Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tohle ještě neviděli ani Kůstka s Boothem! Aneta se prý dokázala třináctkrát bodnout, z toho třikrát přímo do srdce. Případ byl bleskurychle vyšetřen a uzavřen. To ale není konec

15.09.2016
Tohle ještě neviděli ani Kůstka s Boothem! Aneta se prý dokázala třináctkrát bodnout, z toho třikrát přímo do srdce. Případ byl bleskurychle vyšetřen a uzavřen. To ale není konec

Foto: Facebook

Popisek: Prapodivnou sebevraždu třiadvacetileté Anety obestírá řada záhad

Již podruhé uzavřela policie úmrtí Anety R., která se měla vlastnoručně pořezat, třikrát bodnout do srdce a jednou do plíce, jako sebevraždu. Informoval o tom server Aktuálně.cz.

Ani zásah vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové nic nezměnil na policejních závěrech v případu Anety R., od jejíž podivné smrti příští týden uplynou dva roky. I po dalších osmi měsících vyšetřování kriminalisté trvají na tom, že dívka spáchala sebevraždu, když se třikrát bodla do srdce a jednou do plíce. Případ byl původně rychle vyšetřen a uzavřen jako sebevražda. Poté co o kauze Aktuálně.cz detailně psalo, jej na začátku tohoto roku kvůli chybám znovu otevřela vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Nyní ale pražská kriminálka po osmi měsících nového vyšetřování případ znovu odložila s tím, že se Aneta R. zabila sama. „Úmrtí bylo řádně prošetřeno a nebyly zjištěny konkrétní skutečnosti, které by nasvědčovaly cizímu zavinění,“ napsal v usnesení, které má redakce k dispozici, vrchní komisař Petr Vácha. Anetina matka je přitom přesvědčena, že smrt její dcery stále nebyla dostatečně vysvětlena.

Polygraf naznačil atypické reakce

Aneta R. zemřela předloni v září v bytě v Letňanech, poté co byla celý večer se svými dvěma přáteli a dalšími známými v pražském baru. Policie případ uzavřela s tím, že u třiadvacetileté dívky propukla toxická psychóza, kterou si způsobila kombinací alkoholu a kokainu. Podle závěrů policejního vyšetřování si dívka zasadila třináct bodných a řezných ran kuchyňským nožem, které mimo jiné zasáhly plíci a třikrát srdce. „Údajná přítomnost další osoby v bytě se nijak nepotvrdila, a nic tedy nenasvědčuje ani na případného neznámého pachatele,“ říká komisař Vácha.

Ahmad H. I. a jeho přítelkyně Kateřina jsou jediní svědci, kteří byli v posledních chvílích v Anetině blízkosti. A podle vyšetřovatelů vše proběhlo tak, jak dvojice u výslechů vypověděla. „Ahmad nevěděl, co má dělat, aby jí nůž vytrhl, nicméně sáhnul po něm pravou rukou, Aneta jej tím nožem řízla nebo bodla, neví, ačkoli to bolelo, pořád se snažil jí nůž vzít, nicméně měla velkou sílu,“ píše komisař. A dodává, že oba šli dobrovolně na detektor lži. Polygraf sice naznačil atypické reakce, které zpochybňují pravdivost některých odpovědí, to však podle vyšetřovatelů ještě nemusí být směrodatné. Dana Štěpánková z Kriminalistického ústavu, která vyšetření na detektoru prováděla, upozornila, že dotazovaný sice může něco tajit, ale také si prostě mohl otázku vybavit v jiných souvislostech.

Matka podá proti rozhodnutí stížnost

Matka Anety R. podá proti rozhodnutí stížnost, protože je stále přesvědčena, že její dcera zemřela za jiných okolností, než jak tvrdí policie. Upozorňuje také, že se při pitvě ztratilo dceřino srdce: kde skončilo, dodnes neví ani policie ani doktoři, kteří mladou ženu jako první pitvali.

Na tento článek reagoval na svém facebookovém profilu protiislámský aktivista Artur Fišer těmito slovy: „Tak se třikrát bodla do srdce, vytřela po sobě krev, ztratila si srdce na patologii a spokojeně umřela... Jo a Ahmed jí nedokázal nůž vzít, protože byla moc silná... Večírky u drogového Ahmeda asi stojí za to.“

Advokátka Klára Samková Fišerův příspěvek sdílela a připsala k němu: „Pro všechny, kteří říkají, že tady nejsou: ne, nejsou – jen se tady nějak začíná rozmáhat tolerování vražd... Což nemá nic s ničím společného.“

Celý text příspěvku Artura Fišera na jeho facebookovém profilu:

Ahmed může mít jiné chápání pravdy a lži pravila psycholožka...
Detektor není považován za přímý důkaz a podle doktorky slouží pouze jako vodítko v průběhu vyšetřování. "Ahmad H. I. je navíc cizinec jiné národnosti dlouhodobě žijící v ČR (…) cizinci mohou mít jednak odlišný hodnotový systém, a jednak mohou mít odlišné chápání pravdy a lži. Takže závěry u této osoby je nutné chápat jako orientační," stojí v usnesení.
Tak se třikrát bodla do srdce, vytrela po sobě krev, ztratila si srdce na patologii a spokojeně umřela... Jo a Ahmed jí nedokazal nůž vzít, protože byla moc silná...večírky u drogového Ahmeda asi stojí za to.

Celý text příspěvku Kláry Samkové na jejím facebookovém profilu:

Pro všechny, kteří říkají, že tady nejsou: ne, nejsou - jen se tady nějak začilná rozmáhat tolerování vražd.... Což nemá nic s ničím společného../

Čtěte:

Trapas v Národním divadle. Parodie legendy a neomluvitelný prohřešek. Karel Schwarzenberg si zdřímnul na pietní akci

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na ');

 

Vložil: Redaktor KL