Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jsi zbabělec a vrah, stojí na dveřích zavřené ordinace amerického zubaře, který zabil lvího krále Cecila. Koukněte, jak si to s ním sousedé vyřídili

31.07.2015
Jsi zbabělec a vrah, stojí na dveřích zavřené ordinace amerického zubaře, který zabil lvího krále Cecila. Koukněte, jak si to s ním sousedé vyřídili

Autor: Bored Panda

Popisek: Nádherný lev Cecil

FOTO V ČLÁNKU Třináctiletý nádherný lev Cecil byl hvězdou národního parku Hwange v Zimbabwe. Na začátku července našli jeho tělo stažené z kůže a bez hlavy na okraji rezervace. Obrovskou vlnu nevole a zloby doslova po celém světě tak vzbudil americký zubař James Palmer původem z Minesoty, který ho zastřelil a triumfálně se s ním vyfotil.

Cecil nosil obojek s GPS údaji, které umožňovaly sledovat jeho pohyb, protože byl zahrnutý do projektu Oxfordské univerzity. Podařilo se zjistit, že Cecila vylákali na území mimo rezervaci dva strážci, které Palmer podplatil, a střelili ho šípem. Lovec s průvodci ho pak mnoho hodin stopoval a zvíře, umírající celých 40 hodin, zastřelil ranou ze svého luku. Poté mu uříznul hlavu a nebohé zvíře stáhnul z kůže.

A ještě se u toho zabiják s úsměvem vyfotil...

Jak napsaly Novinky, podle Johnnyho Rodriguese, který vede ochránce přírody v Zimbabwe, byla v tomto případě použita metoda, která má legalizovat odstřel. Lva z rezervace odlákali na návnadu v podobě mršiny. Zvíře se tak dostane z chráněného území a turisté ho „legálně“ zabijí. „Smrt Cecila je tragédií nejen proto, že byl symbolem Zimbabwe, ale protože musíme počítat také se smrtí jeho šesti lvíčat. Nový samec smečky je nenechá naživu, aby získal lvice k páření,“ řekl Rodrigues.

Nevěděl jsem, že se to nesmí, vymlouvá se Palmer  

Americký zubař, který v Zimbabwe zastřelil oblíbeného lva Cecila, čelí vlně kritiky po celém světě. Rozzlobené reakce se šíří na internetu i v mužově rodném městě v Minnesotě. Jeden z demonstrantů umístil na dveře mužovy ordinace fotografii, na níž je mrtvý lev a lovec, který se zářivě usmívá. Zubař už dříve uvedl, že svého činu lituje. Prý netušil, že jedná protizákonně, jak napsala ČT na svých stránkách.

Jsi zbabělec a vrah! stojí na dveřích jeho ordinace.

Otec dvou dětí Walter Palmer prý zaplatil strážcům parku 50 tisíc eur, což je asi  1,5 milionu korun, aby mohl lva zabít. „Jsi zbabělec a vrah," napsal někdo na papír přilepený na dveře zubařovy praxe. U nich se objevila i plyšová zvířata – mezi nimi lev, tygr nebo opice. U ordinace musel hlídkovat policista pro případ, že by emoce demonstrantům přerostly přes hlavu.

Jak vidno, náruživý „lovec“

Nejde přitom o první případ, kdy tento koníček způsobil lovci problémy. V roce 2006 se přiznal, že lhal úřadům o místě, kde zastřelil medvěda. Zvíře skolil mimo honební oblast, posléze ho převezl a tvrdil, že ho skolil v povolené zóně. Dostal kvůli tomu roční podmínku a pokutu téměř 3000 dolarů (asi 73 tisíc korun). 

Ordinace je zavřená, rolety stažené...

Podle Telegraphu vlastní Američan dům o pěti ložnicích v hodnotě milion dolarů. V současné době se raději skrývá a jeho zubní ordinace je zavřená.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace