Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Změnila profesi, barvu vlasů, a hlavně chlapa po svém boku. Populární seriálová hvězda si tentokrát pořádně zahrává s ohněm... A s Vojtou Kotkem, podívejte se

04.07.2016
Změnila profesi, barvu vlasů, a hlavně chlapa po svém boku. Populární seriálová hvězda si tentokrát pořádně zahrává s ohněm... A s Vojtou Kotkem, podívejte se

Foto: TV Prima

Popisek: Markéta Plánková jako drsná kriminalistka Naďa v novém kriminálním seriálu Mordparta, kde hraje s Vojtou Kotkem

FOTOGALERIE Dny plné radiálních změn nyní prožívá populární seriálová hvězda Markéta Plánková. Poté co zjistila, že jí v bílém lékařském plášti dál pšenka nepokvete, vrhla se do nové profese. A ještě navíc po boku mnohem šmrncovnějšího partnera.

Díky několikaletému působení v rolích lékařek jakoby Markéta Plánková v očích diváků s bílým pláštěm téměř srostla. Poté co scenáristé ‘novácké‘ Ordinace v růžové zahradě nechali po šesti letech její doktorku Magdu z oddělení plastické chirurgie definitivně zemřít, zahrála si Kláru Valentovou v historickém projektu České televize První republika. Na pokračování si ale herci museli počkat, a tak jí záchranné lano hodila Prima, kde na čas zakotvila v Cestách domů opět jako lékařka, doktorka Linda Hartová na kardiochirurgii. Nyní ale zřejmě opouští medicínskou oblast definitivně, a navíc se doslova mění před očima.

Ženskou slabost si nemůže dovolit

Prima sice na jednu z tváří svého úspěšného projektu nezapomněla, pro nejnovější televizní angažmá ale musela Markéta podstoupit celou řadu změn. Její nová postava, kriminalistka Naďa v seriálu Mordparta, je totiž pořádně drsná holka. Herečka si kvůli ní nechala zkrátit vlasy a kadeřníci ji dokonce proměnili v zrzku. A na rozdíl od ženské diplomacie, kterou předváděla v První republice, si tentokrát rozhodně servítky brát nebude. „Naďa je bývalá právnička, kterou ale přitahovalo víc trestní právo a kriminalistika, a tak hned po škole nastoupila na post vyšetřovatele. Spolupracuje většinou s muži, musí používat konstruktivní myšlení, při výjezdních akcích prokazovat odvahu a rozhodnost. Jen občas si dovolí projevit se jako slabá žena,“ prozradila o své nové postavě Plánková. Navíc dostane i parťáky, kteří budou pro divačky přece jen přitažlivější než třeba doktor Mázl v podání Petra Rychlého. Jedním z nich totiž bude mimo jiné i osvědčený idol dívčích srdcí Vojta Kotek.

Osudové seriály

Prvním seriálovým projektem, který pořádně zamíchal Markétiným životem, byla Rodinná pouta televize Prima. Při jejich natáčení se totiž sblížila se svým seriálovým partnerem, hercem Romanem Štolpou, který byl v té době ženatý a s manželkou měl dva syny. Romantické partnerské scény před kamerou přesto udělaly své. Během následujícího natáčení seriálu Světla pasáže Markéta neplánovaně otěhotněla, takže scenáristka Eva Papoušková dokonce musela kvůli ní přepisovat scénář. Brzy ale vyšlo najevo, že se kompletní rodiny se Štolpou nedočká. Partner, který ji zpočátku zahrnoval láskou, se najednou nedokázal rozhoupat, zda má či nemá opustit dosavadní rodinu. K jeho nerozhodnosti se přidala ještě závislost na alkoholu, takže zklamaná herečka pochopila, že jí s dcerou Agátou bude lépe samotné. Televize se stala pro ni osudnou i v dalším vztahu – letos v říjnu oslaví již šesté výročí svatby s bývalým televizním reportérem Danielem Častvajem, který má z prvního manželství dceru a syna. Sedm měsíců po svatbě, 1. května 2011, se jim narodila dcera Julie.

Čtěte také:

Nestárnoucí Jana Švandová se dočkala. Nejdůležitější muž jejího života se k ní konečně vrátil, jenže je otázkou, jak dlouho mu to vydrží. V čem je problém?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

QRcode

Vložil: Adina Janovská