Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Země stojí a Slunce se točí kolem ní. Islámský učenec to názorně předvedl a dodal též „neprůstřelné argumenty“. Holt, Korán…

28.07.2015
Země stojí a Slunce se točí kolem ní. Islámský učenec to názorně předvedl a dodal též „neprůstřelné argumenty“. Holt, Korán…

Autor: Youtube, repro

Popisek: Imám, ilustrační foto

VIDEO Internetem koluje video představující islámskou vzdělanost. Ta je na něm zastoupena učencem, který věřícímu odpovídá na zvídavý dotaz, jak je to se vzájemným vztahem Země a Slunce a jejich případným otáčením. Z přednášky je mimo jiné možné se dozvědět, že Země stojí a Slunce se otáčí kolem ní, což je vysvětleno jednak verši z Koránu a jednak pozoruhodnou názornou ukázkou, kterou jste ve škole dozajista neviděli.

„Je zde dotaz, zda se země pohybuje, nebo stojí na místě,“ čte islámský učenec z papírku na jakémsi setkání se studenty podle všeho v Saudské Arábii. A následně celý zeměpisný problém náležitě objasňuje na videu, které již několik měsíců úspěšně koluje internetem.

„Je pravdou, jak popsali naši učenci Imám Ibn Baz a šejk Saleh Al-Fawzan, že země se nehýbe,“ zahájila autorita výklad. Tuto pravdu lze podle něj nalézt v textech Koránu, a navíc i věcně dává smysl.

Téma vesmíru později ještě rozvinul: „V Koránu je dostatek důkazů, že slunce se otáčí okolo země.“ To je podle učence jednoznačné, bez ohledu na to, co se říká na Západě. „Zápaďáci ukazují všechny možné teorie, ale my muslimové také máme své teorie a své mozky,“ uzavřel výklad.

Pak se rozhodl geocentrickou koncepci demonstrovat na praktickém příkladu. „Představme si, že třeba poletíme do Číny,“ vyzval posluchače a následně začal vše prakticky demonstrovat. „Říkáte, že se Země otáčí? Takže když se letadlo ve vzduchu zastaví, může se Čína k němu sama přiblížit? Kdyby se Země opravdu otáčela, musela by se Čína přiblížit k letadlu. Mám pravdu nebo ne?ů“ usmál se spokojeně.

„No a pokud by se Země otáčela jiným směrem, tak by to letadlo nikdy nedoletělo do Číny, bez ohledu na to, jak dlouho by letělo,“ pokračoval v argumentaci. Nakonec zakončil: „Dokud se bude Čína otáčet, nikdy tam nedorazíte,“ završil argumentaci.

Druhým zásadním argumentem podle něj je, že Alláh hovořil o „nebeském obydlí pro anděly“. Bylo prý specifikováno, že tento dům je postaven v „sedmém nebi“. A prorok Mohhamed navíc řekl, že co spadne z nebe, to spadne do Kaaby. „Ale kdyby se Země otáčela, nespadlo by to do Kaaby,“ namítal učenec, a vše publiku názorně demonstroval. Muselo by to spadnout někam jinam podle toho, jak by Země zrovna byla k nebi natočená. Z toho je prý zcela zřejmé, že Země se prostě otáčet nemůže.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Tagy
islám,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace