Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Blíží se komunální volby, komunální politici začínají být hodní. Komentář Štěpána Chába

komentář 31.08.2018
Blíží se komunální volby, komunální politici začínají být hodní. Komentář Štěpána Chába

Autor: Facebook

Popisek: Starosta Roman Petrus (vpravo) vylezl z prostor radnice na oslepující sluneční světlo, pokud mu tedy nezaprší; že by blížící se volby? Ilustrační foto

Na Praze 8 si zítra můžete svézt svá unavená těla na klouzačce. Akci zařídil a zaštiťuje starosta městské části Prahy 8 Roman Petrus z ČSSD. Krásný předvolební tah. Jen to počasí vypadá, že volit ČSSD a stávajícího starostu nebude a nechce. Předpověď tvrdí, že bude pošmourno, pršivo a lezavě. Sakra, snad se projedou v zimnících alespoň skalní fanoušci ČSSD, aby se ty prachy nespláchly do záchodu ale úplně.

Vůbec ta ČSSD do komunálních voleb investuje nad poměry. Takový Jan Hamáček, ledva vlezl na Ministerstvo vnitra, už tam způsobil fičák tím, že uzákonil právo volit občanům EU v komunálních volbách v České republice. Prý pohodička, právo využije jen pár desítek lidí. Ale potenciál to má úplně jinde. Třeba takové obecní pozemkové fondy. Nikdo netvrdí, že se Německo s konspirací na rtech vydá přehlasovat Romana Petruse na Prahu 8. Ale co taková příhraniční obec se dvěma stovkami obyvatel? Stačí, aby se pár německých spekulantů rozhodlo volit tam. A už mají černého koně v radě. A ten může posloužit k tomu, aby se obecní pozemky, jediné, které jde ještě vykoupit za relativně malý peníz, zkrátka rozprodaly.

Je to blbost?

Proč by to byla blbost? Stačí jeden německý lokální korporát a kšeftař s pozemky, jedny volby a už to frčí. Obecní pozemky můžou tam, kam celá republika. Tedy do rukou zahraničí. A peníze jsou v pozemcích kouzelné. Stačí se podívat na různé eurodotace a člověka maně napadne, že v pondělí do práce už nepůjde. Ale co taky čekat od strany, která předala vedení země do rukou estébáka jen proto, aby mohla být sama u koryta. A u koryta zcela očividně je. Tak jaképak stížnosti. Jeden koblihu, druhý klouzačku, dohromady parta hic. Jinak řečeno – cílení na lidi, které zaujme spíš ta kobliha a klouzačka, než reálné politické cíle…

Takový Miroslav Toman, současný ministr zemědělství, který zařídil možnost zestátnit studny. Není bez humorného podkladu, že Hamáček s křikem nejhlasitěji obhajuje navýšení platů vládním činitelům o 20 %. Kolik že to bere? Dalece přes 200 000? No, je to málo, to musí vidět každý. A ne, nešel do toho kvůli korytu. On do toho šel s láskou k vlasti.

Co čeká ČSSD v komunálkách

Pro ČSSD tragický výsledek v posledních volbách do poslanecké sněmovny byl zhodnocením čtyřleté koaliční spolupráce s Babišovým hnutím ANO. Debakl, který neměl pro ČSSD v historii obdoby. A Hamáček, aby si užil své čtyři roky slávy v ministerském křesle, se jme úspěch předchozí vlády zopakovat a vsadit na stejnou kartu, tedy na spolupráci s toxickým Babišem. Má to určitě promyšlené. Jen nevím, jestli to klouzačka na Praze 8 spraví. Pražáci tak nějak všeobecně netrpí chudobou a na nějaký ten tobogán v krytém bazénu nejspíš finanční rezervy mají. Obzvláště, když je po dojezdu nebude dole očekávat aktivizační pracovník z ČSSD s brožurkami a letáčky a hubou plnou zmařené budoucnosti.

A tak nevím

Nevím, zda ČSSD prostě neoperuje jen v časovém horizontu jednoho volebního období a s heslem – po nás potopa – je jim ale úplně jedno, že to od voličů ve volbách schytají. Protože teď jsou na koni… a do voleb je daleko, před nimi se může vyrobit nějaká ta kauzička, která přehodí preference na jejich stranu (něco na způsob bombastické kauzy lithium před poslaneckými volbami, která vyšuměla, tak nádherně vyšuměla, ale přesto dokázala sebrat ČSSD tolik hlasů, aby se strana dostala na historické minimum). Drahá ČSSD, letos obecní rady pod vaší vládou nejspíš nebudou.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace