Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nejošklivější český „gurmánský experimentátor“ se prý nervově zhroutil. Kdo si na něj zasedl a proč málem dostal padáka? Tajnosti slavných

12.02.2015
Nejošklivější český „gurmánský experimentátor“ se prý nervově zhroutil. Kdo si na něj zasedl a proč málem dostal padáka? Tajnosti slavných

Autor: youtube.com

Popisek: Někdo ho odsuzuje jako kuchařského patlala, který vaří blafy, jiní se na jeho lahůdky doslova vrhají. Levné recepty zkrátka udělaly z reportéra Ládi Hrušky novou celebritu a milionáře.

Zpočátku se mu říkalo nejošklivější televizní reportér, přesto se dokázal prosadit. Co amatérskému kuchtíkovi, kterému vydělaly jeho recepty na kuřecí kůžičky balík, brnká na nervy a proč mu hrozil vyhazov?

Nejraději své experimentátorské recepty připravuje před kamerou ve vlastní kuchyni, v malém bytečku v pražském Karlíně, a mezi kolegy na barrandovský kopec, kde největší česká komerční televize sídlí, se mu prý ani trochu nechce. „Na Nově panuje velmi napjatá atmosféra, nikdo neví, s čím Láďa přijde. Je jako neřízená střela,“ prozradil jeden z jeho kolegů deníku Blesk. Zapracovala na něm únava, nebo mu jde opravdu někdo po krku?

Prý si rovnal myšlenky

Populárnímu gurmánskému experimentátorovi, který v hlavní zpravodajské relaci televize Nova zahrnuje celé Česko recepty na úžasné mňamky ‘za babku‘, zřejmě docházejí síly. Na týden si vzal neplacené volno, protože údajně skončil v péči psychiatra. Svou nepřítomnost na obrazovce odmítl komentovat a televize zdůvodnila jeho absenci tím, že si prý chtěl ‘srovnat myšlenky v hlavě‘. Každopádně populární amatérský kuchař jakoby se dočasně ztratil.

Telefon Hruška nebral, na domluvenou schůzku s kamarádem nedorazil beze slova vysvětlení, což mu prý není ani trochu podobné. Údajně i tentokrát odjel k rodičům do Městce Králové, kde nejraději odpočívá. Vzápětí se objevily ‘zaručené zprávy‘, že neunesl tíhu slávy, rychle nabytého bohatství a lidské závisti a psychicky se zhroutil. „Nevím, kdo tyto bludy šíří. Já měl nyní volno a v pondělí se vracím odpočatý a plný sil do práce. A těším se!“ brání se Hruška.

Úspěch se neodpouští?

Hruškův život nabral obrat o sto osmdesát stupňů díky levným receptům, po nichž diváci šílí. Jeho kuchařka patří k nejprodávanějším titulům na trhu, vydělala už miliony a autor se proměnil ve zbožňovanou celebritu. Lidé ho zastavují na ulici, žádají ho o autogram nebo společné ‘selfíčko‘. Zpočátku si Láďa popularitu užíval, brzy ho však začala unavovat a obtěžovat. Jeho kolegové v poslední době zaznamenali jednu výraznou změnu – od ostatních lidí se ‚odtáhl‘ ještě víc, než bylo u něj doposud obvyklé. Zřejmě za to mohou vlny závisti, které se jeho směrem z některých jedinců linou.

Z každé prodané knihy jde prý Hruškovi na konto deset procent, a tak už je milionářem. Jednou z jeho největších investic však nejsou luxusní libůstky, ale podpora útulků pro opuštěná zvířata. K rodičům dál jezdí vlakem, po Praze tramvají a metrem. Bydlí ve skromném bytečku 2+kk, obléká se v normálních obchodech, nejraději má zapadlé hospůdky a na dovolenou vyráží se spacákem po širák. „Už sedmnáctý rok jsem zaprodal své tělo i duši skautingu. Naučili mě tam třeba, jaké uzly si mám uvázat, když mi bude nejlépe i nejhůř. Opravdu fajn spolek. Ne nadarmo se říká: jednou skautem – navždy skautem,“ prozradil.

Originál, nebo beznadějný případ?

Láďa původně vystudoval v Hradci Králové učitelství pro základní školy a tři roky pak učil chemii a biologii. „Říká se tomu učitel, ale připadal jsem si někdy spíš jako krotitel,“ povzdychl si kdysi v jednom rozhovoru. Do Prahy přišel vybaven pouze velkou dávkou odvahy. Začínal v rádiu, šanci stanout před kamerou mu dalo zpravodajství konkurenční Primy a v roce 2012 přešel na Novu. Tam se nejdřív proslavil tím, že mu někdo ukradl kabát. Pak následoval Potravinový inspektor a po něm nečekaná sláva gurmánského experimentátora. Prostě měl štěstí, ocitl se ve správnou dobu na správném místě.

Od počátku je na obrazovce nepřehlédnutelný, ať již svým vzhledem či výslovností. „S Láďou jsem se snažila pracovat, radili jsme mu, co dělat s jeho přehnanými gesty, ale nikdy nechtěl. Co se mluvy týká, má trochu špatně posazenou bradu, předkus, a kvůli tomu nečistě vyslovuje, zvláště sykavky,“ komentovala jeho projev hlasová poradkyně Jana Postlerová. Navíc je populární reportér pro kolegy neřízenou střelou, u níž nelze nikdy odhadnout, co vzápětí provede.

Vyhazovu unikl jen o fous

Již jednou moc nechybělo a slavný gurmánský experimentátor se vůbec nemusel zrodit. V roce 2013 totiž jen o fous unikl tomu, aby dostal padáka na hodinu. Tenkrát ještě působil jako Potravinový inspektor a z obrazovky ho málem ‘odstřelil‘ smysl pro humor, který však zašel hodně přes čáru. Se známým internetovým vtipálkem Kamilem „Kazmou“ Bartoškem se totiž pokusil nastrčit hromádku umělých výkalů do jednoho z dobře zavedených obchodů potravin.

„Byl to můj nápad, ale vyhazov za to tenkrát hrozil Láďovi,“ potvrdil Kazma. „Měl z toho strašné problémy. Management toho obchodu tenkrát volal na všechny strany, že se to nesmí odvysílat!“ Hruška měl doslova namále, nakonec to ale vedení televize vyřešilo jen jeho několikatýdenním stažením z obrazovky.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace