Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Co je demokracie? Systém vlády, ve které rozhoduje výhradně Evropská unie a Mezinárodní měnový fond… Po jednání o Řecku se šíří černý humor. A tenhle znáte?

16.07.2015
Co je demokracie?  Systém vlády, ve které rozhoduje výhradně Evropská unie a Mezinárodní měnový fond… Po jednání o Řecku se šíří černý humor. A tenhle znáte?

Foto: aTeo

Popisek: Pyrrhovo vítězství, tak nazval svou fotokoláž k Řecku grafik aTeo.

Světovým internetem koluje stručný slovník Evropské unie, který s notnou dávkou černého humoru popisuje, co znamenají v podání evropských politických špiček pojmy jako je demokracie, referendum, úsporná opatření, oddlužení a dohoda. Neznámi autoři tak tímto osobitým způsobem reagují na dohodu mezi Řeckem a věřiteli. Řada fórků ale není k Řekům zdaleka tak přátelská…

Demokracie - Systém vlády, v rámci které o budoucnosti členských států rozhoduje výhradně Evropská unie a Mezinárodní měnový fond.

Úsporná opatření - Způsob, prostřednictvím kterého jsou odsáty peníze z chudších států do bohatších států, bank apod.

Referendum – 1. Rozhodnutí voličů, které je platné jedině tehdy, když vyhovuje EU

2. Nejtěžší zločin proti majitelům jediné pravdy, jenž je nutné potrestat nařízením dalších úsporných opatření

Oddlužení – Krok, který není možné realizovat přesto, že by Řecku pomohl. To ovšem není možné připustit, stejně jako fakt, že úsporná opatření selhala. Podobně není přípustné poukazovat na to, že oddlužení v roce 1953 pomohlo Německu stát se později jednou z nejvyspělejších zemí světa.

Dohoda – Příležitost, jak naprosto zdecimovat zemi a způsobit neřešitelné potíže všem jejím obyvatelům s cílem přispět ke změně stávajícího režimu tak, aby se nikdo neptal na své právo znovu vydělávat zde peníze.

Aktuálně.cz dává slovo spíše těm, co mají Řeky za flákače

Na Aktuálně.cz vyšly zase vtipy tak nějak „protiřecké“: „A tenhle znáte? Svatý Petr si vybírá někoho, kdo opraví nebeskou bránu. Američané chtějí za práci šest milionů eur, Rakušané ještě o milion víc. Pak přijde nabídka z Německa: pět milionů eur. Svatý Petr váhá a obrátí se ještě s žádostí o nabídku do Řecka. Řekové neváhají a slibují, že nebeskou bránu opraví za 15 milionů eur. „Vy jste se zbláznili, to je hrozně drahé. Proč je cena tak vysoká," ptá se Svatý Petr. „Pět milionů pro tebe, pět pro nás a pět pro Němce, kteří bránu opraví," zní odpověď z Řecka,“ píše se zde.

„Řekové proto dostávají i ve vtipech zabrat a to především z Německa, které Řekům vyčítá, že žijí na úkor druhých. „Jak se dá ještě poškodit řecká ekonomika? Nijak, žádná není," píše se na německých serverech. A to, jak funguje řecký stát, podle lidí charakterizuje další vtip z německých serverů (má ale řecký původ, je tedy kritikou do vlastních řad): V havarovaném letadle je britský premiér, americký prezident a řecký předseda vlády. Nikde žádná pomoc, jenom v poušti stojí veřejný dům. Britský i americký politik přesvědčí dámu vedoucí vykřičený dům, aby je pustila k telefonu a mohli si zavolat domů. Dostanou povolení, musí ale za to zaplatit pět tisíc dolarů. Řecký premiér je v rozpacích, tolik peněz u sebe nemá. Proto volá jen krátce a napjatě čeká, kolik zaplatí. Dáma se ale usměje a říká, že to bude jenom padesát centů. „Tak málo, vždyť kolegové platili pět tisíc dolarů," říká premiér. „No, při volání z bordelu do bordelu máme ceny jako při místních hovorech," odpovídá dáma,“ uvádí další fórek Aktuálně.cz.

Přidávají se i Lidovky.cz, také spíše protiřecké…

„Proč Řecko nezískalo poslední část půjčky od Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu?" ptá se jedna z legračních otázek, která si dobírá katastrofálně předlužené Řeky. „Protože v Řecku nemá nikdo tak dlouhou pracovní dobu, aby stihl vyplnit potřebnou žádost," uvádí Babišův server. A přidává další: „Řek, Ir a Portugalec jdou do baru a objednají si pití. Kdo platí? Němec!" je další kousek, který poukazuje na fakt, že hlavním pilířem boje proti krizi je německá peněženka.“

Na Slovensku i v Česku již nějaký den koluje anekdota o kritizovaných řeckých nešvarech. „Za 400 eur (10.000 korun) si můžete osvojit Řeka. Bude u vás bydlet, vyspávat za vás, popíjet kafe, chodit na obědy a dávat si šlofíka, takže můžete v klidu chodit do práce."

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Tagy
Řecko,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace