Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Fejeton(ky) Jiřího Macků

Fejeton(ky) Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Týden v kultuře

Týden v kultuře

Nejen knížky, i ´živá´ kultura nás zajímá. Aneb Pavel Přeučil každé pondělí

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

S poutníkem za Bílou paní

S poutníkem za Bílou paní

Strašidla pro víkendy i všední den. Kde? No přeci na hradech a zámcích

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Místní Agenda 21 v Praze 8 obdržela dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Obyvatelé se dočkají kulatých stolů k důležitým tématům

16.09.2016
Místní Agenda 21 v Praze 8 obdržela dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Obyvatelé se dočkají kulatých stolů k důležitým tématům

Autor: Wikipedia/CC

Popisek: Praha 8

Oddělení místní Agendy 21 na Praze 8 obdrželo dotaci ze Státního fondu životního prostředí ČR na realizaci projektu „Místní Agenda 21 – Cesta k udržitelnému rozvoji v Praze 8“. Finance ve výši 477 338 Kč budou čerpány na aktivity v období září 2016 až leden 2018.

Schváleno téměř půl milionu korun

Žádost o dotaci zpracovalo oddělení strategického rozvoje a místní Agendy 21 ÚMČ Praha 8 ve spolupráci se zástupcem starosty městské části Praha 8 Petrem Vilgusem, v jehož gesci Agenda 21 je, který uvádí: „Využili jsme výzvu v rámci Národního programu Životního prostředí v oblasti podpory ‚Rozvoj místní Agendy 21‘, kterou vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR“. 

Oddělení místní Agendy 21 požadovalo na projekty celkovou dotaci téměř půl milionu korun. Schváleno bylo celkem 477 338 Kč.

Dotace pomůže v pěti oblastech 

Dotace bude směřovat do pěti oblastí projektu. První oblastí je zapojování občanů do projednávání veřejných problémů u kulatých stolů a následné vyhodnocování získaných dat s cílem zkvalitnit život v městské části. Další oblast nabídne zkvalitnění spolupráce s neziskovými organizacemi a místními podnikateli pořádáním kampaní s cílem zvýšení sounáležitosti s MČ, oživení veřejného prostoru a upevňování partnerství s různými organizacemi. 

Dále půjdou finance na zjišťování kvality životního prostředí pomocí sledování a vyhodnocování indikátorů udržitelného rozvoje s cílem zjistit oblasti, které je nutno posilovat pro kvalitní život v MČ. Čtvrtá oblast projektu nabídne vypracování studií se zaměřením na oblast bezpečné dopravy, možností udržitelné spotřeby pro ÚMČ Praha 8 a metodické příručky pro zavádění MA21 ve velkých městech s cílem uplatnit potřeby občanů pro kvalitní život a předat příklad dobré praxe při implementaci MA21 ve velké městské části.??V poslední řadě se z peněz Ministerstva životního prostředí dostane na uspořádání konference se zaměřením na oblast fairtrade a uspořádání jednodenního školení vedoucích pracovníků úřadu v oblasti komunikačních dovedností.

Je možné zaslat připomínky

Projekt „Místní Agenda 21 – Cesta k udržitelnému rozvoji v Praze 8“ je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky. Na zpracování strategického plánu se podílela také Společnost PROCES - Centrum pro rozvoj obcí a regionů, s.r.o., Tým pro tvorbu strategie RMČ Praha 8, občané a různé organizace. Průběh zpracování je uveřejněn  do 30. září 2016.

Každá z připomínek bude registrována a vypořádána a každý se dozví, zda byla připomínka akceptována a zapracována, či jakým způsobem odborný garant strategického plánu připomínku vypořádal. Seznam podnětů a připomínek se stane součástí kompletní dokumentace tvorby strategického plánu a bude předmětem následného schvalování v Radě a Zastupitelstvu městské části Praha 8. 

Schválení Strategického plánu udržitelného rozvoje městské části Praha 8 je naplánováno na prosincové zasedání Zastupitelstva MČ Praha 8. 

V případě zájmu o bližší informace týkající se procesu strategického plánování městské části se obracejte na vedoucí oddělení strategického rozvoje a místní Agendy 21, paní Ivu Hájkovou.

 

Komerční sdělení

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tagy
Praha 8,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace