Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Známý televizní hulvát se zase předvedl ‘ve velkém stylu‘ a pozurážel dokonce i zahraniční fanynky. Kam by podle něj došel současný hospodský s poctivostí? Leda tak ke krachu! A navíc ta Babišova EET…

09.11.2016
Známý televizní hulvát se zase předvedl ‘ve velkém stylu‘ a pozurážel dokonce i zahraniční fanynky. Kam by podle něj došel současný hospodský s poctivostí? Leda tak ke krachu! A navíc ta Babišova EET…

Foto: TV Prima

Popisek: Známý televizní šéfkuchař Zdeněk Pohlreich si už zase nebere servítky

Díky televizi Prima vydělává Zdeněk Pohlreich pohádkové sumy, a ještě k tomu přičte honoráře za pořady, které přebírá partnerská ‘Jojka‘. Přesto se ostře navezl do slovenských hospodyněk. A u těch by se mu takové masírování vlastního ega vůbec nemuselo vyplatit.

Díky finančním vazbám a spolupráci české Primy a slovenské Joj je známý šéfkuchař Zdeněk Pohlreich na obrazovkách našich východních sousedů stejně doma jako v Čechách. Přesto si nemůže pomoci, aby se v populárním společenském magazínu nenavezl do tamních hospodyněk. A vzal to pořádně zostra. Jenže pozapomněl na poněkud odlišnou mentalitu obou národů. Co mu v Čechách projde s konstatováním, že kuchaři už jsou zkrátka takoví, na Slovensku může pořádně zvednout adrenalin v krvi. Na urážky a neomalené chování k ženám jsou tam totiž mnohem háklivější.

Kdo do kuchyně nepatří

Podle Pohlreicha nejspíš úplně všechny ženy. Na otázku půvabné moderátorky, jakých chyb se podle něj nejčastěji v kuchyni dopouštějí, totiž odpověděl: „První je, že tam vůbec lezete!“ Ženy zkrátka podle něj vaří z donucení a na výsledcích to bývá často znát. Následoval výčet těch nejohavnějších zlozvyků včetně tvrzení, že jsou ženy lakomé. A ve finále svému projevu nasadil korunu, když prohlásil: „Jste nepoužitelné.“ Že by snad známému kuchaři pomíjivá televizní sláva stoupla do hlavy? Jeho chování tomu v poslední době stále více nasvědčuje. Oč ubral na vulgaritách při natáčení většiny svých pořadů, o to namyšleněji vystupuje při komunikaci s médii. Před pár dny se dokonce nechal slyšet, že mu nějaká michelinská hvězda, tedy nejvyšší ocenění kvality restaurací, může být ukradená. „Není pro mě hanba být seržantem klasiky. Mě nezajímají michelinští komisaři, neposadím se z nich na zadek. Pro mě je hlavní, že mám restauraci plnou lidí,“ nechal se slyšet v jednom rozhovoru.

Cvičí s ním sbírka mindráků?

I vyhlášený rozeřvanec a hulvát má své slabiny, k nimž se ale přiznává jenom velmi neochotně. Nejvíc mu ale vadí, že má jenom učňák. „Neudělal jsem zkoušky na střední školu, a tak jsem šel na kuchaře. Nebyl jsem právě studijní typ,“ přiznal týdeníku Sedmička. Přestože se má dobře a na nedostatek lukrativních nabídek si rozhodně nemůže stěžovat, nedokončené studium ho prý nepřestane mrzet. „Mám z toho trochu komplex,“ dodal. Být za sprosťáka ho prý mimořádně baví. „Nejsme v salónu. Kuchař je dělnická profese, tak občas nějaké to ostré slovo padne. Ale nemyslím, že by to bylo odlišné od toho, jak se ve stresových okamžicích baví třeba chirurgové,“ prohlásil v online rozhovoru na serveru idnes.cz na otázku, kterou mu fanoušci kladli nejčastěji. Díky tomu se také stal výraznou osobností, kterou buď máte rádi, nebo ho nemusíte vůbec. A to ho právě baví, i když po sedmi letech před kamerou přece jenom trošku zkrotl.

S poctivostí… leda ke krachu

A jak je to s hospodskou poctivostí? Podle něj je spousta těch, kteří to nemohou dělat poctivě, protože by zkrachovali. „Máme jednadvacetiprocentní zdanění a lidi chtějí meníčka za sedmdesát korun. Tak si to spočtěte. I kdyby chtěli, nemůžou být poctiví,“ řekl otevřeně Živnostenským listům s tím, že ale tyto hospodské chápe. „Lidé, kteří se snaží podnikat vlastním úsilím za vlastní peníze, nemají nic. Nemyslím si, že by to tak mělo být. Každý číšník má mít nízkou výplatu a zbytek si vyběhat sám. Je to tak všude, a to, kolik vydělá peněz, ho odlišuje od toho, jestli tu práci dělá dobře, nebo blbě. Asi nepotřebujeme, aby nám nějaký poslanec radil, jak se dělá tenhle byznys. Ať nás nechají být, nehnuli pro nás za pětadvacet let prstem, tak ať se do nás teď nemontují. Z hospodských se stává štvaná zvěř. Tady se vtlouká lidem do hlavy, že když se podaří vybrat do halíře daně, budeme všichni šťastní a za rok doženeme Švýcarsko. To je přece blbost.“

Psali jsme:

To je odporný, ty vole! Zdeněk Pohlreich naservíroval podnikatelům maso z odpadkového koše. Čistočistý hazard se zdravím. A následovalo něco šokujícího....

Babišova EET rozpálila doběla populárního šéfkuchaře. Hospodským, řezníkům, zelinářům, taxikářům a pinglům se tady závidělo už za 'komárů', prohlásil Zdeněk Pohlreich. Co vzkázal ministru financí?

Bio nebio, hlavně dobré a hodně, říká. Vaření ho nebavilo, přesto se stal kuchařskou hvězdou. Jak osud proměnil „rozeřvaného trpaslíka“ Zdeňka Pohlreicha v bezva parťáka se super hláškami?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace