Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Smrdí vám z huby? Nežerte hovna! Geňa, Suchoš a Sokol vyhořeli na TV Barrandov jako papírový čert. Neuvěříte, kam se Partička vrací a jak to navlékla

24.11.2015
Smrdí vám z huby? Nežerte hovna! Geňa, Suchoš a Sokol vyhořeli na TV Barrandov jako papírový čert.  Neuvěříte, kam se Partička vrací a jak to navlékla

Foto: FTV Prima

Popisek: Partička v 'novém' na Primě. I tenhle návrat něco stál. Jak dlouho bude mít televizní management trpělivost tentokrát?

Duchaplný slogan „Smrdí vám z huby? Nežerte hovna!“ v komiksové bublině u úst Ondřeje Sokola je jedním z těch, jimiž uvádí na svém webu televize Prima návrat Partičky na její obrazovku. Bože, jak hluboko jsme klesli!

Prvoplánové jednoduché fórky, vulgární výrazy, pohyby, které by měly být na obrazovce pro jistotu až po dvaadvacáté hodině, rozebírání všemožných úchylek… Podle oficiálního formátu to má být improvizační show, je to ale stále dokola stejné. Není tudíž divu, že rádoby vtipné hlášky, posbírané nejspíš mezi štamgasty čtvrté cenovky po nejmíň deseti pivech, které sype čtveřice ‘komiků‘ z televizních obrazovek a jejichž úroveň je pod vší kritiku, už definitivně diváky netáhnou. Potvrdil to i poslední pokus tandemu Richard Genzer – Michal Suchánek La Parta, který velkoryse zafinancovala televize Barrandov.

Takhle láká Prima diváky na nové díly Partičky na svém webu

Takhle láká Prima diváky na nové díly Partičky na svém webu

Dvakrát a dost

Původně měla Partičku vysílat Nova, kde do té doby Genzer a Suchánek účinkovali v pořadu Mr.GS, a dokonce již rozjela reklamní kampaň. Těsně před začátkem natáčení ale nečekaně posunula z úsporných důvodů start o půl roku. Herci proto začali jednat s konkurenční Primou. První díl byl odvysílán 18. března 2011, měl však malou sledovanost, a tak již po druhém dílu byl pořad pozastaven. Obrovský divácký zájem poté nastal díky prezentaci na sociálních sítích, především na Facebooku, kde profil show spravují Ondřej Sokol a Michal Suchánek.Richard Genzer totiž slíbil, že když facebooková stránka získá 100 000 fanoušků, zatančí u tyče jen v tangách. Stotisící fanoušek se k profilu připojil na podzim 2011, Genzer svůj slib splnil a 'zatančil' u dopravní značky v Celetné ulici, v samotném srdci historické Prahy. A začalo se natáčet.

Tímhle kouskem v Celetné prý Geňa zlomil v roce 2011 odpor managementu

Tímhle kouskem v Celetné prý Geňa zlomil v roce 2011 odpor managementu

Partička se začala točit v divadle La Fabrika a během doby působení byla scéna několikrát změněna. Počátkem roku 2012 se přesunula do RockOpery, kde byla scéna opět výrazně upravena. To všechno přišlo Primu na pořádný balík. Vynaloženým prostředkům ale neodpovídal výsledek, divácká sledovanost se potácela na hranici únosnosti. Přesto Primě došla trpělivost až v prosinci 2014, kdy oznámila, že už se nebudou natáčet nové epizody a pořad končí. Pak už pouze ‘otočila‘ na obrazovce reprízy, ovšem v reklamně i divácky méně disponovaných vysílacích časech.

Pěkně drahá ‘legrace‘

Poté, co bylo natáčení ukončeno, nastaly Genzerovi a Suchánkovi hubené časy. Sice jezdili s pořadem dál po republice, venkovské štace ale zdaleka tak nevynášejí. A tak vymysleli plán, jak se dostat zpátky na obrazovku. Na tuzemském trhu komerčních televizí jim už moc možností nezbývalo, takže se obrátili na osvědčeného ‘hodného strýčka‘, mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, jenž rád otvírá dveře své televize Barrandov všem ‘zaběhnutým psům a kočkám‘ a poskytuje prostor umělcům, kteří mají jinde obrovské problémy s uplatněním. A světe, div se, slitoval se i nad ‘partičkáři‘ a zrodil se nový projekt.

Tohle má být 'zbrusu nový' humor, který pánové předvedli v televizi Barrandov

Tohle má být 'zbrusu nový' humor, který pánové předvedli v televizi Barrandov

„Natočili jsme zbrusu nové díly La Parta pro televizní stanici TV Barrandov, kde diváci uvidí to, co ještě neviděli! Zatímco jinde se opakuje, na Barrandově budou luxusní premiéry,“ avizoval před prozatím posledním debaklem známé čtveřice Igor Chmela. Na webu Barrandova sliboval divákům nevšední podívanou, plnou humoru, vtipu a nečekaných komických situací, která tady prý ještě nikdy nebyla. Na scénu dokonce nastoupili dva nováčci, moderátor Daniel Dangl a hudebník Marián Čurko. Po velkoryse pojaté reklamní kampani si pánové odbyli premiéru na barrandovské obrazovce 12. října, diváci si z ní ale na zadek nesedli, a tak konec nastal opět bleskurychle.

Skočila snad Prima na špek?

Základním problémem nízké sledovanosti je skutečnost, že poněkud upachtěná kopie úspěšného zahraničního formátu Whos Line Is It Anyway večer po večeru stále více trpí proti originálu značnými nedostatky. V něm se totiž nikdo nesvléká do slipů, nevyvaluje na odiv pivní pupek ani nemaskuje nedostatek tvůrčí invence hihňáním a uhýbáním k nechutnostem všeho druhu. A už vůbec se v něm nepoužívají kostýmy. Není proto ani divu, že sotva La Parta vplula na obrazovku, managementu Barrandova prý bylo okamžitě jasné, že na tomhle finančně nákladném projektu nejspíš prodělá kalhoty. A tak se historie „dvakrát a dost“ opakovala.

Záběr z 'nové' Partičky na Primě. že by pánové Suchánek a Sokol předváděli gesto, jímž přesvědčovali management?

Záběr z 'nové' Partičky na Primě. Předváděli snad Suchánek a Sokol gesto, jímž přesvědčovali management?

Situace, do níž se protagonisté dostali, byla v té chvíli mimořádně kritická, i tentokrát si ale ještě dokázali poradit. S tváří suverénního hráče pokeru podle informací zdroje, blízkého ‘primáckému‘ managementu, použili vysokou diplomacii, aby vzkázali Primě, o jaký super kšeft se připravila. A ten kupodivu skočil na špek, takže již 1. listopadu Prima oficiálně oznámila, že se Partička vrací pod její mateřská křídla. Navíc s novými díly. Jak dlouho potrvá, než si znovu spočítá jednoduché má dáti – dal?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace