Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Narodila se jako náhradnice za mrtvého bratra, pohřbila dvě své děti... Co všechno tají pěvecká hvězda za okouzlujícím úsměvem? Tajnosti slavných

13.05.2015
Narodila se jako náhradnice za mrtvého bratra, pohřbila dvě své děti... Co všechno tají pěvecká hvězda za okouzlujícím úsměvem? Tajnosti slavných

Autor: ČT

Popisek: Po ztrátě druhého dítěte přestala pěvkyně Pavla Břínková mluvit a uvažovala o sebevraždě

Její narození předurčila smrt, která já dokonce později vzala i dvě děti. Jaká traumata skrývá za okouzlujícím úsměvem hvězda české operety a jak je dokázala překonat?

Hvězdou operetní scény je již pětačtyřicet let a sotva by někdo hádal, že drobná plavovláska s nezaměnitelným hlasem i neuvěřitelným temperamentem má v občance datum narození 15. září 1949. Neustále usměvavá pěvkyně však prožila těžké trauma, které by neměl osud nadělit žádné matce – musela pohřát své dítě. A dokonce dvakrát! Druhá tragédie ji navíc málem připravila i o kariéru, protože utrpěla tak obrovský šok, že začala koktat.

Ze školy rovnou na špici

Pavla Břínková pochází z početné rodiny – má tři sestry a sama se narodila jako „náhradnice“ za zemřelého bratříčka Pavla. Od dětství výborně zpívala a maminka ji v tom podporovala, a tak zpívala v Dismanově rozhlasovém souboru a v Kühnově dětském sboru. Vystudovala operní zpěv na pražské Státní konzervatoři, studium dokončila v roce 1970 absolventským představením s árií z Carmen. Ještě jako studentka se však zúčastnila konkurzu do sboru pro muzikál West Side Story, chystaný v karlínském divadle. Konkurs vyhrála, a tak získala rovnou hlavní roli. Navíc dostala angažmá a postupně se stala hlavní hvězdou pražského Hudebního divadla Karlín.

Jako nepřekonatelná Carmen

Jako nepřekonatelná Carmen

Vydržela zde dvacet let a odešla až po nástupu nového ředitele, který se během svého krátkého působení se souborem dostal do ostrého konfliktu. Pavla dál vystupovala velmi úspěšně sólově a už se nechtěla do divadla vrátit. Až nabídka zahrát si v Čardášové princezně ji přivedla zpět. Za výkon ve vedlejší roli získala o v roce 2008 Cenu Thálie a cítí to jako veliké zadostiučinění. Zpěv je pro ni totiž nejen součástí života, ale i největší terapií na všechny krize a bolestné prožitky. A bylo jich, bohužel, dost.

Jméno jakoby předznamenalo další tragédii

První těžkou ranou byla pro ni smrt prvního děťátka. Holčička, kterou pěvkyně pojmenovala symbolicky po zesnulém bratříčkovi Pavlína, zemřela pouhý týden po narození. Pavla byla zoufalá a z deprese se dostala jen díky práci, obrovskou tragédii nedokázal ustát ani její manžel a jejich vztah skončil u rozvodového soudu.

Vdala se znovu a narodil se jí syn Pavlík, který měl od narození zdravotní problémy. Mimo jiné měl i jednu nožičku kratší a musel podstoupit řadu operací. V nemocnici se Pavla Břínková seznámila s doktorem Tomášem Terčem, který se stal později jejím třetím manželem. Spolu mají dalšího syna Lukáše. Pavlík se nakonec ze všeho zotavil, rád se staral o mladšího brášku, se vším doma pomáhal, úspěšně odmaturoval a začal studovat práva. Pak ale přišly prázdniny. Pavlík si sám našel brigádu, za vydělané peníze si koupil starou škodovku a vyrazil s kamarády na prázdninovou cestu. V noci ze 4. na 5. srpna 1998 v Bulharsku havarovali – narazili do kamionu, který stál neosvětlený přímo za zatáčkou. Dva chlapci byli těžce zraněni, dva zemřeli na místě – jedním z nich byl Pavlík. Bylo mu dvacet let.

V roce 2008 s Cenou Thálie

V roce 2008 s Cenou Thálie

Přemýšlela o sebevraždě

Ztráta druhého dítěte, to už bylo na křehkou ženu opravdu moc. Zhroutil se jí celý svět. Nejprve přestala mluvit vůbec, pak začala koktat. Tento problém se jí při velkém rozrušení občas vrací dodnes. Uvažovala o tom, že skončí svůj život. Jen kvůli synovi Lukášovi a manželovi to nakonec překonala. Jako vždy jí pomohlo zpívání. Když je na jevišti, cítí se alespoň chvíli šťastná. Pomáhá jí, když pravidelně chodí za Pavlíkem na hřbitov, což bývá i několikrát týdně. S jeho smrtí se asi nikdy úplně nevyrovná, ale doufá, že se jejich duše zase jednou setkají. A váží si každé hezké chvíle se svou rodinou.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace