Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Země stojí a Slunce se točí kolem ní. Islámský učenec to názorně předvedl a dodal též „neprůstřelné argumenty“. Holt, Korán…

28.07.2015
Země stojí a Slunce se točí kolem ní. Islámský učenec to názorně předvedl a dodal též „neprůstřelné argumenty“. Holt, Korán…

Autor: Youtube, repro

Popisek: Imám, ilustrační foto

VIDEO Internetem koluje video představující islámskou vzdělanost. Ta je na něm zastoupena učencem, který věřícímu odpovídá na zvídavý dotaz, jak je to se vzájemným vztahem Země a Slunce a jejich případným otáčením. Z přednášky je mimo jiné možné se dozvědět, že Země stojí a Slunce se otáčí kolem ní, což je vysvětleno jednak verši z Koránu a jednak pozoruhodnou názornou ukázkou, kterou jste ve škole dozajista neviděli.

„Je zde dotaz, zda se země pohybuje, nebo stojí na místě,“ čte islámský učenec z papírku na jakémsi setkání se studenty podle všeho v Saudské Arábii. A následně celý zeměpisný problém náležitě objasňuje na videu, které již několik měsíců úspěšně koluje internetem.

„Je pravdou, jak popsali naši učenci Imám Ibn Baz a šejk Saleh Al-Fawzan, že země se nehýbe,“ zahájila autorita výklad. Tuto pravdu lze podle něj nalézt v textech Koránu, a navíc i věcně dává smysl.

Téma vesmíru později ještě rozvinul: „V Koránu je dostatek důkazů, že slunce se otáčí okolo země.“ To je podle učence jednoznačné, bez ohledu na to, co se říká na Západě. „Zápaďáci ukazují všechny možné teorie, ale my muslimové také máme své teorie a své mozky,“ uzavřel výklad.

Pak se rozhodl geocentrickou koncepci demonstrovat na praktickém příkladu. „Představme si, že třeba poletíme do Číny,“ vyzval posluchače a následně začal vše prakticky demonstrovat. „Říkáte, že se Země otáčí? Takže když se letadlo ve vzduchu zastaví, může se Čína k němu sama přiblížit? Kdyby se Země opravdu otáčela, musela by se Čína přiblížit k letadlu. Mám pravdu nebo ne?ů“ usmál se spokojeně.

„No a pokud by se Země otáčela jiným směrem, tak by to letadlo nikdy nedoletělo do Číny, bez ohledu na to, jak dlouho by letělo,“ pokračoval v argumentaci. Nakonec zakončil: „Dokud se bude Čína otáčet, nikdy tam nedorazíte,“ završil argumentaci.

Druhým zásadním argumentem podle něj je, že Alláh hovořil o „nebeském obydlí pro anděly“. Bylo prý specifikováno, že tento dům je postaven v „sedmém nebi“. A prorok Mohhamed navíc řekl, že co spadne z nebe, to spadne do Kaaby. „Ale kdyby se Země otáčela, nespadlo by to do Kaaby,“ namítal učenec, a vše publiku názorně demonstroval. Muselo by to spadnout někam jinam podle toho, jak by Země zrovna byla k nebi natočená. Z toho je prý zcela zřejmé, že Země se prostě otáčet nemůže.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Tagy
islám,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace