Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hodně krutá legrace. Zemřela ikona Motörhead Lemmy a na Facebooku hned začalo kolovat TOTO. Napadlo někoho, že známý český zpěvák, oběť téhle „srandy“, z toho bude na dně?

01.01.2016
Hodně krutá legrace. Zemřela ikona Motörhead Lemmy a na Facebooku hned začalo kolovat TOTO. Napadlo někoho, že známý český zpěvák, oběť téhle „srandy“, z toho bude na dně?

Foto: Facebook

Popisek: Aleš Brichta

V pondělí zemřel zpěvák Motörhead Lemmy Kilmister, pouhé čtyři dny po svých sedmdesátinách. Zabila ho agresivní forma rakoviny, o níž se dozvěděl teprve v sobotu. Křikloun s charakteristickým chraplákem, proslulý alkoholik a feťák, chlápek s ironickým smyslem pro humor, frontman legendární heavymetalové skupiny Motörhead. Pro spoustu lidí je jeho smrt koncem jedné éry. Zatímco na netu letí poslední sbohem od Ozzyho Osbourna, ale i bezejmenných fanoušků, Češi opět osvědčili svůj tradiční postoj „smějících se bestií“. Pravda, sranda musí být, kdyby fotra věšeli, ale tak, že drsně a adresně zamíříme na konkrétního žijícího člověka? I když – sám Lemmy by to asi pochopil.

Na Facebooku nyní obíhá tento obrázek:

 

Když zapátráte, proč zrovna Aleš Brichta je jeho adresátem, najdete třeba toto vysvětlení: „Jako fanoušek starýho Arakainu a Brichty ve stadiu, než se v Bumbaru prokalil k prvním rasistickejm slintům v Deratizerovi a následně zblbnul až do současnýho stavu, se připojuju k otevřené výzvě „tam nahoru“,“ píše jeden politik, kterého záměrně nebudeme jmenovat. A to proto, že tohle normálně není jeho styl, on naopak proti „hejtování“ (nenávistné komentáře všeho druhu – pozn. red.) vždy bojoval a bojuje. Jeho zdůvodnění je ale symptomatické, nejde o to, co Brichta udělal, ale co si myslí a říká. Jde o jeho názory, které nejdou mnohým pod vousy. Ani nám leckdy ne, ale nezapomínejme na jeden známý výrok, připisovaný Voltairovi: Nesouhlasím s jediným slovem, které říkáte, ale navždy budu bránit, abyste je říkat mohl. 

Jeden diskutér k tomu připsal: „Tohle mě strašně nasralo... a) je to na úrovni Brichty, b) strašně pod úrovní Lemmyho - velká neúcta! c) čecháčkovská přiblblost, kdy se hodí nějaká situace a najde se „jako“ souvislost, která tu vůbec není...a vůbec se nebere v potaz vážnost situace......ostuda.“ A další to glosoval takto: „Velká naivita, myslet si, ze Lemmy je „tam nahoře". 

Lemmyho hlášky, které by se rovnou mohly tesat

 

Hudební magazín Rolling Stone přinesl jeho 18 legendárních výroků:

Lidi se nestanou lepšími, když zemřou. Jen tak o nich mluvíme. Ale to není pravda. Lidi jsou pořád hovada, jen mrtvý hovada.

Jediná zajímavá věc na náboženství je to, kolik lidí zabilo.

Náboženství je stejně blbost. Například – panna otěhotní s duchem. S tím byste u rozvodového soudu nikdy nepochodili, no ne?!

Lidé nemají rádi pravdu. Ale já ano. Protože lidi rád štvu. Pokud jim dost často dáváte najevo, že jejich argumenty jsou prostě sračky, nakonec se najde přece jen někdo, kdo řekne: ‚Počkej chvíli, mýlil jsem se.‘ Žiju pro tuhle chvíli, tak vzácnou…

Nasrat na Boha a nasrat na ďábla a na církev taky. Jen já jsem zodpovědný za své činy. Nepotřebuju se za nic schovávat. Udělal jsem vše, co jsem udělal…!

Jak procházíte životem, zjišťujete, že mnoho lidí vám nestojí ani za to, aby vám vyčistili vaše boty. Je to dost smutné, ale je to pravda. Dobrý přítel je ten, kdo vás u sebe nechá schovat, když vás hledají za vraždu. Kolik takových lidí znáte?

Nechápu lidi, kteří věří tomu, že když budou problém ignorovat, tak prostě zmizí. To je naprostý nesmysl. Pokud to ignorujete, jen to zhoršíte. Evropa ignorovala Hitlera dvacet let. A výsledek? Vyvraždil čtvrtinu světa.

Není dobrý mávat ptákem, když si vás lidi nevšímají a nechtějí to vidět…

Všechno, co činí ze života potěšení, je nebezpečné.

Pokud si myslíte, že jste staří na rock’n’roll, pak fakt jste!

Jestli se chcete stát rockovou hvězdou, staňte se jí. Lidi nechtějí na jevišti vidět obyčejného chlápka od vedle. Chtějí vidět ufona z jiné planety.

Lidi zapomněli, že sex je zábava. Je to ta největší zábava, u které se nemusíte smát. Lidi na to zapomněli. Všechno je tak smrtelně vážné. AIDS. Z orálu můžete dostat kapavku. A co? To je risk, který musíte podstoupit. Pokud šukáte, tak k sakru šukejte a mějte radost. Neohlížejte se pořád na něco. To zničí všechno.

Jeden britský časopis napsal, že jsem měl 2000 holek. Neměl jsem. Měl jsem tisíc. Když se nad tím zamyslíte, není to zas takový nesmysl.

Lidi se ničí roky navzájem. Nic není horšího pro vztah než závazky.

Víte, co je nejdůležitější věc v životě? Smysl pro humor. Pokud ho ztratíte, jste vyřízení. Nebo si taky můžete vystřelit mozek z hlavy.

Ničeho nelituju. Lítost je zbytečná. A je na ni pozdě. Prostě jste to odžili. Nemá smysl přát si, že byste to znovu udělali jinak…

Z celý generace se stávají jen kundy. Už se nikdo s nikým nebaví. Baví se jen tím srážet jiné k zemi.

Smrt je nevyhnutelná, ne? Uvědomíte si to, až se dostanete zhruba do mého věku. Já si tím hlavu nelámu, jsem připraven. Když zemřu, chci odejít tím nejlepším možným způsobem. Kdybych umřel zítra, nestěžuju si. Je to dobrý.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.                         

 

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace