Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lucie Zedníčková si pořádně naběhla. S partnerem se těšila na romantiku jako hrom, jenže se z ní vyklubala katastrofa, při níž šlo málem o život. Noční samota ve dvou se jim totiž pořádně vymstila

17.05.2016
Lucie Zedníčková si pořádně naběhla. S partnerem se těšila na romantiku jako hrom, jenže se z ní vyklubala katastrofa, při níž šlo málem o život. Noční samota ve dvou se jim totiž pořádně vymstila

Foto: Městské divadlo Brno

Popisek: Lucie Zedníčková v představení Městského divadlo Brno Dokonalá svatba

FOTOGALERIE Krásná teplá noc a romantická plavba hausbótem po řece. Zní to krásně, a tak není divu, že se na ni známá herečka opravdu těšila. Jenže…

Osud přichystal Lucii Zedníčkové a Pavlu Křížovi jeden ze zážitků, na které budou hodně dlouho vzpomínat. V seriálu televize Prima Přístav se jejich postavy Linda a Drtina teprve ‘oťukávají‘, společný romantický zážitek ale sliboval počátek něčeho hlubšího a krásného. A tak na možnost vyrazit společně na noční plavbu na hausbótu, samozřejmě pouze ve dvou, oba ochotně přikývli. Jenže uprostřed řeky jim motor vypověděl službu, pomoci se nemohli dovolat, a tak museli hupsnout do vody a doplavat na břeh.

Do vody se jí nechtělo

Dramatická scéna se natáčela kolem půlnoci, a jak už to tak u filmu nebo televizního seriálu zákon schválnosti vždycky spolehlivě zařídí, byla pořádná zima – teplota klesla až k nule. Za oba herce proto zaskočili kaskadéři. „Teď už jsou dny teplejší, ale před těmi zhruba dvěma týdny byla opravdu velká zima. Navíc hladinu řeky pokrývalo hejno mušek, které se kolem nás neustále rojily, takže když jsme mluvili, museli jsme dávat pozor, abychom nějaké nespolkli. Kdyby už bylo teplo, nebránila bych se do vody skočit sama. Ale v této situaci byla lepší varianta, aby scénu natočili kaskadéři, než my dva s Pavlem. Protože kdybychom následkem takové ledové koupele onemocněli, nemohli bychom točit, což by zbytečně zkomplikovalo situaci,“ vysvětlila Lucie svoji neochotu ráchat se v noci v ledové vodě.

Zdaleka to pro ni nebyla první zkušenost s hausbótem, kdysi dávno prý měli na Orlíku kamarády, kteří na jedné z nejkrásnějších českých vodních nádrží kotvili s podobným obydlím. „Občas jsme si na něm v létě vyjeli a někdy jsem tam i přespala,“ zavzpomínala herečka. Lucie Zedníčková a Pavel Kříž nebyli zdaleka jediní, kdo si dosyta užili ne právě romantického nočního pracovního pobytu u řeky. Natálce Grossové, která hraje Luciinu dceru Lindu, a Petru Lexovi coby muzikantovi, kteří natáčeli scény na molu, nebylo o moc tepleji.

Věčně na cestách

Už je to deset let, co se Lucie rozešla s manželem, moderátorem Vítkem Pokorným, s nímž má dceru Amélii a syna Mikuláše, a přesunula se z Prahy do moravské metropole. Našla si tam totiž tehdy novou lásku, herce Petra Štěpána, jenž dostal první větší seriálovou roli v Ordinaci v růžové zahradě jako Hynek Páleník, nezdárný syn Zlaty Adamovské alias doktorky Běly Páleníkové. Jenže ani tento vztah nevydržel, Petr totiž před dvěma lety Lucii vyměnil za ‘mladší model‘. A tak herečka obrátila svoji tvář znovu zpátky ku Praze, kde zrekonstruovala byt po babičce. Srdce ale zanechala v Brně. Její novou láskou je totiž o deset let mladší herec Městského divadla v Brně Jaroslav Matějka. A tak Lucie tráví spoustu času cestováním a nechvalně proslulá dálnice D1, s oblibou přezdívaná řidiči 'Hopsaštráse', se téměř stala jejím druhým domovem.

Čtěte také:

Ráda šokuje, vystavuje prsa, provokuje… Prý ale má ještě jinou tvář, kterou před veřejností důsledně tají. Jak to vůbec může Jakub Prachař s divokou dcerou Veroniky Žilkové vydržet?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská