Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vlčáci na trhu poskytovatelů internetového připojení a kabelové televize: RIO Media musí kvůli rychlé expanzi dokonce k soudu

31.07.2017
Vlčáci na trhu poskytovatelů internetového připojení a kabelové televize: RIO Media musí kvůli rychlé expanzi dokonce k soudu

Autor: Pixabay.com

Popisek: Internet, ilustrační foto

Třetí největší český poskytovatel internetu a digitální televize, působící především v severních Čechách, na Olomoucku a severní Moravě, má dlouhodobé problémy. Společnost RIO Media totiž čelí žalobě původních vlastníků dvou firem, které v minulosti koupila. V obou případech jim odmítla zaplatit část kupní ceny. Pokud soudní spory prohraje, bude muset firmám vrátit částku, která výrazně přesahuje sto milionů.

Na trhu poskytovatelů internetového připojení a kabelové televize se ne vždy hraje čistě. Ve hře je hodně peněz, a proto mají velké firmy ostré lokty. Jednou z nich je i pražská společnost RIO Media. Ta se kvůli své rychlé expanzi dostává do sporu se svými obchodními partnery.

RIO Media neměla na slevy nárok

V roce 2008 koupila firmu CL-NET. S jejími původními vlastníky se vzájemně dohodli, že platbu rozdělí do dvou splátek. První splátku zaplatila RIO Media přímo na účet prodávajícího, zbylých 47 milionů složila na vázaný účet. Tyto peníze si mohli původní majitelé firmy CL-NET vyzvednout až po určité době po převzetí společnosti. K tomu ale nikdy nedošlo.

RIO Media následně uplatnila v bance dvě slevy z peněz na vázaném účtu ve výši 48,5 milionu korun, které si nechala zpětně vyplatit. S tím však CL-NET nesouhlasila a společnost zažalovala, protože RIO Media na slevy neměla nárok. Tento případ se táhne dodnes a rozhodně není ojedinělý.

Na postup RIO Media vrhá další pochybnosti fakt, že si z vázaného účtu stáhla 47 milionů korun, ale nijak neřešila zbylých 1,5 milionu z celkově požadovaných 48,5 milionu.

Scénář pro žalobu

Stejný scénář se opakoval také o rok později. Prodávána byla tentokrát firma Mattes AD, se kterou společnost RIO Media taktéž podepsala akviziční smlouvu. Na vázaném účtu bylo 26 milionů korun.

Po téměř totožném průběhu se případ dostal k soudu, protože RIO Media chtěla opět uplatnit ve druhé části splátky slevu ve výši téměř 32 milionů. I v tomto případě RIO Media z nepochopitelného důvodu nijak neřešila téměř šest milionů korun, které prostředky na vázaném účtu nepokrývaly. Mattes AD však s tímto postupem nesouhlasila. Podle firmy nemá RIO Media na slevu žádný nárok, a proto na společnost podala žalobu.

Jak CL-NET, tak i Mattes AD dnes již neexistují. Služby a aktivity obou firem byly záhy po dokončení transakcí zahrnuty do společnosti RIO Media a de facto zanikly.

Fúze v ohrožení

Jeden z největších poskytovatelů internetových služeb může přijít o hodně peněz. Pokud soud rozhodne, že na slevy z kupních cen nemá RIO Media právo, bude firma muset žalobcům vyplatit částku, která po započtení soudních výloh a příslušenství výrazně přesahuje sto milionů korun. Rozhodnutí soudů tak může společnosti nejen způsobit velké finanční potíže, ale také zvrátit obě zpochybněné transakce a následnou fúzi obou koupených firem.

Komerční sdělení

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace