Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pražský detektiv poprvé detailně popsal první minuty po napadení bezdomovce, kterého ubili k smrti. Hovořil i o tom, proč mu nikdo nepomohl

20.08.2014
Pražský detektiv poprvé detailně popsal první minuty po napadení bezdomovce, kterého ubili k smrti. Hovořil i o tom, proč mu nikdo nepomohl

Autor: Praha 6

Popisek: Václav Štulc

KRIMI Jan Záruba, místostarosta městské části Praha 6 slavnostně předal mimořádné ocenění detektivovi Václavu Štulcovi, který jako první zasahoval 21. července 2014 u smrtelného incidentu na Hradčanské, při kterém po napadení agresorem zemřel jeden bezdomovec. Policii prostřednictvím městské části Praha 6 poděkovala také sestra zemřelého.

„Pokoušel jsem se, aby se napadený muž postavil. Silně z něj byl cítit alkohol. Klekl jsem si k němu a  řekl mi už jen, že byl napaden a pak už příliš nereagoval. Celou dobu jsem se věnoval tomu, jestli neztrácí vědomí, jestli dýchá, což bylo v pořádku a zavolal jsem záchranku. Mezitím jsem „vytěžoval“ jednoho svědka, který jako jediný asi z původních čtyř lidí na zastávce zůstal. Ten mi řekl, že do muže kopali a bili ho. Pak už přijela policie a záchranka. Napadený měl jen zakrvácený nos, ale jinak na něm žádné zranění vidět nebylo. Neschopnost komunikace jeho jsem přisuzoval opilosti, bohužel nikdo nemohl tušit, že ten člověk má vnitřní krvácení,“ řekl Václav Štulc, detektiv z osmého oddělení obecné kriminality, Služba kriminální policie a vyšetřování - PČR OŔ Praha I.

Pomohl muži, zajistil svědky

Napadený muž nakonec zemřel, agresor z místa utekl. Policie po útočníkovi pátrala několik hodin.  Nakonec byl po třetí hodině odpoledne dopaden v Suchdole.  „Právě detektivův zásah, kdy poskytoval pomoc a zároveň vyslechl přítomného svědka od něhož zjistil detailní popis pachatele, pomohl k tomu, že byl násilník ještě v den incidentu odpoledne dopaden. Takovéto brutální napadení nemá v Praze 6 obdoby. Smrt kvůli 350 korunám je mimořádnou ukázkou lidského hyenismu. Zásah policisty dokazuje, že je práce policie potřebná a nenahraditelná. Bezpečnost občanů je prioritou a ve spolupráci s policií uděláme vše pro to, aby se podobné útoky nemohly dále opakovat,“ řekl Jan Záruba, místostarosta Prahy 6, v jehož gesci je oblast bezpečnosti.

Všechny své psychické problémy nastrkal do lahve s pitím…

Policii prostřednictvím městské části Praha 6 poděkovala také sestra zemřelého. „Nebyl tak úplně bezdomovec v pravém slova smyslu, k tomuto způsobu života se dostal až po rozvodu, kdy zůstal sám a zabíjel čas pitím, které měl v oblibě již dlouhou dobu a které bylo příčinou jeho rozvodu. Byli jsme každý měsíc v kontaktu, snažil se pracovat, chodit na brigády a i přes léčení v léčebně se vracel k pití. Vybral si tento způsob života sám, a přesvědčoval mě, že vše zvládá. Je mi nesmírně líto, že umřel tak brutálním způsobem, nebyl to žádný zlodějíček a průšvihář, byl to obyčejný člověk, hodný,  pracovitý, šikovný a ve střízlivém stavu neobyčejně vtipný a fajn brácha a strejda mých dětí. Bohužel všechny své psychické problémy nastrkal do lahve s pitím. Děkuji Vám moc, za pomoc při dopadení vraha,“ napsala v děkovném dopise Jaroslava R., sestra zemřelého.

Lhostejná veřejnost – nikdo nezavolal policii

Detektiv také upozornil na lhostejnost veřejnosti.  „Tato brutalita, se kterou jsem se setkal, je bohužel dneska už skoro běžná a nikdo nebo většina z nás na to nijak nereaguje. Chápu, že ty lidi, kteří mě žádali o to, abych mu nějak pomohl, už mu nemohli pomoct stejně jako já, ale mohli mu pomoct ve chvíli, kdy tam na něj útočník skákal, kdyby tam zasáhli, byli tam tři čtyři lidi, to by stačilo. Nikdo z nich nezavolal policii,“ řekl Václav Štulc, detektiv z osmého oddělení obecné kriminality, Služba kriminální policie a vyšetřování - Policie ČR OŘ Praha I.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace