Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Populární matka-samoživitelka si našla pořádně nebezpečného koníčka. Budete zírat, jak to dokáže chlapům pořádně natřít

13.03.2016
Populární matka-samoživitelka si našla pořádně nebezpečného koníčka. Budete zírat, jak to dokáže chlapům pořádně natřít

Foto: archiv

Popisek: Poznáváte naivní Bugynu z Rebelů? Temperamentní Slovenka Alžbeta Stanková je novou posilou, která v primáckém Přístavu způsobí pořádné pozdvižení.

FOTOGALERIE Veronika z Vyprávěj se vrací před seriálovou kameru, tentokrát jako temperamentní automobilová závodnice Kobliha v primáckém Přístavu. A krásná ženská, která dokonce ví, že jí pod kapotou neběhají myšky, nenechá v klidu jediného chlapa.

Poprvé zaujala české diváky jako ztřeštěná Bugyna ve filmovém muzikálu Filipa Renče Rebelové, od té doby se z bláznivé holky proměnila ve výraznou okatou krásku, která svým vzhledem a temperamentem pořádně cloumá nejednou mužskou duší. A stejné je to i s postavou, kterou další osvědčené slovenské herečce Alžbetě Stankové tentokrát svěřila produkce primáckého Přístavu. Její Jana Koblížková, přezdívaná Kobliha, je stejně jako Betka neustále usměvavá, pohodová a je jí všude plno. Navíc se velmi dobře se vyzná v autech, čímž většině chlapů doslova bere vítr z plachet.

Před patnácti lety jako potrhlá Bugyna v Renčově romantickém retromuzikálu Rebelové

Před patnácti lety jako potrhlá Bugyna v Renčově muzikálu Rebelové

Ještěže nebude závodit

Kobliha přijede do Přístavu pro právní pomoc za svou sestřenicí Terezou, kterou hraje Vanda Hybnerová. A vzbudí tam pořádné pozdvižení. Jejím velkým koníčkem jsou totiž závody rallye. A nejen že má ráda auta, ale dokonce je umí i opravovat, což obzvlášť Pepu Krupičku v podání Martina Zounara nemůže nechat v klidu. „Kobliha je fajn holka, vdova s asi desetiletou dcerou. Pracuje sice v knihovně, ale jinak má trochu chlapské zájmy. Přesto není žádný babochlap, ale naopak sympatická a bezproblémová ženská, která díky svému netypickému koníčku rozumí nejen autům, ale i mužskému světu. Proto asi zaujme i Pepu Krupičku. Je mi moc sympatická,“ prozradila o své postavě Betka. V reálném životě sice nějaký ten vztah k autům sice také má, rozhodně ale nikoli jako závodnice rallye. Plechový miláček na kolech pro ni zůstává prostředkem, jak se dostat z bodu A do bodu B. „Naštěstí tu netočím žádné akční scény. Já bych si sama nevyměnila u auta ani kolo,“ přiznala se smíchem.

Jako Veronika Francová v seriálu Vyprávěj

Jako Veronika Francová v seriálu Vyprávěj

Nová láska na obzoru

Seriálová Kobliha svého nového ctitele Pepu Krupičku víc než zaujme. „Dáme se postupně dohromady. Já už jsem s Martinem v jiném seriálu hrála pár, takže se dobře známe. Na natáčení s ním jsem se moc těšila. Martin ve své roli Krupičky občas dost improvizuje. S tím nemám vzhledem k tomu, že ho znám, problém. Ale někdy je pro mě dost těžké nerozesmát se. Když máte partnera, který je zábavný a rozumíte si, je to bonus pro vás i pro roli. A věřím, že to tak vnímají i diváci,“ dodala Betka.

S Jaroslavem Šmídem v komedii Doktor od Jezera hrochů

S Jaroslavem Šmídem v komedii Doktor od Jezera hrochů

S tátou má jen stejný diplom

Krásná rodačka z Bratislavy, která oslaví 31. března sedmatřicáté narozeniny, se rozhodně nepotatila. Její otec je totiž inženýr-ekonom a matka stomatoložka. Přesto odmalička chodila do baletu, hrála na klavír a pošilhávala po herectví. V rozhodnutí dát se v životě právě touto cestou ji utvrdil úspěch ve slovenském rodinném seriálu Škriatok, v němž si zahrála již během studií na gymnáziu. Po maturitě sice u přijímaček na bratislavskou VŠMU neuspěla, na konzervatoři z ní už ale byli nadšenější, a tak nastoupila na hudebně-dramatický obor. Vydržela tam ale jediný rok, a pak se raději přihlásila na Ekonomickou univerzitu, kterou absolvovala úspěšně stejně jako kdysi její otec. Přesto zůstala dál věrná herectví.

S expřítelem a dcerou Alžbětkou

S expřítelem Janem Seidlem a dcerou Alžbětkou

Na všechno zůstala sama

Během natáčení úspěšného retroseriálu České televize Vyprávěj otěhotněla, bojovala s těžkou těhotenskou cukrovkou a velmi se o miminko bála. Nakonec vše dobře dopadlo, Alžbětka se narodila zdravá, vzápětí ale následovala další ráda – přítel a otec jejího dítěte, herec Jan Seidel, Betku po pětiletém vztahu opustil. „Nejsem na to sama, mám aktivního tatínka, fantastické babičky. Přes to všechno je to ale samozřejmě obtížnější, když chci pracovat a seberealizovat se,“ svěřila se serveru Super.cz. Chvíli to prý trvalo, než se rozbouřené vášně zklidnily, dnes už ale spolu bývalí partneři dokážou v klidu komunikovat a Seidel se s dcerou stýká. „Naprosto se stará, funguje krásně. Každý rozchod je ale těžký. Vždycky to nějakou dobu bolí a jenom čas je nejlepší lék, aby se emoční rovina uklidnila. Ale když jsou dva lidé na stejné mentální rovině a chtějí, aby to bylo v pořádku, tak to jde. A myslím, že nám se to daří,“ prozradila po čase v jednom rozhovoru Alžbeta. Je prý šťastná, raději ale zatím zůstává sama a do dalšího vztahu nepospíchá.

Čtěte také:

Osvědčený kladný hrdina dokázal tak zahrát Hitlera, že vyděsil i Menšíka. Spadl však do začarovaného kruhu, který ho nakonec připravil o život. Tajnosti slavných

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace