Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Až muži mé generace poprvé objevili to kouzlo výměny za mladší model, okomentovala herečka Dana Batulková rozvod. Teď má o 12 let mladšího muže a snachu Hanychovou, která by s ní na dovolenou nejela

23.07.2016
Až muži mé generace poprvé objevili to kouzlo výměny za mladší model, okomentovala herečka Dana Batulková rozvod.  Teď má o 12 let mladšího muže a snachu Hanychovou, která by s ní na dovolenou nejela

Foto: MDP / Alena Hrbková

Popisek: Dana Batulková objektivem Aleny Hrbkové

Před patnácti lety se jí život změnil v peklo. Po mnohaletém manželství ji opustil herec David Prachař. Navíc s kolegyní z divadla Lindou Rybovou, se kterou Dana sdílela společnou šatnu. Rybová, která si před tím prožila vztah se zpěváky Janem Kalouskem, Danem Bártou a Robertem Kodymem, s Prachařem otěhotněla. Ten dal nakonec přednost mladé milence a manželku se dvěma dětmi nechal opuštěné s obrovskou hypotékou na dům.

Dana později toto životní období označila jako ´očistec´. Začala natáčet seriál Redakce a snažila se dům, se kterým je spjata dlouhá historie její rodiny, zachránit. Navíc se starala o dceru Marjánku a syna Jakuba. Z něj se stal úspěšný herec a hudebník, který se před časem oženil s modelkou Agátou Hanychovou.

Vítězství ve StarDance jako restart

Zní to trochu jako příběh z červené knihovny, ale jednu z největších životních změn Daně Batulkové (57) přineslo na prahu padesátky vítězství v soutěži StarDance. Až s ním se dokázala znovu nadechnout po bolestném rozvodu s Davidem Prachařem, který ji opustil kvůli výrazně mladší Lindě Rybové, se kterou má nyní už tři děti,  a krátce nato také přiznala nového muže po svém boku. Zdá se, že od té doby se jí vše daří.

První rozvodová generace

„Patřím k první generaci, která zažila ten velký rozvodový boom. Dřív se lidé v takové míře nerozváděli. Až muži mé generace poprvé objevili to kouzlo „výměny za mladší model“. Objevil se nový trend – chlap dosáhl nějakého úspěchu, koupil si nové auto a do něj si pochopitelně chtěl taky posadit novou ženu,“ postěžovala si před časem Batulková v rozhovoru pro časopis Téma.

Hlavně se nevzdat

K rozvodu s Davidem Prachařem se přidaly i existenční starosti po požáru domu. Jak to herečka vyřešila? „Největší moudrost v podobných situacích je opravdu ta, že všechno chce svůj čas. A ten čas je ještě potřeba nějak smysluplně využít, musí tam být i to vlastní přičinění, že to člověk nevzdá, nezahořkne. Což ne vždy lidé dokážou a musím říct, že v takových případech mně osobně už potom s nimi schází soucit. Pak už jedou v takové koleji, že jim prostě není pomoci,“ říká.

Potřebovala jsem s někým sdílet život

Právě díky tomu, že to nevzdala, jí brzy přišel do cesty nový muž. Dala se dohromady s ředitelem Městských divadel pražských Ondřejem Zajícem, tedy se svým šéfem. O dvanáct let mladším.  „Určitě jsem nezahořkla tak, že bych si myslela, že ten, co mě opustil, je jediný na světě. No, není. Ano, je to otec mých dětí, ale ty už mají taky své životy. Navíc pak brzy přijde touha zase s někým sdílet ten dospělý život. Potřebujete někoho, komu můžete říct, co se vám zrovna stalo, postěžovat si. Na život v páru jsme prostě nastavení. Takže po nějaké době už jsem na to byla vnitřně připravená,“ tvrdí Dana Batulková.

Ondřej Zajíc

Harmonický vztah se šéfem

Teď tedy s přítelem Ondřejem Zajícem konečně prožívá šťastný, harmonický vztah. Již nějakou dobu spolu žijí na statku v Kolodějích, a dokonce se potkávají i v práci. Zajíc je nejen Danin šéf, ale také režisér, se kterým pracuje na řadě inscenací. Vyšší věkový rozdíl oblíbená herečka už neřeší, i když přiznává, že na počátku vztahu s ním problémy měla. Prý není typ, který by si chtěl mladým partnerem něco dokazovat.

Dana jede, Linda stojí – může za to karma?

Dana jede, v divadle se jí daří, točí seriály – dlouhou dobu se zdálo, že karma funguje, protože Linda Rybová poté, co Daně přebrala muže, takřka točit přestala, skončila v seriálech a uvázala se doma u dětí. Zato Dana se rozjela díky seriálu Comeback a pak vítězství ve StarDance. Teď se vše vrací do rovnováhy a Linda našla novou kariéru v cyklu o bio potravinách a receptech Herbář, popularity, kterou měla před Prachařem díky seriálu Ordinace v růžové zahradě, ale už asi nedosáhne.

Jediné, co jí štve, je Agáta

Dana Batulková tedy momentálně může být víc než spokojená. Jediné, co jí prý momentálně kazí náladu, je snacha Agáta. Na komplikovaný vztah narazila během rozhovoru pro Frekvenci 1, kde na otázku, jestli by byla schopna se svojí snachou Agátou jet na dovolenou, odpovídala: „Já bych jela, mně by to vůbec nevadilo. Ale ona to má: vocaď-pocaď. Ona by to asi brala jinak.“ Stručně řečeno: Agáta by s ní asi na dovolenou nejela!

Měl zůstat s Issovou

Zato syna Jakuba si nemůže vynachválit. „Já ho hodně chválím, protože si myslím, že herectví je křehké povolání a člověk dělá, co může. Mnoho věcí se nám nepovede, ale jsou takoví, kteří přijdou a řeknou, že se jim to nelíbilo, a člověka to rozhodí, protože pracujeme se svou psychikou. Takže jsem v zásadě chválící,“ dodala herečka. Prostě klasická tchýně. Syna miluje, ale snacha jí není dost dobrá.

Možná i proto, že jde o dceru její dlouholeté herecké sokyně Veroniky Žilkové. Ta dlouhou dobu s Danou soupeřila o role, protože je zhruba stejně stará a podobný typ – drobná blondýnka. A Veronika většinou vyhrávala, má značně ostřejší lokty. A teď si navíc Jakub přivedl domů její dceru. Proslýchá se, že Agátinu předchůdkyni Marthu Issovou měla Dana výrazně radši. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Dáša Vrchotová