Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Místní Agenda 21 v Praze 8 obdržela dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Obyvatelé se dočkají kulatých stolů k důležitým tématům

16.09.2016
Místní Agenda 21 v Praze 8 obdržela dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Obyvatelé se dočkají kulatých stolů k důležitým tématům

Foto: Wikipedia/CC

Popisek: Praha 8

Oddělení místní Agendy 21 na Praze 8 obdrželo dotaci ze Státního fondu životního prostředí ČR na realizaci projektu „Místní Agenda 21 – Cesta k udržitelnému rozvoji v Praze 8“. Finance ve výši 477 338 Kč budou čerpány na aktivity v období září 2016 až leden 2018.

Schváleno téměř půl milionu korun

Žádost o dotaci zpracovalo oddělení strategického rozvoje a místní Agendy 21 ÚMČ Praha 8 ve spolupráci se zástupcem starosty městské části Praha 8 Petrem Vilgusem, v jehož gesci Agenda 21 je, který uvádí: „Využili jsme výzvu v rámci Národního programu Životního prostředí v oblasti podpory ‚Rozvoj místní Agendy 21‘, kterou vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR“. 

Oddělení místní Agendy 21 požadovalo na projekty celkovou dotaci téměř půl milionu korun. Schváleno bylo celkem 477 338 Kč.

Dotace pomůže v pěti oblastech 

Dotace bude směřovat do pěti oblastí projektu. První oblastí je zapojování občanů do projednávání veřejných problémů u kulatých stolů a následné vyhodnocování získaných dat s cílem zkvalitnit život v městské části. Další oblast nabídne zkvalitnění spolupráce s neziskovými organizacemi a místními podnikateli pořádáním kampaní s cílem zvýšení sounáležitosti s MČ, oživení veřejného prostoru a upevňování partnerství s různými organizacemi. 

Dále půjdou finance na zjišťování kvality životního prostředí pomocí sledování a vyhodnocování indikátorů udržitelného rozvoje s cílem zjistit oblasti, které je nutno posilovat pro kvalitní život v MČ. Čtvrtá oblast projektu nabídne vypracování studií se zaměřením na oblast bezpečné dopravy, možností udržitelné spotřeby pro ÚMČ Praha 8 a metodické příručky pro zavádění MA21 ve velkých městech s cílem uplatnit potřeby občanů pro kvalitní život a předat příklad dobré praxe při implementaci MA21 ve velké městské části.??V poslední řadě se z peněz Ministerstva životního prostředí dostane na uspořádání konference se zaměřením na oblast fairtrade a uspořádání jednodenního školení vedoucích pracovníků úřadu v oblasti komunikačních dovedností.

Je možné zaslat připomínky

Projekt „Místní Agenda 21 – Cesta k udržitelnému rozvoji v Praze 8“ je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky. Na zpracování strategického plánu se podílela také Společnost PROCES - Centrum pro rozvoj obcí a regionů, s.r.o., Tým pro tvorbu strategie RMČ Praha 8, občané a různé organizace. Průběh zpracování je uveřejněn  do 30. září 2016.

Každá z připomínek bude registrována a vypořádána a každý se dozví, zda byla připomínka akceptována a zapracována, či jakým způsobem odborný garant strategického plánu připomínku vypořádal. Seznam podnětů a připomínek se stane součástí kompletní dokumentace tvorby strategického plánu a bude předmětem následného schvalování v Radě a Zastupitelstvu městské části Praha 8. 

Schválení Strategického plánu udržitelného rozvoje městské části Praha 8 je naplánováno na prosincové zasedání Zastupitelstva MČ Praha 8. 

V případě zájmu o bližší informace týkající se procesu strategického plánování městské části se obracejte na vedoucí oddělení strategického rozvoje a místní Agendy 21, paní Ivu Hájkovou.

 

Komerční sdělení

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tagy
Praha 8,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace