Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dana Batulková se vrací do minulosti. Jak přišla v divadelní šatně o manžela, proč jí vyhořel dům, s kým žije na psí knížku a komu vrazila facku? Tajnosti slavných

01.02.2015
Dana Batulková se vrací do minulosti. Jak přišla v divadelní šatně o manžela, proč jí vyhořel dům, s kým žije na psí knížku a komu vrazila facku? Tajnosti slavných

Autor: MDP T. Mach

Popisek: Rozpad manželství Dany Batulkové a Davida Prachaře nebyl tak jednoznačný, jak se tvrdilo, i Dana na něm měla svůj podíl. Přesto své sokyni Lindě Rybové dodnes neodpustila.

FOTOGALERIE Temperamentní blondýna Dana Batulková už zase mění profesi – tedy alespoň před kamerou. Po potrhlé holce pro všechno, supertanečnici, lékařce či zdravotní sestřičce se stane dámskou krejčovou. Jak přišla o manžela a díky komu zase našla ztracenou rovnováhu?

Na plný plyn odstartovala Dana Batulková na obrazovce před sedmi lety. Po potrhlé Marcelce v původním českém sitcomu Comeback dosáhla velkolepého vítězství ve třetí řadě taneční soutěže České televize StarDance… aneb Když hvězdy tančí ztvárnila zdravotní sestru v Cestách domů, aby se vrátila na Novu do projektu Gympl s (r)učením mezeným, natočila Bastardy pro TV Barrandov, zahrála si doktorku Pokornou v novácké Ordinaci a nyní se vrací na Primu. Dana je zkrátka dáma, která odvádí profesionální poctivou práci a zákulisní kejkle ji nezajímají, takže o ni mají zájem všechny tuzemské televize bez ohledu na vzájemnou řevnivost. Nyní se znovu vrací a Primu, na jejíž obrazovce se objeví jako dámská krejčová Helena Jánská v seriálu Svatby v Benátkách.

Tohle byl úspěch přímo famózní - s tanečníkem Janem Onderem vyhrála Dana Batulková třetí řadu populární taneční show StarDance

Tohle byl úspěch přímo famózní - s tanečníkem Janem Onderem vyhrála Dana Batulková
třetí řadu populární taneční show StarDance

Opráší dovednosti z mládí

Díky této roli se herečka tak trochu vrací do minulosti, i když jako dámská krejčová se opravdu nikdy neživila. Svého času ale byly jehly a nitě jejím velmi dobrými kámoškami. „Před nějakými dvaceti lety jsem hodně šila na děti podle časopisů. S kamarádkami herečkami jsme společně jezdily nakupovat látky, pokaždé jsme tam nechaly skoro celou výplatu. Zvládla jsem ušít i kabát s podšívkou. Moc mě to bavilo, byl to pro mě relax. Poté co jsem přišla o šicí stroj, už si nepřišiju ani knoflík. Šít už by mě nenapadlo, ale možná začnu zase plést, ovšem na tlustých jehlicích, pletení je příjemné odreagování, ale k šití už se určitě nevrátím. Dnes relaxuju spíš prací na zahradě nebo se jdu projít se psy,“ zavzpomínala herečka.

Se svým miláčkem Abby, fenkou maďarského ohaře

Se svým miláčkem Abby, fenkou maďarského ohaře

Ve Svatbách v Benátkách bude Dana hrát dámskou krejčovou, novou posilu ve svatebním salonu. „Na natáčení jsem se moc těšila, spoustu lidí už znám z předchozí práce včetně režiséra. Těším se, že tu potkám třeba Boba Klepla, jsme spolužáci z DAMU. Moje postava – dámská krejčová Helena Jánská – je emancipovaná, rozvedená a vtipná žena, která umí s humorem a nadhledem proplouvat životem. Jsem ráda, že se posouvám zase ke komediálnějším rolím, mám je ráda,“ říká Batulková.

Další role, ‘šitá’ na tělo

Pomyslné jehly a nití se chopil i tvůrci seriálu, když tvořili její krejčovou Helenu. „Jsem rád, že Dana do seriálu nastoupila, známe se z natáčení sitcomu. Ona je skvělá komediální herečka, myslím, že postava Heleny je jí šitá přesně na míru. Už když autoři roli psali, mysleli na Danu,“ prozradil režisér Ján Novák.

V další řadě 'primáckého' seriálu Svatby v Benátkách hraje svéráznou dámskou krejčovou

V další řadě 'primáckého' seriálu Svatby v Benátkách hraje svéráznou dámskou krejčovou

I tentokrát je hereččina postava svérázná a má svůj vyhraněný styl i v oblékání, který s luxusními róbami, jež tvoří v salonu, nemá pranic společného. Jak se jí líbí kostýmy, které v seriálu nosí? „Blíží se mému stylu oblékání, i já ráda vrstvím šaty, trička a svetry a dřív jsem taky ráda nosívala hučky a různé kloboučky. Jen bych volila trochu tmavší barvy,“ prohlásila herečka při pohledu na bílou krajkovou sukni. „Tento styl je mi rozhodně bližší než nějaké kostýmky a halenky,“ dodala.

V divadelní šatně létaly facky

Je to už více než dvanáct let, co herečka zůstala na všechno sama. Svůj podíl na tom ale měla i ona, i když dodnes není právě ochotná to přiznat. Zhruba dva roky předtím, než její manželství definitivně skončilo, se totiž zamilovala do režiséra Janka Uhrina, manžela své kamarádky a divadelní režisérky Lucie Bělohradské. Údajně jim rozbila manželství a dva roky s ním žila. Jenže pak se Uhrin uchýlil do náruče bývalé dětské hvězdy Pavlíny Mourkové, a tak se Dana chtěla vrátit k manželovi. Vzápětí však zjistila, že mezitím Prachař našel útěchu u její kolegyně Lindy Rybové. A rozpoutalo se peklo, které se stalo šťavnatým soustem pro bulvár.

Svatba Jakuba Prachaře s Agátou Hanychovou se málem konala bez ženichovy matky - Dana Batulková se jí totiž zprvu odmítla zúčastnit, pokud se bude muset setkat s Lindou Rybovou

Svatba Jakuba Prachaře s Agátou Hanychovou se málem konala bez ženichovy matky - Dana Batulková
se jí totiž zprvu odmítla zúčastnit, pokud se bude muset setkat s Lindou Rybovou

Lindě herečka přímo v divadelní šatně nafackovala, doma pak nevěrnému manželovi sbalila pět švestek a vyhodila ho. Jejich vztahy zůstaly napjaté dodnes, Lindu nemůže Dana vystát, dokonce se prý zpočátku velmi tvrdě postavila i proti její účasti na svatbě syna Jakuba s Agátou Hanychovou. „Nemám důvod s ní jakýkoli vztah mít,“ odpověděla Batulková před časem suše na otázku Blesk magazínu, zda jí už odpustila. Osud tomu chtěl, že se obě objevily i v seriálu Cesty domů, na place se ale nikdy nepotkaly. Diplomatická produkce zkrátka odvedla při plánování natáčecích dnů dobrou práci.

Osud peče oplatky?                                                           

Po rozvodu zůstala Dana sama s tehdy devatenáctiletým Jakubem a osmiletou Marianou, takže se měla co ohánět. A jako by jí osud chtěl připomenout, že i ona se v životě dopustila nějakého toho přešlapu, vzápětí si na ni pořádně zasedl. Rodinný dům v Kolodějích, v němž dřív žila s Davidem a dětmi, vyhořel do základů. Nebylo to poprvé, kdysi už doslova lehl popelem v první polovině 19. století zbrusu nový statek, který vybudovali hereččini předci. „Říká se, že je lepší vyhořet, nežli se stěhovat, ale já s tím po svých zkušenostech nesouhlasím. Jako mávnutím proutku zmizela minulost, spousta niterných drobností, které mě k ní vázaly, třeba nábytek po babičce a spousta dalších nenahraditelných věcí. Zbyly jen vzpomínky,“ povzdychla si herečka před pár lety v jednom rozhovoru.

Hereččin dům v Kolodějích, který již dvakrát vyhořel do základů

Hereččin dům v Kolodějích, který již dvakrát vyhořel do základů

Její předci nepodlehli tíži osudu a statek postavili znovu. Stejně se zachovala i Dana, i když byl zničený dům navíc zatížený hypotékou. „Kdybych nemusela, sama od sebe bych takové finanční harakiri nepáchala. Řada lidí si teď ale řekne: ‘Má barák v lukrativní části Prahy. Kdyby ho střelila i s tou hypotékou, bude zajištěná.‘ Už jsem tenhle názor slyšela. Ale ten dům je historie našeho rodu už od roku 1828. Takové nemovitosti se neprodávají, i kdyby vám nabízeli výměnou Pražský hrad,“ prohlásila krátce poté v rozhovoru pro Ona.iDnes.cz.

Svatba? Jedině kvůli zákonům!

Na rozdíl od své sokyně v lásce, která se za Prachaře provdala, žije Dana už deset let spokojeným partnerským životem stále bez úředního ‘požehnání‘. Oporu našla v Ondřeji Zajícovi, který je režisérem Městských divadel pražských. O svatbě však neuvažuje, po trpké zkušenosti s Prachařem už prý o nic takového nestojí. „To je věc, která jde mimo mě. Nemám vůbec touhu, takhle mi to vyhovuje. Já už jsem jednou vdaná byla, mám z manželství dvě děti, skončilo to a teď už pro mě instituce manželská nemá ten význam,” svěřila se vipstory.cz.

S přítelem Ondřejem Zajícem

S přítelem Ondřejem Zajícem

Na romantiku si už herečka nepotrpí, život bere velmi racionálně, takže pokud se ještě kdy vdá, musí pro tento krok najít nějaký praktický důvod. A jeden ji už napadl. „Já ani nemám moc ráda obřady. Možná až budu stará, tak do svatby půjdu znovu, aby za mnou partner mohl chodit do nemocnice. Bohužel to zákonné právo je asi jediná věc, kvůli čemu bych to podstoupila znovu,” dodala herečka.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace