Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Jsi zbabělec a vrah, stojí na dveřích zavřené ordinace amerického zubaře, který zabil lvího krále Cecila. Koukněte, jak si to s ním sousedé vyřídili

31.07.2015
Jsi zbabělec a vrah, stojí na dveřích zavřené ordinace amerického zubaře, který zabil lvího krále Cecila. Koukněte, jak si to s ním sousedé vyřídili

Autor: Bored Panda

Popisek: Nádherný lev Cecil

FOTO V ČLÁNKU Třináctiletý nádherný lev Cecil byl hvězdou národního parku Hwange v Zimbabwe. Na začátku července našli jeho tělo stažené z kůže a bez hlavy na okraji rezervace. Obrovskou vlnu nevole a zloby doslova po celém světě tak vzbudil americký zubař James Palmer původem z Minesoty, který ho zastřelil a triumfálně se s ním vyfotil.

Cecil nosil obojek s GPS údaji, které umožňovaly sledovat jeho pohyb, protože byl zahrnutý do projektu Oxfordské univerzity. Podařilo se zjistit, že Cecila vylákali na území mimo rezervaci dva strážci, které Palmer podplatil, a střelili ho šípem. Lovec s průvodci ho pak mnoho hodin stopoval a zvíře, umírající celých 40 hodin, zastřelil ranou ze svého luku. Poté mu uříznul hlavu a nebohé zvíře stáhnul z kůže.

A ještě se u toho zabiják s úsměvem vyfotil...

Jak napsaly Novinky, podle Johnnyho Rodriguese, který vede ochránce přírody v Zimbabwe, byla v tomto případě použita metoda, která má legalizovat odstřel. Lva z rezervace odlákali na návnadu v podobě mršiny. Zvíře se tak dostane z chráněného území a turisté ho „legálně“ zabijí. „Smrt Cecila je tragédií nejen proto, že byl symbolem Zimbabwe, ale protože musíme počítat také se smrtí jeho šesti lvíčat. Nový samec smečky je nenechá naživu, aby získal lvice k páření,“ řekl Rodrigues.

Nevěděl jsem, že se to nesmí, vymlouvá se Palmer  

Americký zubař, který v Zimbabwe zastřelil oblíbeného lva Cecila, čelí vlně kritiky po celém světě. Rozzlobené reakce se šíří na internetu i v mužově rodném městě v Minnesotě. Jeden z demonstrantů umístil na dveře mužovy ordinace fotografii, na níž je mrtvý lev a lovec, který se zářivě usmívá. Zubař už dříve uvedl, že svého činu lituje. Prý netušil, že jedná protizákonně, jak napsala ČT na svých stránkách.

Jsi zbabělec a vrah! stojí na dveřích jeho ordinace.

Otec dvou dětí Walter Palmer prý zaplatil strážcům parku 50 tisíc eur, což je asi  1,5 milionu korun, aby mohl lva zabít. „Jsi zbabělec a vrah," napsal někdo na papír přilepený na dveře zubařovy praxe. U nich se objevila i plyšová zvířata – mezi nimi lev, tygr nebo opice. U ordinace musel hlídkovat policista pro případ, že by emoce demonstrantům přerostly přes hlavu.

Jak vidno, náruživý „lovec“

Nejde přitom o první případ, kdy tento koníček způsobil lovci problémy. V roce 2006 se přiznal, že lhal úřadům o místě, kde zastřelil medvěda. Zvíře skolil mimo honební oblast, posléze ho převezl a tvrdil, že ho skolil v povolené zóně. Dostal kvůli tomu roční podmínku a pokutu téměř 3000 dolarů (asi 73 tisíc korun). 

Ordinace je zavřená, rolety stažené...

Podle Telegraphu vlastní Američan dům o pěti ložnicích v hodnotě milion dolarů. V současné době se raději skrývá a jeho zubní ordinace je zavřená.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace