Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Na diváky se sice culí, ve skutečnosti ale hvězdě televize Prima moc do smíchu není. A do skoku už vůbec ne. Čeká ho totiž další velké drama, během nějž si zase vytrpí pořádné bolesti. Může za to jediná vteřina cizí nepozornosti

15.06.2016
Na diváky se sice culí, ve skutečnosti ale hvězdě televize Prima moc do smíchu není. A do skoku už vůbec ne. Čeká ho totiž další velké drama, během nějž si zase vytrpí pořádné bolesti. Může za to jediná vteřina cizí nepozornosti

Foto: FTV Prima

Popisek: Tomáš Hauptvogel ve studiu

Už déle než rok se moderátor hlavních zpráv televize Prima Tomáš Hauptvogel potýká s následky vážné dopravní nehody, kterou utrpěl loni v polovině dubna cestou do práce. Vyhráno ale zdaleka ještě nemá.

Stačila chvilka nepozornosti, navíc někoho jiného, a moderátorský partner Terezie Kašparovské ji málem zaplatil životem. Původně doufal, že se s následky vážných zranění, které utrpěl při nehodě na motorce, vypořádá mnohem dříve a plánovanou svatbu s dlouholetou přítelkyní Monikou zvládne ‘v plné kráse‘, nakonec to ale vzdal a vysněný obřad, který se uskutečnil počátkem října u rybníka ve Mlýně Davídkov, proseděl po boku nevěsty na zahradní lavičce. Od té doby sice uběhlo již více než půl roku, přesto nemá Tomáš před sebou právě růžové vyhlídky. Nejenže je stále odkázán na berle, které odkládá jen nakrátko a velmi opatrně, ale čeká ho ještě další vážná operace.

Ještě nemá vyhráno

Počáteční optimismus ho přešel velmi rychle a dnes konstatuje, že se vlastně jeho zdravotní stav zlepšuje velmi úspěšně. „Byl jsem na kontrole a mám dobré zprávy. Srůstám pomalu, ale dobře. Už dokonce odkládám francouzskou hůl a pomalinku začínám chodit po svých. Další kontrolu mám začátkem září, kde se bude rozhodovat o další operaci, která mě čeká,“ prozradil internetovému deníku Šíp s tím, že se tentokrát nebude jednat o nohu, ale o napravení původně otevřené zlomeniny ruky, která po nehodě musela kvůli mnohem vážnějším poraněním, dočasně ustoupit do pozadí. „Řešit se bude levé předloktí, které mi dávali lékaři dohromady, když jsem měl otevřenou zlomeninu. Celkově se cítím skvěle a mám radost, že se všechno pomalu hojí a je to na dobré cestě,“ dodal.

Vyzkoušel si i vrtulník

K moderátorově vážné nehodě došlo ve čtvrtek 16. dubna 2015 po ránu, když jel na své milované motorce do práce. Po střetu se škodovkou, jejíž řidič mu nedal u Úval přednost, proletěl patnáct metrů vzduchem a dopadl do příkopu, kde zůstal bezvládně ležet. Lékař, který byl shodou okolností na místě nehody, předběžně zjistil podle očitého svědka otevřenou zlomeninu ruky a pravého kotníku. Během pouhých pár minut již poblíž místa nehody přistával záchranářský vrtulník, který ho neprodleně dopravil do pražské Nemocnice Královské Vinohrady, kde okamžitě podstoupil zhruba čtyřhodinovou operaci. O dva měsíce později nastoupil do nemocnice ve Vysokém nad Jizerou, kde mu v Ústavu chirurgie ruky odstranili pět ‘šroubů‘ ze zápěstí, a zahájil další rehabilitaci.

Narodil se podruhé

Havárií si Hauptvogel přidal do pomyslné sbírky další zážitek, na který zřejmě do smrti nezapomene. „Pamatuji si to celé docela podrobně. Jak se tam to auto zjevilo, pocit, že tohle není správně, let vzduchem i to, jak se válím v pangejtu. Stalo se to na výjezdu z města, takže jsem tam mohl mít tak šedesát kilometrů v hodině. Jel jsem na velkém cestovním enduru, na kterém se rychle nejezdí,“ prozradil později. „Necítil jsem náraz, vím jen, že jsem plachtil vzduchem a najednou ležím v příkopu. Hned z příkopu jsem telefonoval partnerce. Takže o nějakém bezvědomí, natožpak dlouhém, nevím,“ dodal s tím, že se zkrátka podruhé narodil.

Zaplatil za klukovský sen

Severočeský rodák se poprvé objevil na televizní obrazovce jako nesmělý a poněkud vyplašený krajský reportér před šestnácti lety. Po roce putování od bouraček k požárům se stal členem redakce magazínu Víkend, kde působil téměř rok a půl. Na podzim roku 2006 pak přijal nabídku šéfa zpravodajství Martina Ondráčka. Vášní pro motorky se nakazil již v dětství, takže tu první dostal už v pouhých třinácti letech. Byla to Jawa 21, tedy populární ‘fichtl‘, který mu prý otec koupil od souseda za dvě stovky, a Tomáš pak na něm objel kdeco. V osmnácti ale přesedlal na čtyři kola. Do jedné stopy se vrátil až před pár lety, kdy si pořídil maxiskútr, a až za dalších šest let si konečně splnil sen, o kterém sní všichni kluci od pěti do sta let – BMW  GS 1200 adventure. Po loňské havárii ale byl jeho miláček na odpis a o pořízení dalšího už prý neuvažuje. Říká, že se na to má příliš rád.

Čtěte také:

Unikly honoráře umělců před rokem 89´: Kolik kasírovala Bohdalová, Bartoška, Haničinec, Svoboda a další? Padnete do kolen

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská