Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dámy, zahoďte parfémy a spíchněte si rychle hidžáb. Právo šaría propaguje islámský stát už i na billboardech

20.07.2015
Dámy, zahoďte parfémy a spíchněte si rychle hidžáb. Právo šaría propaguje islámský stát už i na billboardech

Autor: Youtube, repro

Popisek: Islámský stát, ilustrační foto

Britský deník Daily Mail informuje o sílícím vlivu Islámského státu v Libyi. Džihádisté naposledy ve městech Sirta, Derna a některých dalších instalovali obrovské billboardy, na kterých nařizují místním ženám nosit hidžáb a nepoužívat parfém.

Ženy jsou varovány, aby v rámci dodržování práva šaría nosily hidžáb, což v praxi znamená, že budou od hlavy až k patě celé zahalené. Dále džihádisté ženám přikazují, aby se neoblékaly do oblečení, na kterém jsou vidět západní značky jeho výrobců. Britský deník připomíná, že Islámskému státu (ISIL) se podařilo využít chaosu vyvolaného zásahem západních mocností před čtyřmi lety, kdy mezi sebou o moc vedle extremistických skupin soupeří dvě vlády. „Všeobecně se předpokládá, že počet příznivců Islámského státu se z původních několika desítek rozšířil na nějaké dva tisíce,“ píše Daily Mail.

Billboard džihádistů

Billboard džihádistů

Snaha džihádistů rozšířit své pole působnosti nabírá zejména v posledních měsících na obrátkách. Instalování výše zmíněných billboardů je jednou z posledních viditelných aktivit. „Na obrovských billboardech je vyobrazena v levé části postava ženy zahalené do hidžábu, ze které není vidět ani byť jen malá část obličeje či jiné části těla. Většinu plochy billboardu potom pokrývá text v červené barvě, ve kterém džihádisté vznášejí své požadavky na dodržování práva šaría. Na jednom z těchto billboardů se potom píše, že Islámský stát si nepřeje nic jiného, než dodržování božích zákonů,“ uvádí britský deník.

Celý text v angličtině najdete ZDE

Tresty při porušení práva šaría jsou brutální a krvavé. Za pití alkoholu hrozí osmdesát ran bičem, za krádež je možné pachateli useknout ruku a za rouhání může čekat obviněného dokonce smrt. „Ti, kdo jsou vdaní a ženatí a dopustí se nevěry, budou ukamenováni. Jestliže byli nesezdáni, budou připoutáni a 100krát zbičováni. Ti, kdo se zabývají homosexuálními praktikami, budou odsouzeni k smrti společně s těmi, kteří spolupracují s nevěřícími,“ cituje britský deník Daily Mail z dokumentu obsahujícího seznam zločinů a trestů, který Islámský stát zveřejnil na konci loňského roku.

Islámský stát v rámci zastrašovací kampaně pravidelně zveřejňuje videa z brutálních poprav svých odpůrců. Pozornost celého světa vzbudila zejména hromadná exekuce, kterou džihádisté z ISIL provedli v dubnu. V asi půlhodinovém videu džihádisté ukazují stětí asi tří desítek křesťanů na pobřeží Libye, které se přitom nachází jen pár kilometrů od italských břehů. Asi šestnáct z nich, kteří byli označeni za „stoupence kříže z nepřátelské etiopské církve“ jsou seřazeni vedle sebe a postříleni v poušti. Dalších dvanáct mužů je natočeno, jak sestupují na pláž těsně před tím, než jim bojovníci Islámského státu setnou hlavy. O několik týdnů před tím zase sťali na libyjských plážích džihádisté hlavy 21 koptských křesťanů.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Redaktor KL

Tagy
islám,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace