Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

„Pan režisér říká, přeloženo do češtiny, že nic dělat nehodlá. Co když se sejdou samí takoví Renčové?“ Politici z Prahy 8 se bojí vzteklého tvůrce Sanitky

19.08.2014
„Pan režisér říká, přeloženo do češtiny, že nic dělat nehodlá. Co když se sejdou samí takoví Renčové?“ Politici z Prahy 8 se bojí vzteklého tvůrce Sanitky

Autor: Filip Renč představil ve Varech na festivalu svůj film Hlídač č.47. To bylo před pěti lety.

Popisek: Filip Renč

Poté, co ParlamentníListy.cz jako první informovaly o kandidatuře režiséra Filipa Renče v pražských komunálních volbách, jeho krok okomentovala konkurence na Praze 8, konkrétně občanští demokraté.

Známý režisér, herec a scenárista Filip Renč bude v podzimních komunálních volbách v Praze 8 kandidovat na třetím místě za uskupení Nezávislé fórum, které kandiduje s podporou nového hnutí Restart 2014. ParlamentnímListům.cz to řekl lídr kandidátky Nezávislé fórum Václav Musílek.

Renč je prý patriot

„Kandidátka je sestavená velmi kvalitně. Máme tam pět současných i minulých zastupitelů, což je číslo, kterého bychom ve volbách rádi dosáhli. Co bude navíc, budeme považovat za úspěch. Kandidátku vedu já, na druhém místě je současný místostarosta Prahy 8 Michal Švarc, který odešel z TOP 09. A na třetím místě nám hodlá svými schopnostmi pomoci pan režisér Filip Renč, který na Praze 8 od roku 1998 bydlí a vždycky měl velký zájem o místní dění. Domlouvali jsme se s ním na kandidatuře už před lety a letos to dopadlo a po asi pětiminutovém rozhovoru se rozhodl kandidaturu přijmout,“ řekl ParlamentnímListům.cz Václav Musílek s tím, že Filip Renč má skutečný zájem dění v Praze 8 ovlivňovat a nejde jen o jakési „zlanaření“ celebrity.

Sám Renč posléze uvedl, že mu nejde o politikaření, ale o informace z radnice. „Chci vědět, kdo o nás rozhoduje. Jsem patriot Prahy 8, proč bych se nemohl pokusit být i zastupitel?" uvedl. Jeho slova ovšem zvedla ze židle především zástupce ODS. „Být zastupitelem je velmi zodpovědná a náročná funkce. Pan režisér říká, přeloženo do češtiny, že sám nic dělat nehodlá, že chce jen sledovat, co budou dělat ti druzí a bude k tomu jen zaujímat stanoviska, jestli jsou to podle něj správné věci. Co když se sejdou samí takoví Renčové? Praha 8 bude mít opravdový problém..." Svůj krátký příspěvek zakončili zvoláním: „Přejme si, aby takovýchto kandidátů a hlavně zvolených zastupitelů bylo co nejméně."

Idiote, dostaneš přes držku. Tak debatoval režisér s kritikem

Během natáčení pořadu Českého rozhlasu Zaostřeno bylo veselo. Tématem bylo vyobrazování cizinců ve filmech a seriálech, a protože některým kritikům se nelíbily scény ze Sanitky 2 Filipa Renče, byl pozván i on, píše server iHNed.cz.

V Renčově seriálu se objevily scény, kdy muslim pobodá Jaromíra Hanzlíka, který hraje roli doktora Jandery. To se vůbec nelíbí filmovému kritikovi Kamilu Filovi, a tak se do Renče pustil. Navíc prý Fila nedokáže pochopit, proč ve scénách z Jihoafrické republiky vystupují černošky, mluvící velmi špatně česky.

Renč žádal stažení pořadu

To si režisér Renč nenechal líbit a začala hádka, při níž se Fila dověděl i to, že je idiot a že by mu Filip Renč dal nejradši přes držku. „Pan Fila mě svými ataky tak vytočil, že jsem řekl, že jsem rád, že ve studiu nejsem, jinak bych si to s ním vyřídil osobně. Nemám daleko k prudké reakci," komentoval výstup Renč. Ten se pořadu účastnil prostřednictvím telefonu.

Následně požádal vedení rozhlasu, aby se pořad vysílal nesestříhaný, protože by jinak hrozilo, že bude kvůli absenci kontextu poškozen. Nakonec požádal o to, aby nebyl vysílán vůbec. „Mně ten rozhovor hrozně vadil i tím, jak byl vedený od redaktorky. Ty otázky a názory pana Fily jsou naprosto irelevantní a stupidní, takže já jsem nechtěl, aby takový rozhovor šel do éteru. Prostě byl to blbý rozhovor v blbý moment, blbé otázky, moje blbé odpovědi,“ prohlásil. Rozhlas mu ale nevyhověl.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace