Oblíbený seriálový herec znovu ve vážném ohrožení života. Nejdřív mu praskl vřed na dvanácterníku, pak zkolaboval v divadle, ale tím to bohužel nekončí…
06.10.2015
Autor: FTV Prima
Popisek: Pavel Soukup jako drsný policista Pavel Vejnar v úspěšném seriálu televize Prima Cesty domů
Série zdravotních útrap, které v poslední době trápí Pavla Soukupa, jako by nemínila skončit. Kvůli zákeřné nemoci se již nedostane ze spárů lékařů.
Loni na počátku léta utekl populární seriálový herec a dabér Pavel Soukup smrti jen o vlásek. Po dvou odehraných víkendových představeních odjel na chalupu, aby si odpočinul, manželce Isabele se ale zdál v telefonu nějaký divný. Odbyl ji však tím, že ho jen trochu bolí břicho. Jeho ‘holkám‘ se to ale nezdálo, a tak se za ním Isabela se starší dcerou Patricií pro jistotu vypravily. Naštěstí! Když dorazily, svíjel se na podlaze v křečích, a tak okamžitě zavolaly sanitku. V kolínské nemocnici s ním pádili rovnou na operační sál, protože mu praskl vřed na dvanácterníku a krvácel do břicha. „Operovali ho ne za pět minut dvanáct, ale přímo ve dvanáct,“ svěřila se poté Isabela Nedělnímu Blesku. Během vyšetření však lékaři odhalili ještě další, mnohem závažnější problém, který dosud herec tajil.

S manželkou Isabelou a dětmi Pavlem, Patricií a Pamelou. Z prvního manželství má herec
ještě dospělého syna Adama.
Pod kontrolou až do smrti
Než lékaři Soukupa propustili do domácího ošetřování, donutili vzpurného pacienta absolvovat všechna možná vyšetření. A dobře udělali. Při kolonoskopii, která se provádí při podezření na hemoroidy, zánětlivé a nádorové onemocnění tlustého střeva, totiž odhalili počínající zhoubné bujení v tlustém střevu, které by se mu mohlo stát osudným. Naštěstí na ně přišli v raném stadiu, takže se jim podařilo zasaženou tkáň poměrně snadno odstranit. Tato diagnóza je však nevyzpytatelná, takže herec bude muset být až do smrti pod lékařským dohledem. „Jestli jsem si to svým životem způsobil sám, tak nemám komu co vyčítat,“ řekl serveru sip.denik.cz.

Pavel Soukup je mimo jiné i ‘dvorním‘ dabérem Arnolda Schwarzeneggera. Na snímku loni v srpnu
při premiéře filmu Expendables: Postradatelní 3
Kolaps přímo v divadle
Přesně o rok později, počátkem letošního června, Soukupa zradilo srdce. Zkolaboval při představení Fantoma Opery v GoJa Music Hall. Sice jako divák, přesto byla situace velmi dramatická. Okamžitě byl převezen na oddělení ARO, za tři dny mu už ale otrnulo a nemocnici opustil s tím, že by v ní jenom zabíral místo. Nedal ani na domluvy manželky, která se třásla hrůzou, co by se mohlo stát, kdyby se vážná indispozice opakovala, až bude sám doma. „Problém je v tom, že Pavel si nepamatuje ten kolaps. A taky se samozřejmě neviděl. Já jsem z toho, že přestal tři minuty dýchat, v šoku doteď,“ přiznala poté o sedmnáct let mladší Isabela Soukupová serveru ahaonline.cz. Čtyřnásobný otec a vyhlášený sportovec si ale zkrátka nedá říct, přestože letos na Silvestra oslaví již 67. narozeniny. „Slibuju, že budu dbát o své zdraví, ale potřebuju už zase pracovat,“ prohlásil rezolutně.
Psali jsme:
Seriálová hvězda Markéta Plánková přišla před prázdninami o job. Co bude dál, je ve hvězdách. Jak natáčení nečekaně zlikvidoval Babiš?
Čeští chlapi toho víc namluví, než udělají. Kde se vzal takový despekt u temperamentní krásky z Cest domů a Vyprávěj, která úspěšně tají, že je „svíčková bába“
Ordinace a Cesty domů? Ani omylem, mladí mezi 20 a 30 mají úplně jiné gusto. Výzkum ukázal, co sledují: Za Česko je to jeden veterán a jedna kulťárna
Třetí chlap a druhé svatební šaty. Temperamentní hvězda z Cest domů a Vyprávěj neztrácí čas. Co všechno musel ženich vydržet?
Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na ');.
Vložil: Adina Janovská