Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Myslím, že umím udělat muže šťastné, sváděla Bílá Krause. Sice nevaří, ale zas ráda utrácí – naposledy si koupila kulturák! Prostě partie snů

14.02.2017
Myslím, že umím udělat muže šťastné, sváděla Bílá Krause. Sice nevaří, ale zas ráda utrácí – naposledy si koupila kulturák! Prostě partie snů

Foto: FTV Prima

Popisek: Lucie Bílá v Show Jana KRause

V Show Jana Krause byla česká slavice Lucie Bílá sluníčková jako vždycky – svému hostiteli dokonce přinesla jako dárek mačkací antistresové srdíčko. Prý má stejné – a v posledních měsících ho sakra potřebovala. Co trápí charismatickou zpěvačku?

Antistresové srdíčko prý u sebe nosí od té doby, co musela na podzim kvůli nemoci zrušit své dva koncerty, a poslat tak zhruba pětadvacet tisíc fanoušků domů. „Byla jsem do poslední chvíle přesvědčená, že i kdybych tam měla dolézt po čtyřech, že tam půjdu, protože já neposílám svoje diváky domů,“ popisuje situaci zpěvačka. „Já už jsem zpívala v různých stavech a opravdu mi nevadí nic, zlomený srdce, zlomený zdraví, ale bez hlasu – to nešlo!“

Nebylo to od ní fér

Tehdy své věrné fanoušky pěkně naštvala. Koncert se pokusila odezpívat, po třetí písničce to ale vzdala. Nezabrala ani kalciovka, kterou jí píchla přivolaná lékařka. Měl to přitom být největší koncert v její kariéře a spoustu lidí jeho zrušením pěkně rozzuřila. „To mi neříkejte, že o nemoci nevěděla aspoň den předem, to od ní není fér, dojeli jsme do Prahy a nic,“ zlobil se fanoušek z Moravy. „Prostě jen hrabe prachy a tahá nás za nos,“ rozčilovali se jiní. „To je prostě dárek za to, že jste nejvejš,“ krčí rameny Lucie a doufá, že na ni věrní fanoušci ani tak nezanevřeli.

O čem se u Krause mlčelo

A o pár dní později málem přišla o další fanoušky. Na to se už ale Jan Kraus raději neptal. Romský zpěvák Radek Banga z Gipsy.cz tehdy na Českém slavíku vypískal kontroverzní skupinu Ortel. A všechny překvapilo, že sluníčková a všechny milující Lucka se Ortelu zastala a odsoudila Gispyho gesto. „Žijeme v krásné zemi, kde bychom si měli vážit jeden druhého. Gesto Radka Bangy bylo velmi zbytečné. Jsou věci, které se neříkají veřejně, ale měly by se říkat v soukromí,“ prozradila tehdy Blesku. A mnozí si vzpomněli na Lucčino bouřlivé mládí, kdy sama má fotku, jak hajluje s Danem Landou…. Fanoušky ale neošálila. „Paní Bílá, jste amorální člověk, pokud říkáte to, že někdo, kdo nesouhlasí s projevy nenávisti, rasismu a xenofobie, si má svůj názor nechat do soukromí. Je to vaše ohromné morální selhání a ostuda. Pro mne jste klesla na úplné dno,“ napsala jí bývalá fanynka.

Koupila si kulturák!

Na tohle ale u Krause řeč rozhodně nepřišla. Místo toho se zpěvačka svěřila, jak si koupila – světe, div se – kulturák v rodných Otvovicích. Hrozila mu totiž zkáza. „Je to kulturní dům, kde jsem začínala! V sedmi letech jsem tam poprvé zpívala Černé oči, jděte spát a bylo to místo, kde probíhalo vítání občánků a já jsem tam dostala občanku… A hlavně bychom ztratili srdce, neměli bychom duši, neměli bychom se kde scházet. Nepotřebuju mít hospodu, svůj sál ani kulturní centrum, ale když jsem se to dozvěděla, tak jsem ho pro tu vesnici koupila,“ říká s typickým zápalem Bílá.

A hned do ‘svého‘ kulturáčku pozvala i Jana Krause, jenže ten to pochopil jako nabídku na spolubydlení. Proč ne, Lucie je nezadaná, tedy na rozdíl od Krause. A prý je super partie. Sice neumí vařit, zato ale ví, odkud jídlo objednat. A jak zavrkala Krausovi do ouška: „Myslím, že umím udělat muže šťastné!“ Škoda, že jí zatím žádný vztah navzdory této schopnosti nevydržel. Nebo že by tenhle dar získala až teď, v padesáti letech?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace