Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Když kapela nevynáší dost, lze si přijít na pěkné, tlusťoučké honoráře i jinak než muzikou. Podívejte, jak si to zařídila zpěvačka Tonya Graves

03.04.2015
Když kapela nevynáší dost, lze si přijít na pěkné, tlusťoučké honoráře i jinak než muzikou. Podívejte, jak si to zařídila zpěvačka Tonya Graves

Autor: TV Prima

Popisek: Málokterý muzikant se v současnosti dokáže v Česku uživit hudbou, a tak zpěvačka Tonya Graves přivítala projekt, v němž se objeví na obrazovce televize Prima. A hned na třech jejích kanálech.

FOTOGALERIE Uživit dvě děti není v Česku snadné ani pro exotickou zpěvačku, a tak členku skupiny Monkey Business uvidíme v projektu, v němž bychom ji sotva čekali. S agenturou Czech Tourism a kamerou v zádech vyráží po republice a láká diváky na mimořádné zážitky.

Rodačka z Peekskillu v americkém státě New York přišla do České republiky v roce 1995 a nejprve tu pracovala jako asistentka učitelky v International School of Prague. Vzápětí začala zpívat s Blues Bandem Luboše Andršta a v roce 2000 dodala svým exotickým vzhledem a především hlasovým projevem mimořádný šmrnc kapele Matěje Rupperta Monkey Business.

Exotická zpěvačka hvězdou seriálu

Členka kapely Monkey Business letos oslaví dvacáté výročí svého pobytu v České republice a chystá druhou sólovou desku. O návratu do Spojených států vůbec neuvažuje, i když se musí i u nás pořádně ohánět. V roce 2010 se totiž rozvedla s hudebním publicistou Markem Gregorem, a tak devítiletého Sebastiana Ferdinanda a o tři roky mladšího Nikiho Gustu vychovává sama. A tak není divu, že jí nabídka účasti v novém pořadu, který uvidíme hned na třech kanálech televize Prima, přišla vhod.

Na výpravy po nejzajímavějších místech Česka, které připravila a vyrobila agentura CzechTourism, Tonya diváky pozve společně s fotografem Tomášem Třeštíkem, muzikantem Adamem Vopičkou a historikem umění Pavlem Kappelem. Čeká nás celkem sedm lokací a speciální vzpomínkový díl na horách, plný nejlepších zážitků. Hlasovým průvodcem bude Vojta Kotek, skvělou hudbu k seriálu vytvořili Jan P. Muchow, Calm Season, Adam Vopička či Republic of Two.

Jedinečné poznávání sama sebe

Lovci zážitků jsou partou lidí s rozdílnými povoláními, které spojuje jedno – jsou prototypy městských lidí, kteří pravděpodobně procestovali půl světa, ale v poznávání Česka mají značné mezery. A tak nasednou do expedičního vozidla a vydají se vstříc novým dobrodružstvím. V osmi dílech projede Tonya s kolegy osm různých zajímavých destinací České republiky.

Jejich cesty jsou plné neopakovatelných zážitků, vzácných setkání a jedinečných příběhů, které postupně mění jejich zpočátku nedůvěřivý pohled na cestování po Česku a díky nimž objevují i sami sebe. V každé objevují krásy tamní krajiny, potkávají zajímavé lidi, poznávají místní kuchyni, tradice a historii, získávají neopakovatelné zážitky, a především zažívají spoustu zábavy při méně či více obvyklých aktivitách a poznávají dané lokality z jiného úhlu pohledu.

Pohádková příroda i unikáty, stvořené člověkem

V Českém středohoří se čtveřice průvodců pokochá pohledy na malebnou krajinu, projede se lodí po Labi, vyzkouší si flyboarding, vinicemi dojde až ke sklípku, kde ochutná víno s bohatou historií, přenocuje v přírodě, vyfoukne si vlastní půllitr a vyzkouší si řídit vlak na historické železniční trati. Ve středních Čechách se pro změnu nechá královsky rozmazlovat na zámcích, pokusí se najít cestu ven z přírodního bludiště, podívá se na okolní malebnou krajinu z pořádné výšky, projde se po stopách Bedřicha Smetany, zahraje si golf, ochutná pokrmy alchymistické kuchyně a možná potká i bílou paní.

Na Třeboňsku se Tonya s kolegy projede na kole mezi tamějšími proslulými rybníky, připraví si na grilu vlastnoručně vylovenou rybu, bude pozorovat desítky druhů vodního ptactva, zaskočí do třeboňských pralesů, pokusí se vlastnoručně vyrobit keramickou misku, poodhalí tajemství filmové animace a v doprovodu živé hudby se projde v korunách stromů. V Litomyšli se bude probouzet do nových dnů v místech, kde se narodil Bedřich Smetana, prohlédne si inspirativní galerii pod širým nebem, vyslechne koncert ve skalních kulisách, vyzkouší si role herců, navštíví místa, v nichž se odehrával děj Krvavého románu, poodhalí tajemství inspirace Maxe Švabinského a vyzkouší si výrobu čokoládových pralinek.

Od bot až po vinohrady

V Ostravě se pokusí najít cestu ven z dolu, zjistí, jak kdysi žili průmysloví dělníci, přispěje ke zkrášlení temných zákoutí města, zahraje si bowling, vyslechne koncert v bývalém plynojemu, okusí moderní vědu na vlastní kůži a prověří si svou odvahu v lanovém centru. Naproti tomu v Brně se pokusí najít tu nejlepší kávu v celé zemi, bude se bát v kostnici, bude obdivovat brněnskou architekturu a skvosty funkcionalismu, uvaří si vlastní pivo, vychutná si jedinečnou atmosféru brněnského nočního života a nenechá si ujít ani projížďku na závodním okruhu.

Ve Zlíně pro změnu nahlédne do světa Baťových závodů, objedná si dodávku bot z kanceláře, umístěné ve výtahu, vyzkouší si, jak se takové boty vyrábějí, zahraje si hokej po boku Petra Čajánka, projede se po Baťově kanálu lodí, na níž také přespí, proletí se letadlem a zažije tu pravou atmosféru moravského vinného sklípku. A na horách si užijí nejrůznějších zimních radovánek a s chutí zavzpomínají na neopakovatelné zážitky z léta.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Galerie

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace