritizuje premiéra Sobotku za to, že ony byty Bakalově OKD prodal příliš levně, a obral tak stát. Přes deník Blesk mu v týdnu vzkázal, že proti němu lidé rozpoutají "Majdan".

Poprvé se na české mediální scéně objevil v roce 2007. Tehdy „od bývalého premiéra Stanislava Grosse odkoupil podíl ve společnosti Moravia Energo“. Gross prý na prodeji utržil 80 milionů korun. Pro Krúpu byl Gross „seriózním partnerem a férovým člověkem, který vždy držel slovo“.

„Krúpa na to jde chytře. Za to, že pomohl Grossovi vyprat peníze, jej dnes již nikdo kritizovat nebude,“ píše autor článku Daniel Kuchta. Grosse již veřejnost nevidí tak negativně jako dřív. „Zato Bakala je nyní nepřítelem číslo jedna a každý, kdo proti němu půjde (i když pouze kvůli vlastnímu prospěchu) a bude se zaštiťovat vůlí pomoci lidem, bude za hrdinu.“

Rád riskuje, nejde však bezhlavě do každého obchodu

Krúpa začal podnikat těsně po revoluci, kdy se spolužákem začal prodávat oblečení z druhé ruky. Následně založili poradenskou společnost a „začali skupovat akcie z kupónové privatizace“. Nyní je Krúpa většinovým akcionářem společnosti Arca Capital, která se zabývá investicemi a rizikovým kapitálem a v současnosti spravuje kolem 11 miliard korun. Má pobočky v Londýně, Praze, Bratislavě a Kyjevě.

Má velmi široký záběr a na Ukrajině vidí velký potenciál. Nebojí se riskovat a kontroverze, kterou v médiích svým působením vyvolává, mu zřejmě vyhovuje. Nedávno například chtěl „financovat cestu prezidenta Zemana do Ruska“. Údajně také proto, že naše vláda to řešila zbytečně dlouho. „Náklonnost k současnému prezidentovi projevil také tím, že mu věnoval k narozeninám 25 550 lahví minerální vody.“ Jednou z jeho posledních velkých a úspěšných akvizic byl nákup akcií O2, na kterém během zmatků po rozdělení společnosti vydělal desítky milionů korun.

Krúpa sice rád riskuje, nejde však bezhlavě do každého obchodu a „v jeho rozhodování hraje důležitou roli psychologie“. Ne vždy se však zadaří. Ke svým kolegům je ale velmi štědrý, jak dokazuje „nedávný převod téměř poloviny jeho podílu ve společnosti Arca Capital na dva jeho dlouholeté spolupracovníky“. Sám však zůstal největším akcionářem a druhým největším akcionářem je stále jeho spolužák a kolega Peter Krištofovič, s nímž začínal podnikat a který vlastní Salve Group, jednu z největších poradenských firem na Slovensku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace