Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nabourala mě tramvaj! Nesnáším MHD už i z auta! Notorická průšvihářka Agáta Prachařová způsobila ve svém meďouru dopravní kolaps. Co se stalo?

30.03.2015
Nabourala mě tramvaj! Nesnáším MHD už i z auta! Notorická průšvihářka Agáta Prachařová způsobila ve svém meďouru dopravní kolaps. Co se stalo?

Autor: Facebook

Popisek: Agáta Prachařová zablokovala v páteční dopravní špičce půlku Smíchova, podle předpisů nehodu nezavinila. Otázkou však zůstává, jestli se vůbec před najetím na tramvajové koleje podívala do zpětného zrcátka.

Dcera Veroniky Žilkové se zase vyznamenala, v pátek totiž zablokovala dopravu v polovině Smíchova. Na samém prahu víkendu zastavila čtyři tramvajové linky, zdržela stovky Pražanů, a navíc se pořádně prohne i pojišťovna.

Já nic, já muzikant! Takový postoj zaujala modelka, proslavená především svými průšvihy, poté co zablokovala jednu z nejvytíženějších pražských tramvajových tras. Prostě šlápla na brzdy těsně před tramvají. Že za ní jede, byť pomalu, několikatunový kolos? No bóže, byl přece až druhý!

Ucpala půlku Smíchova

Ke kolizi došlo v pátek krátce po desáté hodině dopoledne nedaleko stanice metra Hradčanská, v úseku, jímž projíždí tramvajové linky od Anděla a nábřeží přes Klárov. Své počínání vysvětlila dcera herečky Veroniky Žilkové jednoduše – v místě nehody je zúžená komunikace, a tak prostě musela najet na koleje. Za vše podle ní může řidička tramvaje, která už nestihla po modelčině manévru několikatunový kolos dobrzdit.

V místě nehody je zúžená komunikace, a proto prý musela Agáta na koleje. Kolize ho samozřejmě okamžitě totálně ucpala, vytvořila se kolona tramvají, jejíž důsledky pocítily stovky cestujících, od Národního divadla až po smíchovský Anděl. „Nabourala mě tramvaj!!! Nesnáším MHD už i z auta!!“ komentovala modelka nehodu na svých facebookových stránkách. Otázkou zůstává, zda bezohledně a nečekaně švihla před tramvaj 'myšku' a nešťastná řidička soupravy už neměla šanci střetu zabránit, nebo stále ještě netuší, že automobil nemá zpětná zrcátka pouze ke kontrole make-upu. O jejích řidičských schopnostech se totiž tradují doslova legendy.

Zablokováním tramvajových kolejí způsobila Prachařová nehodu, kterou však podle předpisů, které mají nejspíš za úkol především usnadňovat rozhodování policii, může nešťastná tramvajačka. Dorazila totiž na místo až jako druhá.

Zablokováním kolejí způsobila Prachařová nehodu, kterou však podle předpisů, které mají nejspíš za úkol především usnadnit rozhodování, zavinila nešťastná tramvajačka. Dorazila totiž na místo až jako druhá.

Pojišťovna se prohne

„Hysterická paní to do mě narvala. Říkala, že si nevšimla a nestihla to dobrzdit. Byla chudák nějaká zmatená. Přijelo vozidlo dopravního podniku a dostala jsem protokol, že vina je zcela na paní řidičce,“ řekla Prachařová serveru Super.cz. Její prohlášení potvrdil i mluvčí Dopravního podniku hl. m. Prahy Jiří Štábl. „Krátce před desátou hodinou došlo ke střetu tramvaje linky 20 s osobním vozidlem. Nehoda byla zaviněna naší řidičkou, která uznala vinu, a oba účastníci se domluvili na místě bez přítomnosti policie. Škoda byla naprosto minimální a nedošlo ani k žádnému zranění,“ konstatoval.

Tak jednoduché to ale nakonec nejspíš nebude. Agátin terénní mercedes má totiž rozbitá zadní světla a podle jejího tvrzení bude muset být vyměněn i zadní nárazník. Je tudíž víc než pravděpodobné, že se konečná suma na účtu z autorizovaného servisu vyšplhá až je stovce tisíc. Potvrdila to i modelka. „U mercedesu to tak už je, že to bude stát tolik,“ dodala. Navíc není právě vhodný její komentář o 'hysterii' postižené tramvajačky, která byla podle očitého svědka z nehody vynervovaná především po zjištění, do koho nabourala. Vždyť kdo v Česku by neslyšel o Agátině schopnosti vyrobit pořádný skandál ze sebemenší prkotiny, ve snaze na sebe upozornit.

Tramvajákům zvedla mandle

Agátin přístup rozlítil řidiče tramvají, kteří denně zápasí v ulicích s bezohledností řidičů. Za všechny kolegy se do ní pořádně 'obula' na sociálních sítích Jarka Brokešová, která se koncem roku 2004 proslavila tím, že se neúspěšně snažila o vstup do Armády ČR, poté co si nechala změnit pohlaví. Původně ženatý otec dvou dětí Jiří Brokeš překonal psychicky náročné období až do finální operace díky travesty souboru. Díky lékařům se tak 'zrodila' půvabná brunetka Jaroslava, které poté žádala o vstup do profesionální armády. Rekrutační středisko od začátku o její přeměně vědělo, úspěšně absolvovala řadu psychologických a zátěžových testů, přesto ji armáda odmítla přijmout s odvoláním na dosud platnou vyhlášku, zamezující vstup transsexuálům. Jarka se začala bránit a její případ rozpoutal mediální smršť. Nyní se živí jako řidička pražské tramvaje, a tak ani není divu, že jí Agátina nehoda i následné komentáře některých uživatelů Facebooku pořádně zvedly hladinu adrenalinu v krvi.

„Samozřejmě že jako u každé dopravní nehody existuje viník, v tomto případě tedy zaměstnanec DP. Bylo to takzvané neodhadnutí průjezdního profilu – zaviněná nehoda. Nevím, co tady máte za stupidní kecy na adresu nás dopraváků, že něco takového děláme schválně. Tramvaj je vlak, vlak jezdí po kolejích, a tento tramvajový vlak navíc po kolejích v kolikrát hustém provozu. Brzdná dráha vlaku je delší než u auta,“ připomíná Brokešová starou známou pravdu na sociální síti a dodává: „Já naopak zažívám arogantní řidiče aut, kteří nerespektujíc dopravní předpisy omezují bezpečnost provozu, telefonují za jízdy atd… našlo by se povícero příkladů. A pak se stávají nehody, které jsou ale jednoznačně na stranách druhých. U této nehody bylo štěstím, že nedošlo k žádnému zranění, buďme za to rádi. A už žádné nadávky na naši práci – je opravdu fest náročná.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace