Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Policejní zakuklenci už zase mlátí děti? Máme video, posuďte sami, jak to bylo v pražských Holešovicích

05.12.2013
Policejní zakuklenci už zase mlátí děti? Máme video, posuďte sami, jak to bylo v pražských Holešovicích

Foto: Facebook

Popisek: Snímek z Facebooku

VIDEO „V pátek 29. listopadu 2013 byla pořádána legální technoparty v pronajatém prostoru. Akci navštívilo cca 450 osob. Tato party byla nahlášena do soboty 30. listopadu – 00:00, tzn. do soboty do půlnoci. Hala byla legálně pronajatá do nedělního večera, píše se v tak zvaném Prohlášení k brutálnímu zásahu policie dne 29.-30.11.2013. Co se stalo a co na to sama Policie ČR?

V prohlášení se situace popisuje následovně: „Ve 22:30 dorazila na místo konání akce Policie ČR. Požadovala ztlumení hudby a prověřovala platnost akce. Organizátor hudbu okamžitě ztišil a komunikoval se zástupcem PČR. Předložil platné dokumenty a společně hovořili s majitelem objektu, který akci potvrdil. Organizátor předal PČR kontakt na sebe i majitele. Poté se domluvili se zástupcem PČR, že v případě problému bude kontaktovat organizátora nebo majitele. Tato komunikace trvala přibližně hodinu. Policie neshledala dalších problémů a akce pokračovala dál. PČR mezitím sečkávala v okolí místa a prověřovala totožnost návštěvníků.“

Počkali do jedné v noci

„Kolem 01:00 vtrhla do areálu PČR v doprovodu cca 60ti těžkooděnců, kteří okamžitě utvořili formace. PČR nekontaktovala ani majitele, ani organizátora. Pouze oznámila, že přišla akci ukončit. Na to se organizátor ohradil dotazem, zda by mu mohli předložit důkaz o měření hluku nebo o povolení zákroku. Policie se ničím neprokázala, přesto organizátor uposlechl, hudbu vypnul a rozsvítil světla v hale. Policie odůvodňovala svůj zákrok porušováním zákona o nočním klidu, načež okamžitě začala agresivně vytlačovat účastníky ven, aniž by komukoli dala prostor k odchodu. Drtivá většina účastníků do té chvíle o příchodu policie ani nevěděla,“ hájí se pořadatelé akce.

Pak následovalo brutální násilí: „PČR využila nezákonných prostředků (teleskopické obušky) a nepřiměřeně proti tanečníkům zasáhla - bezdůvodně a brutálně srážela lidi k zemi, a to i dívky a ženy. Většina lidí se pouze pokoušela prostor opustit. Na ty, kteří se zdrželi nebo hledali své přátele a věci, bylo použito „donucovacích prostředků“. Všech 400 účastníků bylo hnáno k jedinému východu o šíři 1,20m, kde čekala další skupina těžkooděnců, kteří bezdůvodně strkali do odcházejících (rány do žeber, sprosté nadávky, údery, kopance). Poté, co všichni opustili prostor, dostali těžkooděnci další rozkaz, po kterém seskočili z nákladní rampy a stejným způsobem, jako předtím, vytlačili zbytek lidí až do silnice. Policie mezitím vyzvala organizátora, ať sklidí sound systém a sežene si venku v davu své spoluorganizátory, kteří také byli donuceni vyjít ven,“ stojí v prohlášení.

Policie lže!

„Informace, které jsou uvedeny v policejním deníku, jsou manipulující a lživé. Organizátor ani jednou na tísňovou linku nevolal, aby se „vysmál, že takto budou jezdit do rána“, což se dá lehce prokázat výpisem telefonního operátora, a především účastníci na PČR primárně neútočili. Policie vytvořila nepřehlednou chaotickou situaci, nedala návštěvníkům možnost opustit prostor a agresivně je začala vytlačovat. Některým účastníkům, kteří se snažili zásah dokumentovat, bylo násilím bráněno natáčet a několikrát došlo k pokusu o zabavení nahrávacích přístrojů (většinou telefonů). Jednání PČR bylo naprosto nepřiměřené a brutální. Především mimo rámec stávajících zákonů! Se zákrokem PČR zásadně nesouhlasí ani organizátor, ani sám majitel objektu,“ končí prohlášení.

Pořadatel se nám vysmíval, tvrdí Policejní deník

Policejní deník.cz píše: Několikrát za sebou vyjížděly policejní hlídky do pražských Bubnech (Holešovice), kde v jedné z tamních hal probíhala technoparty. Na hlasitou hudbu si po 22. hodině večerní stěžovali lidé žijící v domech okolo. Na místo vyjely hlídky, které kontaktovaly pořadatele a sdělily mu, aby hudbu ztišil, protože je již noční klid. Pořadatel tak učinil a hlídky odjely. Ihned po odjezdu policistů však pořadatel hudbu zapnul opět nahlas, obdobná situace se několikrát opakovala. Po půlnoci dokonce pořadatel zavolal na tísňovou linku 158, kde se smál operačnímu důstojníkovi, že takto budou policisté jezdit do rána, protože oni hodlají akci natáhnout. Nicméně na Městskou část byla akce ohlášena s trváním do půlnoci.

Pořadatel poté policistům sdělil, ať si ho klidně oznámí na dotyčný úřad, ale ať mu dokáží, že překročil povolenou hranici hlasitosti hudby. Policisté se po celou dobu snažili problém vyřešit smírčím způsobem. To však očividně nechtěl samotný pořadatel. Po 1 hodině ranní policisté pořadateli oznámili, že akci rozpouští, to ovšem účastníci akce odmítli. V 1:30 pak účastníci akce volali na tísňovou linku 158 s tím, že je tam „policisté mlátí“. Policisté poté, co byli sami fyzicky napadeni účastníky akce, užili donucovacích prostředků. Celkem 7 osob bylo předvedeno na místní oddělení, 3 z nich jsou podezřelé z trestného činu násilí proti úřední osobě, další 4 se dopustily přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby.

Při střetu s technaři byli dva policisté zraněni.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová