Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

„Pan režisér říká, přeloženo do češtiny, že nic dělat nehodlá. Co když se sejdou samí takoví Renčové?“ Politici z Prahy 8 se bojí vzteklého tvůrce Sanitky

19.08.2014
„Pan režisér říká, přeloženo do češtiny, že nic dělat nehodlá. Co když se sejdou samí takoví Renčové?“ Politici z Prahy 8 se bojí vzteklého tvůrce Sanitky

Foto: Filip Renč představil ve Varech na festivalu svůj film Hlídač č.47. To bylo před pěti lety.

Popisek: Filip Renč

Poté, co ParlamentníListy.cz jako první informovaly o kandidatuře režiséra Filipa Renče v pražských komunálních volbách, jeho krok okomentovala konkurence na Praze 8, konkrétně občanští demokraté.

Známý režisér, herec a scenárista Filip Renč bude v podzimních komunálních volbách v Praze 8 kandidovat na třetím místě za uskupení Nezávislé fórum, které kandiduje s podporou nového hnutí Restart 2014. ParlamentnímListům.cz to řekl lídr kandidátky Nezávislé fórum Václav Musílek.

Renč je prý patriot

„Kandidátka je sestavená velmi kvalitně. Máme tam pět současných i minulých zastupitelů, což je číslo, kterého bychom ve volbách rádi dosáhli. Co bude navíc, budeme považovat za úspěch. Kandidátku vedu já, na druhém místě je současný místostarosta Prahy 8 Michal Švarc, který odešel z TOP 09. A na třetím místě nám hodlá svými schopnostmi pomoci pan režisér Filip Renč, který na Praze 8 od roku 1998 bydlí a vždycky měl velký zájem o místní dění. Domlouvali jsme se s ním na kandidatuře už před lety a letos to dopadlo a po asi pětiminutovém rozhovoru se rozhodl kandidaturu přijmout,“ řekl ParlamentnímListům.cz Václav Musílek s tím, že Filip Renč má skutečný zájem dění v Praze 8 ovlivňovat a nejde jen o jakési „zlanaření“ celebrity.

Sám Renč posléze uvedl, že mu nejde o politikaření, ale o informace z radnice. „Chci vědět, kdo o nás rozhoduje. Jsem patriot Prahy 8, proč bych se nemohl pokusit být i zastupitel?" uvedl. Jeho slova ovšem zvedla ze židle především zástupce ODS. „Být zastupitelem je velmi zodpovědná a náročná funkce. Pan režisér říká, přeloženo do češtiny, že sám nic dělat nehodlá, že chce jen sledovat, co budou dělat ti druzí a bude k tomu jen zaujímat stanoviska, jestli jsou to podle něj správné věci. Co když se sejdou samí takoví Renčové? Praha 8 bude mít opravdový problém..." Svůj krátký příspěvek zakončili zvoláním: „Přejme si, aby takovýchto kandidátů a hlavně zvolených zastupitelů bylo co nejméně."

Idiote, dostaneš přes držku. Tak debatoval režisér s kritikem

Během natáčení pořadu Českého rozhlasu Zaostřeno bylo veselo. Tématem bylo vyobrazování cizinců ve filmech a seriálech, a protože některým kritikům se nelíbily scény ze Sanitky 2 Filipa Renče, byl pozván i on, píše server iHNed.cz.

V Renčově seriálu se objevily scény, kdy muslim pobodá Jaromíra Hanzlíka, který hraje roli doktora Jandery. To se vůbec nelíbí filmovému kritikovi Kamilu Filovi, a tak se do Renče pustil. Navíc prý Fila nedokáže pochopit, proč ve scénách z Jihoafrické republiky vystupují černošky, mluvící velmi špatně česky.

Renč žádal stažení pořadu

To si režisér Renč nenechal líbit a začala hádka, při níž se Fila dověděl i to, že je idiot a že by mu Filip Renč dal nejradši přes držku. „Pan Fila mě svými ataky tak vytočil, že jsem řekl, že jsem rád, že ve studiu nejsem, jinak bych si to s ním vyřídil osobně. Nemám daleko k prudké reakci," komentoval výstup Renč. Ten se pořadu účastnil prostřednictvím telefonu.

Následně požádal vedení rozhlasu, aby se pořad vysílal nesestříhaný, protože by jinak hrozilo, že bude kvůli absenci kontextu poškozen. Nakonec požádal o to, aby nebyl vysílán vůbec. „Mně ten rozhovor hrozně vadil i tím, jak byl vedený od redaktorky. Ty otázky a názory pana Fily jsou naprosto irelevantní a stupidní, takže já jsem nechtěl, aby takový rozhovor šel do éteru. Prostě byl to blbý rozhovor v blbý moment, blbé otázky, moje blbé odpovědi,“ prohlásil. Rozhlas mu ale nevyhověl.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová