Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bývalý hvězdný moderátor Pavel Zuna zmizel z obrazovky. Víme, co teď dělá a jak velkou má rodinu, máme i fotky

25.01.2015
Bývalý hvězdný moderátor Pavel Zuna zmizel z obrazovky. Víme, co teď dělá a jak velkou má rodinu, máme i fotky

Autor: Twitter

Popisek: Zatímco v době své největší popularity své nejbližší před kamerami a fotoaparáty úzkostlivě chránil, na křest své knihy vyrazil bývalý moderátor Pavel Zuna s celou rozvětvenou rodinou

Býval hvězdou televizní obrazovky, na kterou svůj zrak upíraly téměř dva miliony diváků, aby se dozvěděly, co nového se doma i v zahraničí stalo. Přestože ho už nějaký ten pátek nevídáme, novinařině zůstal Pavel Zuna věrný. Co právě dělá?

Pětkrát se stal nejoblíbenějším mužem televize Nova a šestkrát vítězem divácké ankety TýTý. Přestože za moderátorský pult hlavních zpravodajských relací, které postupně moderoval na veřejnoprávní i obou nejsledovanějších tuzemských komerčních televizích, už pár let neusedá, novinařině zůstal Pavel Zuna věrný. Na internetové televizi Stream.cz připravuje populárně-naučný pořad Slavné dny, k němuž vydal i stejnojmennou knihu.

Se švagrovou Adélou a bratrem Janem na křtu své knihy Slavné dny

Se švagrovou Adélou a bratrem Janem na křtu své knihy Slavné dny

Začínal s ekonomikou, skončil u historie

Když téměř před čtvrt stoletím nastupoval do televize, věnoval se ekonomickému zpravodajství. Postupem času mu ale více než strohá řeč čísel učarovala historie a příběhy, které ji píší. Těch během uplynulých pěti let odvyprávěl divákům seriálu Slavné dny internetové televize Stream.cz už sto osmdesát. O ty nejzajímavější z nich se navíc rozhodl podělit ve stejnojmenné knižní prvotině, kterou v přítomnosti svých nejbližších pokřtil.

„Honza je kmotrem jednoho ze synů a Adéla zase kmotrou nejmladší Adélky,“ zdůvodnil Pavel Zuna, proč k slavnostnímu uvedení na pulty knihkupectví oslovil právě svou švagrovou známou reportérku Adélu Klingohrovou, a o čtyři roky mladšího sourozence Jana.

Rodinná premiéra - Pavel Zuna konečně ukázal na veřenosti i své rodiče a bratra

Rodinná premiéra - Pavel Zuna konečně ukázal na veřenosti i své rodiče a bratra

Křtila celá rodina

„Když jsem se s bráchou radil, co bych měl říct, nic kloudného jsem z něj nedostal. Tak jsem otevřel láhev whisky a ptal se ho, jaké první slavné okamžiky si ve svém životě pamatuje. Tím prvním prý bylo finále mistrovství světa ve fotbalu v roce 1974 a tím druhým den, kdy jsem se narodil,“prozradil potěšeně Jan Zuna, který patří k našim předním vědcům v oblasti výzkumu dětské leukémie a je držitelem Jeseniovy ceny, udělované lékařům s největším přínosem pro pokrok v medicíně.„Své datum narození jsem ale v knize nenašel, takže předpokládám, že bude druhý díl,“dodal pobaveně.

Důkazem, že rodinný klan Zunů drží při sobě, přitom nebyla jen volba kmotrů. Podporu Pavlovi přišli vyjádřit i ostatní členové rodiny. Kromě rodičů a manželky Andrey, která je také novinářka, i jejich tři děti – desetiletá Adéla, šestnáctiletá dvojčata Jan a Matěj a dvaadvacetiletá dcera Anna z prvního manželství, která se rozhodla jít v otcových šlépějích a studuje žurnalistiku.

S manželkou Andreou, dcerami Annou a Adélou a dvojčaty Janem a Matějem

S manželkou Andreou, dcerami Annou a Adélou a dvojčaty Janem a Matějem

Otcem na skoro plný úvazek

Sedmačtyřicetiletý hezoun, po němž před lety šílely davy fanynek, vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a kariéru v médiích odstartoval v roce 1991 jako ekonomický redaktor Československé televize. O rok později se stal na dalších sedm let moderátorem hlavních zpráv. Do televize Nova přišel jako moderátor Televizních novin v únoru 1999, za půl roku se stal šéfredaktorem zpravodajství. Do června 2004 byl programovým ředitelem, dál ale moderoval i hlavní zpravodajskou relaci. Od podzimu 2007 do května 2009 byl moderátorem a šéfredaktorem zpravodajství a publicistiky na Primě.

V současnosti je na volné noze, pracuje jako dramaturg, píše, dělá mediální trénink a hlavně se hodně věnuje dětem. Je totiž podruhé ženatý. Se současnou ženou Andreou má dvojčata Jana a Matěje a dceru Adélu a z prvního manželství dceru Annu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace