Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Válka tchyní. Jak zatočila láska se vztahem Batulkové a Žilkové a co je příčinou náhlého klidu zbraní? Agáta to není... Tajnosti slavných

15.02.2015
Válka tchyní. Jak zatočila láska se vztahem Batulkové a Žilkové a co je příčinou náhlého klidu zbraní? Agáta to není... Tajnosti slavných

Autor: FTV Prima

Popisek: Kdysy byly herečky Dana Batulková a Veronika Žilková kamarádky, pak si dlouhá desetiletí šly navzájem raději z cesty. Důvod byl přímo valentýnský - prý v tom byl chlap!

Odmlada spolu nepromluvily a deset let se ani neviděly. Po svatbě svých dětí ale najednou Dana Batulková a Veronika Žilková vyhlásily klid zbraní a dokonce se na sebe před kamerou i usmívají. Proslýchalo se, že se o to přičinila Agáta Prachařová. Důvod je však mnohem prozaičtější.

Na obrazovce se už sice na sebe usmívají, ostny dávné zášti je však nejspíš nepřestanou popichovat do konce života. Populární herečky spolu léta nemluvily, jejich vzájemné averze si však téměř nikdo nepovšiml, dokud se Veroničina dcera Agáta neprovdala za Danina syna Jakuba. Důvod téhle ‘dívčí války‘ byl přímo valentýnský – zkrátka byl v tom chlap!

Padaly i facky?

Příčina nevraživosti obou hereček, které kdysi dávno bývaly kamarádky, se zrodila v roce 1983, když Veronika natáčela s Daniným manželem Davidem Prachařem televizní inscenaci opery Leoše Janáčka Její pastorkyňa. Hrála těhotnou a on jejího ženicha a právě tehdy se začalo šuškat, že jsou milenci. Nakolik si opravdu byli blízcí, těžko říct, Žilková to dodnes vehementně popírá. „To je přeci nesmysl, naprostá hovadina,“ reagovala herečka na přímý dotaz deníku Aha!.

O čempak asi Dana právě přemýšlí? Být Veronikou, moc bych se nesmála... :-)

O čempak asi Dana právě přemýšlí? Být Veronikou, moc bych se nesmála...

Že má David Prachař k představitelkám něžného pohlaví mimořádně vstřícný vztah, bylo v hereckých kruzích odjakživa všeobecně známo, a na každém šprochu bývá pravdy trochu… Není ani divu, že ho manželka Dana pozorovala ostřížím zrakem a nejspíš po celou dobu jejich soužití tak trochu žárlila. A když se pak ‘zapomněl‘ s její kolegyní Lindou Rybovou, přetekly její emoce ve známou fackovací scénu v divadelní šatně, která se stala šťavnatým soustem i pro bulvár a jejich manželství definitivně ukončila. Je otázkou, jestli Batulková rozdávala facky poprvé a zda k nějaké temperamentnější ‘výměně názorů‘ nedošlo i před lety s Veronikou.

Děti měly pořádně nahnáno

Každopádně zmíněné televizní natáčení navždy udělalo tlustou čáru za jedním dívčím přátelstvím. Od té doby se Batulková a Žilková navzájem vyhýbaly jako čert kříži, každá hrála v jiném divadle a úspěšně se jim dařilo nepotkat se ani před kamerou. Není proto divu, že se jejich zamilovaní potomci Agáta a Jakub obávali, jak to s jejich svatbou dopadne, a pro jistotu se nejprve vzali tajně. Při večerním obřadu v mariánskolázeňském hotelu Esplanade, kde měli rezervovaný salonek, bylo jen pár přátel.

Zatímco Žilková vztahu od počátku fandila, Batulková byla skeptičtější. I ona ale posléze veřejně prohlásila, že nehodlá synovi mluvit do života a bude akceptovat cestu, kterou si zvolí. O pět týdnů později se pak konala druhá, tentokrát již velká svatba v kostele v Úněticích, na níž se konečně sešly i obě rodiny a spousta známých osobností, od Vojty Dyka s Táňou Vilhelmovou až po manžele Gottovy. A se ženichovým otcem dorazila dokonce i Linda Rybová, i když Dana Batulková byla prý zpočátku zásadně proti. „Já jsem si myslel, že k tomu nikdy nedojde, protože jak známe všichni Agátu, tak tohle byla asi nejméně pravděpodobná věc, jaká se mohla stát,“ řekl serveru idnes.cz nevěstin bratr Vincent.

Velká rodina a dobré vztahy mohou být taky dobrý byznys

Velká rodina a dobré vztahy mohou být taky dobrý byznys

Kouzelnice Agáta? Důvod smíru je mnohem prozaičtější

Postupné zakopání válečné sekyry a umírňování vzájemných vztahů obou rodin bylo přičítáno Agátině překvapivé diplomacii, která si nejen postupně získala srdce přísné tchyně, ale dokázala obě herečky přivést i ke společnému vánočnímu stromečku. A dorazil i její otec, Veroničin bývalý manžel Jiří Hanych. Humbuk kolem napjatých vztahů, který si bulvární média s gustem po dlouhé týdny vychutnávala, lze však nazvat spíš velmi dobrým marketingovým tahem.

Ať už ho vymyslel z obou rozvětvených rodin kdokoli, rozhodně přináší své ovoce. Významně totiž posílil známost všech jejich členů na veřejnosti, a tím i zájem produkcí. Vždyť ve světě showbyznysu stále platí pravidlo – kdo není vidět, jakoby nebyl. Všeobecná známost osobnosti se kouzelně mění v popularitu a s ní přichází více nabídek a peněz. A tak se údajně bývalé ‘sokyně v lásce' už zase na sebe usmívají, a dokonce i před kamerou.

Dobroty pro Valentýna

Naposledy se sešly v kuchyni pražské restaurace AvantGarde, v níž Veronika Žilková, hvězda nového seriálu Všechny moje lásky, a Dana Batulková, představitelka dámské krejčové ze Svateb v Benátkách, společně připravovaly slavnostní Valentýnské menu pro diváky televize Prima. Usmívaly se na sebe a žertovaly, rozhodně jim nelze upřít, že své znovunalezené 'přátelství' umějí dobře prodat. Asistovali jim nejmladší herci z obou seriálů a na ‚‘zamilovaném‘ jídelníčku bylo šafránové rizoto s krevetami a čokoládový fondant s jahodami.

V kuchyni šla Daně s Veronikou práce pěkně od ruky

V kuchyni šla Daně s Veronikou práce pěkně od ruky

Obě herečky jsou koneckonců zkušené hospodyně, které vaří pro své nejbližší kdykoli a s láskou. „Stejně jako má postava i já se svých dětí, když je něco trápí, většinou jako první zeptám: ‘A nemáš hlad?‘ Protože najedený člověk se na své problémy dívá s větším nadhledem než hladový,“ konstatovala Veronika a dodala: „Když mám trápení já a nemůžu spát, tak jsem schopná třeba v pět ráno upéct bábovku nebo sekanou. A než je upeču, je mi líp. Takže často vařím mezi pátou a sedmou hodinou ranní. A pak se namaluju a jdu do práce.“

Naplánované menu zaujalo i Danu, téma svátku svatého Valentýna již však mnohem méně. „Valentýna absolutně nesnáším, je to svátek, který k nám vtrhnul jako Santa Claus, vadí mi ty načančané obchody a uměle vyvolávaná hysterie. Pro mě je větší svátek 1. máj a tradice líbání se pod rozkvetlou třešní. Hezký večer si 14. února možná udělám, ale Valentýn mu rozhodně říkat nebudu,“ prohlásila.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace