Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Moderátor Václav Moravec už je z těch politiků, zdá se, na prášky. Jeho nový Fokus odstartuje z psychiatrické léčebny v Bohnicích

21.01.2015
Moderátor Václav Moravec už je z těch politiků, zdá se, na prášky.  Jeho nový Fokus odstartuje z psychiatrické léčebny v Bohnicích

Foto: ČT

Popisek: Fokus Václava Moravce

Václav Moravec představí už v úterý 3. února v České televizi svůj nový pořad. Cílem Fokusu Václava Moravce s podtitulem Lidé a proměny doby je zaměřit a analyzovat naléhavá témata, která utvářejí podobu společnosti, ale většinou unikají denní agendě médií. Dvouhodinový pořad bude Česká televize vysílat jednou měsíčně na ČT24, vždy živě a vždy z místa, které s aktuálním problémem souvisí.

„Zpravodajství České televize funguje jako celek, ve kterém jednotlivé pořady zkoumají a popisují konkrétní témata z různých úhlů pohledu a s různou hloubkou analýzy. Fokus Václava Moravce se bude věnovat takovým problémům, které často při řešení aktuálního dění opomíjíme nebo ani nevnímáme, jakkoli zásadní jejich vliv je. Fokus se tak stane živnou půdou a zdrojem témat nejen pro tradiční Otázky Václava Moravce, ale i velmi vhodně doplní stávající soubor zpravodajsko-publicistických pořadů České televize,“ říká generální ředitel Petr Dvořák. 

Fokus VM navazuje na dlouholetou zkušenost Václava Moravce s vedením politických debat a volebních speciálů. „Chceme, aby na témata Fokusu, kterými budou obecně neduhy a nemoci evropské a západní civilizace i české společnosti, právě Otázky navazovaly," nastiňuje koncept Václav Moravec a dodává: „Ve Fokusu budou naši hosté nastolená témata analyzovat a navrhovat řešení. Do Otázek pak budeme zvát odpovědné představitele, kteří mají kompetence problémy řešit, ale neřeší je. A my se jich budeme ptát proč.“

Rozhovor s matkou schizofreničky - vražednice

Prvním tématem, které 3. února Fokus VM otevře, je stav duše. Hosty pozvanými do psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích budou neuropatolog a spisovatel František Koukolík, biskup Václav Malý, ředitel bohnické nemocnice Martin Hollý, adiktolog Michal Miovský či spisovatel Josef Formánek a do diskuse se zapojí rovněž odborné publikum. Pořad propojí reportáže dokumentující stav duše a její léčbu. Jednou z těchto sond bude například rozhovor s matkou schizofreničky, která útočila ve Žďáru nad Sázavou. 

„Myslím, že Fokus může rozpoutat zásadní diskuzi. Chtěl bych, abychom nejenom nabídli ucelený pohled na dané téma, ale především rozproudili debatu s diváky. A to již před vysíláním skrze sociální sítě, během něj a zejména po něm, kdy doufáme, že bude diskuse nejen pokračovat, ale dokonce eskalovat. Věřím, že toto je nový rozměr, který Česká televize, jako televize veřejné služby, může a má nabízet,“ vysvětluje Václav Moravec.

Fokus VM se rozjel i po sociálních sítích

Fokus VM tak bude ojedinělý nejen prostředím, odkud se jednotlivé díly budou vysílat, ale i orientací na diváky, a to nejen přímo na místě, ale především skrze sociální sítě. „Sociální sítě se stanou prodlouženým prostorem Fokusu. Umisťovat na ně budeme exkluzivní obsah, který se jinde neobjeví, infografiky, statistiky, materiály ze zákulisí. Už teď komunikujeme nejen na Facebooku, Twitteru a Instagramu, ale jako jedni z prvních i prostřednictvím Snapchatu, který nyní baví především současnou generaci teenagerů," doplňuje Moravec. Na názory diváků bude tým Fokusu reagovat i během přímého přenosu.

Zdroj: ČT

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace