Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Politika řízená z kostela je středověká. Kterak lidovcům vlak ujel nohy při honbě za hlasy. Komentář Štěpána Chába

komentář 03.09.2018
Politika řízená z kostela je středověká. Kterak lidovcům vlak ujel nohy při honbě za hlasy. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook / KDU-ČSL

Popisek: Řídit stát jako církev, tedy za pomoci mystifikací, pověr a zlatých telat

Lidovci vytáhli do boje o městské a obecní rady. Jako výborný tah čakovických černoprdelníků jde brát jejich předvolební plakátek, který nepokrytě chce ubrat nějaké ty ovečky České pirátské straně. A jdou na to se strategií skutečně promyšlenou a hodnou na nominaci politický bizár roku 2018.

Ústředním bodem čakovických lidovců je lež. Ukázat liberální tvář, protože ta je teď v módě, přidělat pánbíčkářům aktivním v politice sponkou Bartošovy dredy, aby se ten krucifix kynklající se lidovcům kolem krku i politiky tak nějak zakryl za něco progresivnějšího. Po volbách dredy servat, před volbami na nich postavit své sliby a politiku. Klamavé, jak klamavé. Zkrátka šalebnost katolické šelmy.

Inkriminovaný reklamní paskvil KDU-ČSL, foto Facebook

Plakátek k pláči

Plakátek pracuje s těžkou logikou lidovců. Libí se vám Piráti? No, tak volte lidovce. Divoká logika, kterou by měli zahrnout do osnov českého školství. Líbí se vám nový Volkswagen? No tak si kupte koněspřežku. Líbí se vám vaše práce? No tak si najděte horší. Líbí se vám dnešní den? No tak si vzpomeňte na den, kdy vám umřel křeček. Nezdolná logika čakovických lidovců, které vyděsil úspěch Pirátů při loňských volbách do poslanecké sněmovny. A rozdíl v Čakovicích? Piráti bezmála 15 % odevzdaných hlasů. Lidovci téměř 5 % hlasů. A ono to vypadá, že rozdíl si zahraje hlavní roli i při komunálních volbách. Místostarosta Daniel Kajpr za KDU-ČSL tak na čakovické radnici s největší pravděpodobností skončí.

Úvodní fotografie facebookové stránky KDU-ČSL. A opět, nepoučitelnost, nepoučitelnost a nepoučitelnost. Dřívější kádr Daniel Herman a jeho pět minut slávy se strýčkem Bradym jede i léta po tom, co se na ní zapomělo. Hodnota Daniela Hermana je jinde, proto jej také voliči loni do poslanecké sněmovny nepropustili. Nutno dodat - zaplať Pánbu, foto Facebook

A co je dalším kopancem? Jan Faix startuje na kandidátní listině KDU-ČSL v Čakovicích s číslem 17 na zádech. Pravděpodobnost, že si sedne na tamní radnici je tedy nulová. Sympatizantka Eliška, která stojí u druhého boku Daniela Kajpra, na kandidátce není vůbec. Ta jen sympatizuje… alias – hledali jsme ve svém stranickém středu, ptali se v kostele našeho pastýře… nakonec jsme objevili tu jedinou vyvolenou, která má zohyzděné tělo tetováním… a je tedy dostatečně progresivní a liberální. No, jak se to vezme. Tetování nosí i kriminálníci. Prostitutky. Nebo třeba bývalá ministryně obrany, samozřejmě. Problémem je, že sympatizantka Eliška, stejně jako dámy u různých eskortních služeb, neprozradila černoprdelníkům své příjmení. Prostě jednorázově posloužila pod jménem Eliška, ať už ho v občance má. Nebo nemá.

Ten rozdíl

Podstatným rozdílem mezi Piráty a čakovickými lidovci tkví v tom, že Piráti se o hlasy ucházejí politickým programem, čakovičtí lidovci parazitováním na loňském pirátském úspěchu a neschopnosti zaujmout tamní obyvatele programem vlastním. Nebo lépe, zaujmout tu progresivistickou část obyvatel Čakovic, která to loni hodila Pirátům. Protože lidovci tak nějak všeobecně nejsou s Piráty zajedno. A to v mnoha a mnoha otázkách, které patří i na radnici, nejen do vrcholné politiky. Je potřeba zaujmout mladé, aby krucifixová politika mohla jet i do krásné zářivé budoucnosti, že jo.

Ano, jsem si vědom, že u komunálních voleb se až tolik nehraje na strany. Komunální volby stojí na osobnostech, na kroužkování. A to napříč stranami. Takže pokud je Daniel Kajpr dobrým místostarostou, voliči jej v komunálkách zvolí. Stejně tak mohou zvolit Jana Faixe. Tento text poukazuje na slabomyslnost lidovecké propagace, která chce těžit z úspěchu jiných. A to natolik neumětelsky, že to samotným lidovcům v Čakovicích jen ublíží. Své předvolební klání má Kajpr postavit na vlastní činnosti, kterou v minulých letech pro oblast vykonal. To by smysl dávalo.

 

Vložil: Štěpán Cháb