Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zatímco legendární Bohdalka vydržela po rozvodu trucovat tři desetiletí, Batulková spolkla hořkou pilulku už po čtrnácti letech. Jak funguje ‘rodinný‘ trojlístek Prachařů během natáčení seriálu Ohnivý kuře?

05.10.2016
Zatímco legendární Bohdalka vydržela po rozvodu trucovat tři desetiletí, Batulková spolkla hořkou pilulku už po čtrnácti letech. Jak funguje ‘rodinný‘ trojlístek Prachařů během natáčení seriálu Ohnivý kuře?

Foto: FTV Prima

Popisek: Dana Batulková hraje v seriálu Ohnivý kuře matku svého vlastního syna Jakuba

Matka, syn, a navíc ještě i nenáviděná potvora, která té první odloudila manžela. Postavit tyhle tři současně před kameru, to chtělo pořádnou dávku odvahy. Televize Prima to přesto riskla a výsledek sklízí mimořádný úspěch. Panuje ale stejná pohoda, jako na obrazovce, také v zákulisí?

Na rozdíl od Hollywoodu se sice český showbyznys velkými partnerskými skandály příliš nepyšní, když ale na nějaký dojde, stojí to opravdu za to. O ten doposud ‘nejtrvanlivější‘ se kdysi postaral legendární Radoslav Brzobohatý, když kvůli temperamentní Slovence Haně Gregorové opustil v roce 1982 miláčka národa Jiřinu Bohdalovou. Temperamentní herečka mu to nedokázala odpustit neuvěřitelných třicet let a leckterému producentovi se kvůli tomu pořádně orosilo čelo.

S exmanželem, který dokázal tak podle zradit její lásku, se totiž Bohdalová odmítala potkat byť jen v zákulisí, takže třeba jen nesměle špitnout před ní o projektu, v němž by měla na Brzobohatého jen pohlédnout, se léta nikdo neodvážil. Rozhoupal se k tomu až v roce 2012 režisér Jiří Strach a díky tomu jsme se dočkali nezapomenutelné smutné komedie Vrásky z lásky, kterou Radoslav Brzobohatý natočil se svou exmanželkou jen krátce před smrtí. To Dana Batulková neměla v odporu vůči exmanželovi Davidu Prachařovi a především ke své sokyni Lindě Rybové takovou výdrž – lukrativní nabídce nedokázala odolat již po čtrnácti letech po rozpadu manželství, který provázely extrémně vypjaté emoce.

Linda Rybová jako Malvína Slepičková

Linda Rybová jako Malvína Slepičková

V šatně lítaly facky

Byla to zrada jako hrom. Ty dvě – Dana Batulková a o sedmnáct let mladší Linda Rybová – dokonce sdílely v divadle společnou šatnu. Kamarádky sice nikdy nebyly, ale kolegyně, které spolu v pohodě vycházejí, to ano. Ale pouze do chvíle, kdy Batulková zjistila, že ji manžel Jakub Prachař s nenápadnou křehkou blondýnkou podvádí. To rozpoutalo malou soukromou vichřici. V divadelní šatně létaly facky a doma pak následovalo velké balení – zrádného nevěrníka herečka nekompromisně vyhodila z baráku. A co bylo dál mezi ní a Lindou?

Prostě vůbec nic – matka Prachařových dvou dětí, dnes již třiatřicetiletého herce Jakuba a o jedenáct let mladší Mariany, se pořádně zatvrdila. „Mezi námi není žádný vztah. Já nemám důvod s ní jakýkoliv vztah mít,“ prohlásila odměřeně i po deseti letech od bouřlivého rozchodu. Ty dvě se sice před pár lety poprvé sešly v jednom projektu, seriálu Cesty domů, produkce si ale při plánování natáčení dávala zatraceně velký pozor, aby obě herečky pro jistotu od sebe striktně oddělila. „Na place jsme se ani jednou nepotkaly. A kdyby, je to pro mě práce, takže jsem se tím nezabývala,“ konstatovala tehdy Batulková pro Blesk.

Jakub Prachař jako Michal Beneš alias Mike

Jakub Prachař jako Michal Beneš alias Mike

Rozhodli se neustoupit

Na jméno dlouhá léta nemohl Lindě Rybové přijít ani hereččin syn Jakub Prachař, jehož vztahy s otcem Davidem ustrnuly po rozpadu rodiny na bodu mrazu. Dokonce počátkem roku využil příležitosti, když byl hostem populární moderátorské duo Těžkej Pokondr na Frekvenci 1, a možnost položit otázku dalšímu respondentovi směřoval právě na svoji ‘macechu‘. „Já bych se chtěl paní Rybové zeptat, jaká je nejhorší vlastnost jejího manžela, tedy mého táty Davida Prachaře,“ zeptal se. „Prosím?“ reagovala v prvním okamžiku překvapeně Rybová, vzápětí si ale pořádně nabrousila jazyk: „Kubíčku, u mého muže je to v nějakých formách přehnaný egoismus! U tebe je to možná minimálně stejně, možná je to daleko větší egoismus.“Přesto je nyní všechno jinak a všichni tři září v úspěšném ‘primáckém’ projektu Ohnivý kuře. Důvod je prostý – tak příjemná a dobře placená práce se prostě neodmítá. Přesto si ale Jakub s matkou udržují od Lindy odstup a rozhodně si při setkání láskyplně do náruče nepadají.

Čtěte také:

Do života jí neustále vstupují úplně cizí lidé, jejichž dramatické osudy pak vypráví milionům dalších, sama ale před kameru nesmí. Prostě jí to kdosi zakázal. Tajnosti slavných

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace