Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tvrdá rána pro noblesního Bartošku. Ze sedla ho vyhodil chlápek, který zaspal dobu. Léta se potácí v jediné bundě, pro ránu nejde daleko a myslí si, že mobil je na baterky. Co se stalo? Prima prostě už zase 'opisuje'

22.10.2016
Tvrdá rána pro noblesního Bartošku. Ze sedla ho vyhodil chlápek, který zaspal dobu. Léta se potácí v jediné bundě, pro ránu nejde daleko a myslí si, že mobil je na baterky. Co se stalo? Prima prostě už zase 'opisuje'

Foto: FTV Prima

Popisek: Inspektor Colombo versus Horst Schimanski, do nějž navíc 'šlápl' ještě Charlie Crews. Jenže po česku. To vážně naši scenáristé nedokážou vymyslet něco nového?

FOTOGALERIE Že by takhle mohla vypadat konkurence elegantního prezidenta filmového festivalu, to by nikdo nečekal. A už vůbec ne, že by ho samorost, který působí, jako by ho vychovávali ve stodole, mohl odněkud vyšoupnout. Přesto je to realita.

Na Jiřího Bartošku jsme si v poslední době zvykli jako na vyšetřovatele v seriálu Mordparta, v němž měl podle záměru scenáristů tak trochu připomínat legendárního inspektora Colomba. A to včetně jeho ušmudlaného baloňáku. Ten ‘Barťákův‘ ale není stoletý a uválený a populární herec v něm rozhodně ani trochu neztrácí svůj pověstný šarm a charisma. S tímhle moudrým pánem se ale budeme muset přinejmenším na nějaký ten čásek rozloučit. V neděli večer ho totiž na obrazovce televize Prima vystřídá týpek, z kterého zřejmě bude mít leckdo husí kůži. Opět se tu rodí náhražka hrdiny, na kterého jsme si v zahraničních kriminálkách dávno zvykli. Chlap jako hora, který jde do všeho po hlavě, má ‘květnatý‘ slovník, nebojí se při vyšetřování zabrousit i do lokalit, kam se většina lidí bojí vkročit i v pravé poledne, sklízí a rozdává rány na všechny strany… no zkrátka celý Horst Schimanski. Pokud jde o ‘plození‘ nových hrdinů, českým scenáristům nějak chybí fantazie.

Jen ta bunda nesedí

Obměn proti německé předloze opravdu není v novém projektu Polda mnoho. Snad jen že namísto ošoupané zelené americké vojenské bundy M65, ovšem s rebelsky odpáranými nárameníky, kterou představitel Schimanského Götz George kdysi vyštrachal kdesi v armádním výprodeji, Davida Matáska coby ‘Poldu‘ Michala Břízu navlékli do odřeného křiváku, který pamatuje ještě jeho lepší časy před dvacetiletým spánkem v kómatu, z nějž se probudil do úplně jiného světa. I on ale dostal nažehleného parťáka s kravatou. Jen jeho představitel Igor Ozorovič má o pár let i o pár kilogramů méně než Georgeův ‘sparing partner‘ Eberhard Feik. Do Matáskovy postavy ale scenáristé implementovali ještě další postavu, ‘vyškrábnutou‘ ze zahraničních projektů. Pro jeho obtížnou orientaci v novém světě, který se dlouhá léta překotně vyvíjel, zatímco on byl mimo, se promítl i Charlie Crews z americké série Na doživotí. S jediným rozdílem, že nejbohatší policajt v historii krimiseriálů na rozdíl od Matáskova ‘Poldy‘seděl v base.

Oblíbený kvíz – hledej rozdíly

Populární hrátky pro dlouhé zimní večery Hledej pět,šest, sedm… rozdílů, které většinou nabízejí hádankářské časopisy pro začátečníky či pokročilé, tentokrát přináší televize Prima svým divákům v hrané formě. A na rozdíly upozorňuje pro jistotu pouze v kontrastu Bartoška versus Matásek. Moderní-zaostalý, elegantní-santusák, šarm-bodrost, diplomacie-rázná přímost… Společné prý mají oba pánové jenom obrovské charisma a sexy strniště. To první je bet diskuse, na to druhé mívá leckterá žena po ránu úplně jiný názor. A jestli nový hrdina převálcuje starého šmrncovností a dynamičností příběhů, na to si musíme teprve počkat.

Psali jsme:

Seriál Mordparta – mizerná kulisa pro nedělní lakování nehtů. Je to kriminálka, nebo spíš Růžovka? Bartoška jako Zorro mstitel, ani severský mustr to nezachránil. A navíc ten nový Polda...

Je mu 53 a má čtvrté dítě se třetí ženou, o 25 let mladší. Oplácaný brejloun Kendy z Básníků, David Matásek, měl a má bouřlivý milostný život; s jednou ženou dlouho nevydrží. A teď mu ještě dali pistoli

RECENZE Nový krimiseriál Mordparta jako lehký nadprůměr. Bartoškův Colombo ale fakt ne

Sexy drsňák a křehká holka? Chyba lávky! Tihle dva to mají ‘hozené‘ úplně obráceně. A přestože ona musí mít všechno perfektní, a ještě u toho moc mluví, on se pořád ještě drží. Jak to vůbec dokáže?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská