Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Start up LidskáSíla.cz se na půl dne spojil s projektem Dialog Jessenius a pro své dámy na úklid připravil odpoledne zaměřené na zdraví

24.08.2016
Start up LidskáSíla.cz se na půl dne spojil s projektem Dialog Jessenius a pro své dámy na úklid připravil odpoledne zaměřené na zdraví

Autor: Archiv

Popisek: Není to jen o úklidu, shodují se dámy z Lidské síly

Český start-up LidskáSíla.cz si pro své dámy na úklid připravil 16. srpna odpoledne zaměřené na zdraví. Cviky pro zdravá záda, pétanque a badminton doplnil workshop zaměřený na správnou prevenci rakoviny prsu. Ten LidskáSíla.cz připravila ve spolupráci s obecně prospěšnou organizací Dialog Jessenius.

LidskáSíla.cz připravila Zdravé odpoledne na Letné pro své dámy na úklid i jejich ratolesti. Součástí byl i workshop s vyškolenými slečnami z kampaně Ruce na prsa, které dámy naučily samovyšetření prsu a poradily, co vše mohou udělat pro prevenci rakoviny.

Není to jen o úklidu, akce byla skvělá

A jak to dopadlo? „Opět jsem se přesvědčila o tom, že LidskáSíla.cz není jen o úklidu. Akce na Letné byla skvělá. Mě osobně oslovila hlavně přednáška o prevenci rakoviny prsu, kterou připravila nadace Ruce na prsa. Velice milé bylo i cvičení slečny fyzioterapeutky. I počasí vyšlo skvěle,“ komentuje dáma na úklid Věra Chocholoušková.

„Většinu našich profesionálů tvoří ženy. Chceme dát našim dámám na úklid za jejich práci něco navíc a zdraví je to, co by mělo být vždy na prvním místě. Zároveň jsme se chtěli spojit s tímto pro nás velmi smysluplným projektem a podpořit jej,“ vysvětlil důvody uskutečnění i propojení s projektem na preventivní vyšetření, Robert Vojáček, zakladatel agentury LidskáSíla.cz.

Sportovně nadaná fyzioterapeutka ukázala ženám cviky pro zdravá záda a na děti čekal zábavný program. „Naučili jsme se jednoduché cviky nenáročné na prostor a vybavení, vhodné pro prevenci nebo odstranění bolestí zad, které jsou způsobené náročností práce. Dlouhodobým jednostranným přetěžováním vzniká svalová dysbalance,  díky níž dochází k bolestem. Jednotlivé cviky jsem vybrala přímo na míru, za cílem kompenzace činností, které dámy vykonávají  během úklidu. Bez bolesti jde vše lépe,“ řekla fyzioterapeutka Jitka Patríková.

V ČR až 2 miliony žen bez nároku na vyšetření

Podle údajů Dialogu Jessenius jsou v České republice dva miliony žen ve věku 20 až 45 let, které ještě nemají nárok na pravidelné vyšetření hrazené zdravotní pojišťovnou, přesto je rakovina prsu ohrožuje. Každým rokem přibývá 7 000 nových případů a tento karcinom je dokonce nejčastější formou rakoviny u žen u nás.

„Už bezmála tři roky ukazujeme ženám, jak se starat o zdraví svých prsou pomocí samovyšetření a preventivních prohlídek u lékaře. Těší nás obrovský zájem a množství otázek, se kterými se v rámci kampaně Ruce na prsa setkáváme, zejména pak zodpovědný přístup společností, jako je LidskáSíla.cz které dalece nad rámec svých povinností přinášejí svým dámám hodnotné informace a osvětu. V takové společnosti mají zaměstnankyně skutečně pocit, že nejsou svým šéfům lhostejné," uvedla Michaela Tůmová, ředitelka neziskové organizace Dialog Jessenius, organizátora osvětové kampaně Ruce na prsa.

Dialog Jessenius o.p.s. se zaměřuje na osvětu o závažných onemocněních například z oblasti onkologie, gynekologie či dětské kardiologie. Kromě celorepublikové kampaně Ruce na prsa se věnuje i projektům „Můžu ti pomoct?“, Studentská akademie a Meziškolní konference pro žáky základních a středních škol.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace