Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zpěvačka Petra Janů se vrátila na 'místo činu'. Přiznala také, že svého muže nenáviděla a že rozdala veškerý majetek

04.06.2015
Zpěvačka Petra Janů se vrátila na 'místo činu'. Přiznala také, že svého muže nenáviděla a že rozdala veškerý majetek

Autor: youtube.com

Popisek: Po manželově smrti se Petře Janů podařilo nechat dosavadní život navždy za sebou. Ze všech věcí si nechala jenom obrázky a knížky, všechno ostatní muselo pryč.

I když je stále sexy a mimořádně charismatická, má veselá vdova českého showbyznysu prý již k seniorům velmi blízko. Jak po manželově smrti změnila svůj život, proč se vrátila na místo činu a u koho skončil veškerý její majetek?

S Michalem Zelenkou patřili v českém showbyznysu k unikátům – jejich manželství se kdysi zrodilo z momentálního rozhodnutí, vdávala se právě v den, kdy měla původně vystupovat na festivalu politické písně, což opravdu nechtěla. A vydrželo neuvěřitelných pětatřicet let. Jenže po manželově smrti musela Petra Janů od základu změnit celý život. Zatímco do té doby byla opečovávanou květinkou, která ani nevěděla, jak se vlastně platí inkaso, ze dne na den na ni dolehla tvrdá každodenní realita. Věděla, že zhroutit se není řešení, a tak se rozhodla začít znovu. Jediné, co si z navždy uzavřené životní etapy nechala, je milovaná chalupa u Jindřichova Hradce.

Kde skončil její majetek

Bez sebemenších rozpaků zpěvačka přiznává, že k seniorům má přece jen velmi blízko. I když je stále super kočka, loni 19. listopadu už oslavila 62. narozeniny. A to je i důvod, proč se právě starší generaci snaží v rámci svých možností pomáhat. Když se před časem stěhovala, tak se prý někde zmínila, že původní vybavení s sebou tahat nebude. „Na to konto se mi ozvali z dobrovolnického sdružení Protěž, které se stará o seniory. Tak jsme se dohodli, oni si všechny odvezli, prodali v aukci a za utržené peníze teď jezdí na výlety a pořizují to, co potřebují. Měla jsem z toho dobrý pocit, že pro mě nepotřebné vybavení ještě pomohlo dobré věci,“ prozradila zpěvačka serveru Šíp.deník.cz.

Novorenesanční Villa Pellé z roku 1890, v níž se festival koná, patří mezi významné architektonické objekty rezidenční čtvrti na pomezí Prahy 6 a Prahy 7. Jejím nejznámějším vlastníkem byl v letech 1919 až 1920 náčelník francouzské mise v ČSR generál Maurice César Pellé, československý armádní generál hlavního štábu čs. armády

Novorenesanční Villa Pellé z roku 1890, v níž se festival koná, patří k významným objektům rezidenční
čtvrti na pomezí Prahy 6 a Prahy 7. Jejím nejznámějším vlastníkem byl náčelník francouzské mise v ČSR
generál Maurice César Pellé, československý armádní generál hlavního štábu čs. armády

Festival pro seniory

Ve prospěch aktivit seniorů půjde i polovina výtěžku za vystoupení na třetím ročníku Fresh senior festivalu, pořádaného právě sdružením Protěž, který se uskuteční 15. června v prostorách Villy Pellé v Praze 6. Letošní ročník je navíc věnován bohužel stále aktuálnímu tématu domácího násilí na seniorech, takže si všichni návštěvníci užijí nejen den, plný zábavy a setkávání s přáteli. Dozvědí se i spoustu užitečných informací díky nejrůznějším poradnám a přednáškám, najdou tu mimo jiné i psychologickou pomoc či rady ze sociálně právní oblasti. Chybět nebudou ani rychlokurzy sebeobrany.

Čtěte také:

Otřesné zážitky české rockové královny, kterou zradila vlastní máma. Co ji ale dohnalo až k pokusu o sebevraždu? Tajnosti slavných

Vrátila se na místo činu

I když prožila s Michalem Zelenkou dlouhá léta, přinejmenším zpočátku prý nebyl jejich vztah žádná selanka. „Svého manžela jsem ze začátku nenáviděla,“ přiznala Petra v pořadu Intim Night. „Byla jsem holka z vesnice a on mě někdy hodně drsně učil společenskému bontonu a nezapomínal přitom zdůrazňovat moje trestuhodné chyby,“ vzpomíná zpěvačka, která tvrdí, že každý vztah je vlastně tvrdá dřina. Když ovdověla, v obrovském bytě o rozloze 150 metrů čtverečních, v němž Michal Zelenka zemřel na rakovinu po dlouhých měsících trápení, na ni všechno padalo, a tak se nakonec odhodlala a k šedesátinám si naplánovala radikální změny. Rozhodně ale chtěla nadále zůstat v pražských Dejvicích, kde prožila většinu života. „Žijeme tu vlastně jako na vesnici, všichni se tu známe, všichni o sobě všechno víme,“ prozradila před časem severu Ahaonline.cz. Po roce běhání a papírování se jí podařil zázrak – vrátila se ‘na místo činu‘, do dvoupokojového bytu, v němž kdysi s manželem spolu začínali žít. A pak se bouralo, stavělo… a opět zázračným tempem – kompletní rekonstrukce trvala pouhé čtyři měsíce.

Petřina chalupa byla původně kaplí, k bydlení začala sloužit až v roce 1755

Petřina chalupa byla původně kaplí, k bydlení začala sloužit až v roce 1755

Idylka v barvě bílé kávy

Zpěvačce se podařilo nechat dosavadní život navždy za sebou, ze všech věcí jí zůstaly jenom obrázky a knížky. Všechno ostatní muselo pryč, nové zařízení celé sladila v poklidných a svěžích tónech ve všech barvách a odstínech kávy. Jako první kousek pořídila novou kuchyň, dokonce když ještě neměla ani byt oficiálně ‘přiklepnutý‘. „Jsem moc ráda, je mi tu dobře. Je příjemné vracet se ze zájezdu nebo z dovolené a těšit se na teploučko domova,“ říká. Pravým opakem pražského bytu je zrekonstruovaná chalupa v jižních Čechách, zařízená ve venkovském stylu, částečně z bazarů, některý nábytek je vyrobený truhlářem na míru. Jedinými moderními ‘kousky‘ v ní jsou vybavení koupelny a podlahové topení. „Na chalupu jezdím raději odpočívat. Baví mě třeba pěstování skalniček, jinak kytky, už krásně rostlé, si raději kupuji v supermarketu,“ dodala Petra.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace