Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Po rozchodu s Kocábem se má krásná Lejla mnohem lépe než po jeho boku. Co všechno tají za frázemi o rozpadu jejich vztahu?

31.07.2015
Po rozchodu s Kocábem se má krásná Lejla mnohem lépe než po jeho boku. Co všechno tají za frázemi o rozpadu jejich vztahu?

Autor: BBC

Popisek: Ke vztahu s hudebníkem Michaelem Kocábem se krásná Lejla Abbasová definitivně obrátila zády a už si za něj našla náhradu

Jako ze světa počítačů zní důvod, proč se známý hudebník a jeho bývalá exotická tisková mluvčí rozešli – prý jejich povahy ani jejich světy nejsou kompatibilní! Co se pod tím skrývá a jak to bylo doopravdy?

Stát se tiskovou mluvčí ministra pro lidská práva a národnostní menšiny rozhodně nebyl pro exotickou modelku a moderátorku špatný kšeft. Stala se jí v osmadvaceti letech, tedy ve věku, kdy už ve světě modelingu zpravidla všechny krásky patří do starého železa, pokud nejsou právě světoznámými topmodelkami. A zařadit se mezi špičky typu Peštová, Herzigová či Krainová se Lejle Abbasové navzdory nesporným půvabům nepodařilo. Při výběru padl Kocábův zrak právě na ni především proto, že se stala živoucí reklamou jeho nového úřadu. Krásné rysy zdědila po matce Češce, exotický vzhled po otci Súdánci, již při studiu působila v sociální oblasti, díky modelingu uměla vystupovat na veřejnosti a nasbírala i bohaté moderátorské zkušenosti. Milovník krásných žen, který nikdy nebyl své americké manželce Marshe stoprocentně věrný, však brzy podlehl jejím půvabům.

Na veřejnosti působili, jako když tatíček vyvedl krásnou dceru na procházku

Na veřejnosti působili, jako když tatíček vyvedl krásnou dceru na procházku

Láska, nebo jen milostné vzplanutí?

V případě Kocába a krásné Lejly šlo zjevně o vášnivé milostné vzplanutí, v němž hrála hlavní roli chemie, a přetvořit je v trvalý vztah se jim nepodařilo. Zaměstnankyní Úřadu vlády byla exotická kráska pouhý rok. Poté co se její poměr s Kocábem provalil, ukončila v březnu 2010 svůj pracovní poměr, a dokonce i Kocáb nabídl tehdejšímu premiérovi Janu Fischerovi svoji rezignaci, jak je tomu zvykem ve všech vyspělých státech. Premiér však k jeho odchodu neshledal důvod, a tak populární muzikant v ministerském křesle zůstal a krásná Lejla převzala roli mnohem méně významnou – jako přítelkyně pana ministra se vrátila především k moderování. Se svým o pětadvacet let starším bývalým šéfem, který se rozvedl, začala sdílet společnou domácnost a v prosinci 2011 mu porodila syna Davida. O tři roky později však trávil čtvrtý potomek Michaela Kocába Vánoce už pouze se svou maminkou.

Modelingu se Lejla věnuje už jen výjimečně. Je ale extrovertní a být středem pozornosti ve společnosti je její každodenní chleba. i když miodelingu se věnuje už je výjimečně. Takovou ženu sotva někdo připoutá doma k plotně

Modelingu se Lejla věnuje už jen výjimečně, být středem pozornosti je ale
její každodenní chleba. Takovou ženu sotva někdo připoutá k plotně.

Lejle domácí samota nevoněla

Trvalo pár týdnů, než Lejla oficiálně potvrdila, že se s Kocábem rozešla, a o důvodech mlčela ještě déle. „Nerada bych sklouzla ke klišé a zároveň bych nechtěla prozrazovat detaily. Ukázalo se, že naše světy, nebo naše povahy nejsou kompatibilní,” prozradila po čase serveru Super.cz. Již dříve tu a tam pronikla na veřejnost zpráva, jak je Lejla uvázaná doma u dítěte jako pes u boudy, po rozchodu se dokonce pochlubila, že se jí se znovunabytou svobodou ulevilo. Zatímco dřív nemohla z domova vytáhnout paty, poté co s Kocábem stanovili jasná pravidla péče o dítě, konečně získala i nějakou tu chvilku pro sebe, s níž může dokonce i předem počítat a plánovat, jak s ní naloží.

Syn David jakoby tátovi z oka vypadl

Syn David jakoby tátovi z oka vypadl

Kocáb není mistrem kompromisů

Označení důvodů rozchodu počítačovým termínem kompatibilita působí na první pohled úsměvně, podle stálé spolupracovnice KrajskýchListů.cz však nejde o nic jiného než o vzájemné přizpůsobení partnerů. „Základní problém v tomto vztahu vidím ve velkém věkovém rozdílu. S přibývajícími lety schopnost a ochota ustoupit ze svých ‘zajetých‘ zvyklostí výrazně klesá a bez kompromisů se žádný harmonický vztah v současné dynamické společnosti neobejde. Pokud je ale v páru jeden výrazně dominantní a trvá na svém, automaticky pak očekává, že partner kvůli němu zcela rezignuje na svůj dosavadní život, vztahy, zvyklosti, přátele, práci... a plně se mu podřídí. Jestliže se s tím nedokáže smířit, vztah nemůže skončit jinak než rozchodem,“ říká psycholožka Martina Kovářová.

Lejla s novým přítelem Obonete S. Ubamem, zakladatelem Ligy etnických menšin

Lejla s novým přítelem Obonete S. Ubamem, zakladatelem Ligy etnických menšin

Marsha už je zpátky

Kocáb je podle Kovářové mimořádně dominantní muž, kterého v tomto směru bývalá partnerka velmi rozmazlila a celý svůj život i chod rodiny přizpůsobila jeho požadavkům a potřebám. „Od známé moderátorky a modelky, pro niž je prezentace na veřejnosti každodenním chlebem, lze stěží očekávat, že se promění v oddanou puťku, budující nenápadně v pozadí zázemí pro pána tvorstva,“ dodává psycholožka. Zapravdu jí dává i vývoj situace v Kocábově soukromí. S Lejlou se prý na střídavé péči o syna již rozumně a v klidu domluvil a do jeho domu se právě v těchto dnech vrátila exmanželka Marsha i se všemi dětmi. Sice prý má nového partnera, ale jak to s ním dopadne, to se nejspíš brzy uvidí. A Lejla už si za otce svého dítěte také našla náhradu.

Psali jsme:

Šikana v dětství ho naučila velkorysosti. Tvrdá cesta Michaela Kocába od ‘kostelní krysy‘ k populárnímu rockerovi a politikovi... Tajnosti slavných

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace