Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Toto není léto, to je demoverze krematoria! Facebook žertuje, větráky jsou beznadějně vyprodané, lidé z pekelného vedra kolabují a předpověď? Nic moc

13.08.2015
Toto není léto, to je demoverze krematoria! Facebook žertuje, větráky jsou beznadějně vyprodané, lidé z pekelného vedra kolabují a předpověď?  Nic moc

Foto: Pixabay.com

Popisek: Ilustrační foto

Tropická vedra, známá spíše z letního Středomoří, sužují Česko už hezkých pár dnů. Česká televize dokonce přinesla zprávu, že větráky a klimatizace jsou kompletně vyprodané lautr všude, včetně internetu. A média se předhánějí v radách, jak příšerné vedro jakž takž přežít. Kdy to peklo skončí?

Český hydrometeorologický ústav sdělil: „Nad střední Evropou se bude v nevýrazném tlakovém poli udržovat velmi teplý vzduch. Později během pátku začne ovlivňovat západ našeho území z Německa postupující studená fronta, která se bude o víkendu a zpočátku příštího týdne nad střední Evropou vlnit. V závěru období počasí u nás začne ovlivňovat oblast vysokého tlaku vzduchu se středem nad severovýchodní Evropou.“

Předpověď na čtvrtek

Jasno až polojasno. Během dne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C. Nejvyšší denní teploty 32 až 36 °C. Mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na pátek

Jasno až polojasno, během dne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle, na západě Čech večer místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 21 až 17 °C. Nejvyšší denní teploty 34 až 38 °C, na západě Čech kolem 32°C. Mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, se bude večer na západě Čech měnit na severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na sobotu

V Čechách oblačno, od západu místy s bouřkami a přeháňkami. Na Moravě a ve Slezsku polojasno, odpoledne až oblačno a bouřky a přeháňky jen ojediněle. Ojediněle intenzivní bouřky. Nejnižší noční teploty 23 až 19 °C, na západě Čech kolem 17°C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C, na Moravě a ve Slezsku 32 až 36 °C, na západě Čech kolem 24 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 3 až 7 m/s, zpočátku na východě území mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 5 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na neděli

Oblačno až zataženo s bouřkami a přeháňkami, na Moravě a ve Slezsku přeháňky a bouřky jen místy. Ojediněle intenzivní bouřky. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C, na východě území 32 až 36 °C, na západě Čech kolem 25 °C. Slabý severovýchodní vítr do 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Vyhlídka počasí od pondělí do středy

Oblačno, místy bouřky a přeháňky, postupně ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Nejnižší noční teploty 19 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 30 °C, zpočátku na východě území až 33 °C.

Dlouhodobá předpověď

„Období od 10. srpna do 6. září 2015 jako celek očekáváme teplotně nadprůměrné, srážkově průměrné až podprůměrné. První týden (od 10. do 16. 8.) bude pokračovat počasí teplotně extrémně nadprůměrné. V dalších třech týdnech budou teploty vzduchu v průměru postupně klesat, přesto mohou být z větší části nad dlouhodobým průměrem druhé poloviny srpna a začátku září. Srážkově očekáváme první týden podprůměrný. V dalších třech týdnech by se srážky měly pohybovat kolem dlouhodobého průměru, avšak jejich rozložení na území ČR může být vzhledem k ročnímu období v důsledku srážek z velké části bouřkového charakteru nerovnoměrné s velkými lokálními rozdíly. Výrazný stav sucha a vysokého nebezpečí požárů bude v důsledku pokračujícího horkého a suchého počasí pokračovat minimálně ještě týden, bude docházet k dalšímu zasychání vegetace a k dalším poklesům neregulovaných vodních toků. Tomu je třeba přizpůsobit své chování v podobě dodržování pitného režimu, omezení pobytu na přímém slunci, vyvarování se používání otevřeného ohně a dalších rizikových činností pro vznik požárů, omezení nadbytečné spotřeby vody aj.,“ nabádá ČHMÚ.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace