Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Česká pobočka gigantické farmaceutické společnosti dostala dva zlaté certifikáty. Velký úspěch, pochvaluje si ředitelka

komerční sdělení 19.10.2017
Česká pobočka gigantické farmaceutické společnosti dostala dva zlaté certifikáty. Velký úspěch, pochvaluje si ředitelka

Foto: GSK.com

Popisek: Společnost GSK obdržela dvě ocenění

Česká pobočka jedné z největších farmaceutických firem na světě, britské GSK, byla v letošním ročníku soutěže TOP odpovědná firma oceněna hned dvěma zlatými certifikáty. Nejvyšší ocenění získala GSK jak v hlavní kategorii TOP Odpovědná velká firma 2017, hodnotící celkovou CSR strategii, tak v kategorii Diverzita 2017, která hodnotí strategii firem při podpoře diverzity a inkluze na pracovišti.

GSK tak navázala na úspěchy z předchozích ročníků. Soutěž vyhlašuje Byznys pro společnost, platforma firem pro sdílení a šíření principů odpovědného a trvale udržitelného podnikání v ČR. Letošního kola se zúčastnilo celkem více než 100 firem usilujících o některé z ocenění v celkem 10 kategoriích.

TOP Odpovědná velká firma 2017

Do nezávislé poroty i letos usedli zástupci veřejné správy, odborných institucí, byznysu a další významní experti na oblast společenské odpovědnosti, aby ocenili firmy, které se na poli udržitelného podnikání dlouhodobě chovají strategicky a inovativně. Usilovat o zlatý certifikát v hlavní kategorii soutěže – TOP Odpovědná velká firma 2017 – mohou firmy zaměstnávající více než 250 zaměstnanců, případně ty, jejichž obrat činí ročně alespoň 50 milionů eur, a které se chovají společensky odpovědně ve všech základních oblastech CSR. To znamená, že mají strategický a odpovědný přístup k podnikání, lidem a zaměstnancům, dodavatelům a zákazníkům, k životnímu prostředí, podpoře komunity a ke společensky prospěšným projektům. Již třetím rokem přitom platí, že přihlášené firmy mohou získat certifikát v jedné ze tří úrovní – bronzové, stříbrné a zlaté. GSK se podařilo v hlavní kategorii získat zlatý certifikát díky celkové strategii v oblasti společenské odpovědnosti, která zajistila větší vzájemné propojení CSR projektů a aktivit, nalezení synergií mezi CSR partnery, zjednodušení interní komunikace a především vysoký stupeň zapojení zaměstnanců do rozvoje projektů a jejich realizace.

Tahákem bylo odborné dobrovolnictví

„Jsem nesmírně ráda, že se nám vyplácí dlouhodobé úsilí, které v rámci společenské odpovědnosti vynakládáme. Společnost GSK se dlouhodobě snaží udávat trendy v této oblasti napříč farmaceutickým průmyslem a tato ocenění jsou důkazem toho, že se nám to daří. Minulý rok jsme se více soustředili na propojení a zjednodušení všech našich aktivit, abychom mohli dát více příležitostí našim zaměstnancům zapojit se. Odborné dobrovolnictví se stalo velkým tahákem pro více než 10 % z nich. Našli jsme i nadšené dobrovolníky, kteří nám pomáhali s edukativně-preventivními programy pro pacientské a neziskové organizace i pro jednotlivce. Ráda bych poděkovala všem našim zaměstnancům, bez kterých bychom tohoto úspěchu nedosáhli. Jsem na ně hrdá a věřím, že nás budou v těchto našich aktivitách podporovat i nadále,“ říká Emmanuelle Boishardy, generální ředitelka české pobočky GSK.

Diverzita, inkluze, vyvážené pracovní týmy

Druhým velkým úspěchem GSK bylo získání zlatého certifikátu i v projektové kategorii Diverzita 2017. Podmínkou pro získání zlaté úrovně v této kategorii je vyplnění komplexního dotazníku DISA (Diversity and Inclusion Strategic Assessement), který vyhodnocuje, nakolik má daná firma strategický a dlouhodobý přístup k diverzitě a inkluzi na pracovišti, zejména z hlediska věku, pohlaví, handicapu, národností či sexuální orientace a dalších faktorů. Společnost GSK přitom v tomto roce již bodovala v jiné soutěži, která sleduje úroveň diverzity – v Indexu zastoupení žen ve vedení. V něm rovněž obdrželo zlatý index, který je udělován firmám s více než 50 % žen na vedoucích pozicích.

GSK navazuje na úspěchy v předchozích letech

Důkazem, že se jedná o dlouhodobou, dobře promyšlenou strategii, která má podpořit vizi udržitelného podnikání, jsou rovněž úspěchy, kterých GSK dosáhla v uplynulých letech. V minulém roce byla společnost oceněna zlatým certifikátem za Nejangažovanější zaměstnance v soutěži TOP Odpovědná firma. Tehdy nezávislá porota pozitivně ohodnotila projekty manuální i odborné pomoci v neziskových organizacích a aktivní účast zaměstnanců GSK při pomáhání seniorům, dlouhodobě nemocným a hendikepovaným. Firma tak navázala na úspěch z roku 2014 v kategorii Pracoviště budoucnosti, kterou vyhrála a na stříbrný certifikát z roku 2015 v kategorii Top odpovědná velká firma. 

Na to, že GSK v rámci CSR aktivit myslí i na své zaměstnance a věnuje se vytváření optimálních podmínek pro jejich práci, zase poukazuje letošní ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku 2017, ve které se v rámci kategorie Progresivní zaměstnavatel do 500 zaměstnanců umístila GSK na druhém místě. 

Více informaci včetně kompletních výsledků letošního ročníku soutěže TOP Odpovědná firma naleznete na www.odpovednefirmy.cz a na internetových stránkách společnosti GSK.

Komerční sdělení

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb