Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Televize urážejí o prázdninách své diváky reprízami. Uprostřed horkého léta jim klidně naservírují silvestrovský či velikonoční program. Mezitím se chystají na sexy konkurenční úder. A bude to prý maso

26.07.2016
Televize urážejí o prázdninách své diváky reprízami. Uprostřed horkého léta jim klidně naservírují silvestrovský či velikonoční program. Mezitím se chystají na sexy konkurenční úder. A bude to prý maso

Foto: FTV Prima

Popisek: Markéta Plánková a Vojta Kotek v novém 'primáckém' seriálu Mordparta. Připadají vám sexy?

Většina televizních stanic o prázdninách uráží své diváky nekonečnými reprízami. Ani uprostřed horkého léta neváhají zařadit silvestrovský či velikonoční program. Mezitím ale chystají tvrdý konkurenční souboj. Kvůli modle sledovanosti, kterou se řídí i veřejnoprávní kanály, se natáčí především další a další kriminální seriály.

Když si český televizní fanoušek o prázdninách pustí svůj přijímač, je často zmaten. Není si jistý tím, že se neprobudil z kocoviny a místo prázdnin nejsou Velikonoce (na Primě totiž s pomlázkou řádí Přemek Podlaha) nebo Silvestr (na TV Barrandov připíjí Kateřina Brožová). Jediné, co ho utvrdí v tom, že je léto, je programové schéma České televize, která touto dobou pravidelně každý rok vysílá Angeliku a Vinnetoua.

Starý Pitaval porazil Šifru

Z analýz sledovanosti jasně vyplývá, že nejvíc diváky stále táhnou kriminálky, i když jim nyní bohužel mnohem napínavější a věrohodnější podívanou poskytují přímé přenosy z teroristických útoků. To, jak jsou české detektivní seriály populární, potvrzují prázdninové reprízy starého Malého pitavala z velkého města nebo Kriminálky Anděl, který ve sledovanosti suverénně porazily takový hit, jako je Šifra mistra Leonarda. A aby bylo na obrazovkách ještě více krve, dočkají se milovníci tohoto žánru dalších nových seriálů.

Sexy Mordparta?

Tak například Prima chystá Mordpartu a propagaci své novinky věnuje prostřednictvím některých médií značné úsilí. V nejčtenějším bulvárním deníku bude dokonce tato původní česká krimi vycházet na pokračování. Na podporu sledovanosti se objevují i různé titulky, které například tvrdí, že nový vyšetřovací tým, který tvoří Jiří Bartoška, Markéta Plánková a Vojtěch Kotek, bude sexy a doplňují je fotografiemi, na nichž tito tři aktéři pózují (po vzoru zahraničních seriálů) se založenýma rukama. Zábavné jsou ovšem reakce diváků, kteří se jízlivě ptají, odkdy jsou tito tři herci sexy. Mimochodem, Markéta Plánková v Mordpartě vystupuje jako ustaraná matka tří dětí.

A bude to maso!

Marketingoví kouzelníci přesto diváky ujišťují, že v Mordpartě půjde opravdu do tuhého. Toto tvrzení graduje svými výroky jeden z protagonistů, Vojta Kotek, který slibuje, že to bude pořádné maso. Je ale otázkou jaké. Kotek totiž zároveň prozrazuje, že se teprve musel naučit pohybovat a zacházet se zbraní. Drasticky zestárlý „sexy“ Jiří Bartoška, který hraje hlavní roli, je v seriálu přezdívaný jako Colombo. Přiznává, že se diváci na dektektivky rádi dívají, a říká: „Před lety začaly všechny televize natáčet seriály o doktorech, teď zase naopak o vraždách. Tohle natáčení je fajn.“ V rozhovoru pro deník AHA si také pochvaluje, že jeho kolegové Kotek a Batěk budou natáčet akční scény a on bude sedět. A že v Mordpartě hraje spravedlivého kriminalistu ze staré školy.

A aby nebylo na Primě kriminálních seriálů náhodou málo, natáčí tato stanice ještě další, Poldu. V něm vytvoří hlavní roli David Matásek.

Čtěte také:

Jsem rád, že jsem z toho kolotoče vypadnul, i když jsem to finančně pocítil. Seriálová hvězda dala televizi vale; víme proč, teď je z něj ´český lůzr´. Esence amatérismu a těžkého provinčního nevkusu, píše kritička

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová