Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Agáta Hanychová slzám nevěří. V listopadu popřela, že by se kdy ještě vdala, v prosinci pak… VIP skandály a aféry

09.01.2024
Agáta Hanychová slzám nevěří. V listopadu popřela, že by se kdy ještě vdala, v prosinci pak… VIP skandály a aféry

Foto: Se svolením Agáta Hanychová (stejně jako ostatní snímky v článku, pokud není uvedeno jinak)

Popisek: Agáta Hanychová letos; s poměrně trefným nápisem v pozadí

Influencerka, matka tří dětí různých tatínků, dcera slavné matky, ale hlavně nezkrotná a neomalená divoška. Taková je Agáta Hanychová, vděčný objekt bulváru, který sama krmí aférami štědře a tučně. Na konci roku znovu všechny překvapila, protože se vdala. Je to jen další její snaha, jak být vidět, nebo konečně zatoužila po klidnějším životě?

Agáta má za sebou i na její poměry hodně rušný rok. Během něj stihla krmit svět tím, jak velikou lásku konečně potkala v osobě mediálního magnáta Jaromíra Soukupa, těhotenstvím, porodem dcery Rozárky, a nakonec koncem lásky a odchodem do domu v Suchdole se všemi dětmi. Rozchod se Soukupem provázely jako vždy skandální titulky v bulváru i zprávy a komentáře na sociálních sítích. Agáta ovšem nelenila, oklepala se a představila nového muže po svém boku. Tedy staronového, po letech se totiž vrátila do náruče otce svého nejstaršího syna Miroslava Dopity.

 

S manželem číslo dvě Jakubem Prachařem a jeho rodinou

Vdávat už se nikdy nebudu

To tvrdila ještě v listopadu. „Jestli jsem s Mirkem zasnoubená? Proboha ne! Určitě, určitě, už nebudu mít nikdy žádnou svatbu. Nejsem blázen. To bych taky mohla třeba, jak mi jdou ty svatby a rozvody, zůstat s dětmi na ulici. Takže ne, děkuju. Já jsem skončila. Nejsem si opravdu ničím tak jistá, jako tím, že už si nikdy nikoho nevezmu,“ řekla tehdy v živém vysílání na sociální síti. Jenže měsíc se sešel s měsícem a byla svatba. Sice nenápadná, rychlá, ale svatba to byla a nevěsta byla v bílém.

 

S manželem číslo čtyři Mirkem Dopitou a svými dětmi

Romantika jako zamlada

Veselka proběhla na zámku v Roztokách nedaleko Prahy. Nevěstu vedl k oltáři syn Kryšpín, kterému tak oba rodiče nejspíš chtěli splnit sen o tom, že tentokrát jsou spolu už definitivně. Pak v hotelu na Okoři byla hostina a party. Novomanželé dodrželi tradice - rozbíjel se talířek a společně zametalo, společně se krmili knedlíčkovou polévkou a společně rozkrojili dort. I Agáta připomínala načančaný dort v bílých rozevlátých šatech, které vesele oblékla, přesto že to nebyla její první svatba a jí i ženichovi pomalu táhne na čtyřicet. To vše se odehrálo 29. prosince 2023, takže na Nový rok už byla Agáta vdanou paní, což nelenila sdělit svým holčičkám (tak oslovuje své fanynky na Instagramu).

 

Holčičky, Agáta hubne

Konec diskusí? Jistě jen dočasně

Je neuvěřitelné, jak Agáta Hanychová dokáže rozpumpovat veřejnou diskusi. Člověku se chce ptát proč, když v podstatě nic moc neumí, živí se pouze tím, že o sobě a svých partnerech neomaleně mluví na sociálních sítích, čímž se jí daří nalákat klienty, kteří jí platí za to, že propaguje jejich výrobky a služby. Jiní influenceři mají nějaké životní téma, někdo cestuje, někdo se zaměřuje na sociální problematiku, jiný zase předvádí adrenalinový sport, případně se věnuje ekologii. Agáta mluví jen o sobě, a to jí stačí na to, aby slušně vydělávala. Po svatbě sice uzavřela svůj profil na sociálních sítích, nejspíš aby nemusela číst ty stovky, možná tisíce hejtů, ale to je určitě jen dočasná záležitost. Dá se očekávat, že po návratu z líbánek se svým sledovatelům přihlásí s další dávkou zpráv o tom, jak jim to s Mirkem klape (neklape?), co děti a jejich další dva tatínkové, co měla dnes k snídani a kam se chystá na dovolenou. Připomíná to větu z mé oblíbené knihy: „Medvídek Pú má nejraději pohádky o sobě.“ Agáta ovšem ty pohádky tvoří sama, nepotřebuje k tomu žádného jiného vypravěče.

 

S rodinou; musí se nechat, že Veronika Žilková má krásné dcery

Co je to za povahu?

Kdybychom neměli Agátu, museli bychom si ji vymyslet, napadá jistě často autory bulvárních zpráv, cedících do nekonečna informace o Hanychové. Čtenáři a diváci to prý chtějí. Jistě, kdyby to nechtěli, zprávy by nevycházely. Zatímco Británie má své princezny a krále, my máme Agátu Hanychovou. Ženu, která není ani feministka, ani filmová hvězda, ženu, která není nic jiného, než naprosto splachovací a proti všemu odolná drbna. Agátu nevidíte plakat ani dojetím nad narozením dalšího dítěte, ani zoufalstvím nad tím, že se rozchází s dalším mužem. City projevuje leda tím, že si uleví na adresu někoho ze svého nejbližšího okolí, kdo jí takzvaně nechce pochopit (často to bývá Jakub Prachař, který si nepřeje, aby jeho dceru Miu matka předváděla na sociálních sítích). Agáta jednou tvrdí, jak moc miluje, hned na to, jak nikoho nepotřebuje.

 

Agáta něco prodává...

Opravdu zvláštní žena, takových kolem sebe moc nevidíme a vlastně ani vidět nechceme. „Tohle je typ tzv. nestálé osobnosti, je tam zřejmá nestálost ve veškerém jejím konání. Víceméně to člověka provází celý život, i když už dávno není adolescent, ale osoba s nějakou životní zkušeností. Stejně se u tohoto typu lidí tento rys projevuje a pak jim komplikuje život, protože nejsou schopni setrvat v nějakém pevnějším vztahu – týká se to nejen partnerství, ale například i ukotvení v pracovním zařazení. Určité procento takových lidí je. Jsou zkrátka nestálí, nestálost je jejich hlavní dominantní vlastností,“ popsal před časem psychiatr Jan Cimický pro ŽivotvČesku.cz, jaká Agáta je. Toto prohlášení odborníka koresponduje s tím, jak je nová svatba Agáty komentována veřejností. Na sociálních sítích se uzavírají sázky, pod články se objevují ankety – vydrží manželství nestálé Agáty? Lidé se tím baví, kroutí nad Agátou hlavou a nenechají na ní nit čistou. Jí je to ale jedno, jede dál na svém životním tobogánu a nejspíš se vůbec nezabývá tím, že většina „holčiček“ si nad její další aférou jen úlevně oddychne, že nikoho takového nezná v reálu.  

Jak se rozvádělo Československo?

Je to třicet jedna let, co jsme se o silvestrovské noci rozdělili na dva státy. Mnoho mladých lidí už si na společný stát ani nepamatuje, většina těch starších žádnou nostalgií netrpí, protože vztahy se Slováky jsou dobré v rovině oficiální i individuální. Přece jen to ale byla událost, a tak není divu, že se k ní občas vracejí dokumentaristé i autoři filmů nejrůznějších žánrů. Tentokrát si téma vybral režisér Michal Kunes Kováš a v koprodukci se Slovenskem natočil tragikomedii A máme, co jsme chtěli v opravdu hvězdném obsazení. V hlavních rolích uvidíme Boleslava Polívku, Evu Holubovou, Jana Budaře, Annu Šiškovou, Judit Pecháček, Adyho Hajdu nebo Juraje Loje.

 

Poslední den společného Československa, 31. prosince 1992, se na silvestrovskou oslavu schází jedna velká federální rodina. Setkají se ještě jako bratři, rozejít se mají už jako cizinci. Téma posledního večera společného státu jde ale stranou, když syn vyčte otci jeho staré hříchy a spolupráci s StB. Otce skolí infarkt a v nemocnici se rozhodne vyzpovídat mladému doktorovi. Rodinné setkání doma se mezitím změní v chaos a během hádek a s každou další borovičkou se dostávají na povrch nová nečekaná tajemství.  

Těšíte se znovu na Gumpa?

Snímek Gump – jsme dvojka režiséra F. A. Brabce už je téměř hotový, a tak se tvůrci rozhodli vyslat do světa první ochutnávku z něj. „Ve filmu uvidíme staré známé, ale i nové tváře, a hlavně bude celý příběh veselejší. Větší prostor tam má láska a vztah mezi člověkem a zvířetem,“ vysvětlil producent Filip Rožek k prvnímu teaseru. Kromě Richarda Krajča, Bolka Polívky, Vicy Kerekeš, Josefa Vojtka, Nely Boudové nebo Martiny Pártlové se ve snímku objeví nově i Štěpán Kozub. „Baví mě, že to má určitý přesah a zároveň že jsem vlastně nikdy netočil rodinnou komedii nebo film pro děti. Je to takový naivní příběh v dobrém slova smyslu,“ dodal Štěpán Kozub, jenž si zahrál roli Křiváka.

 

Richard Krajčo s Gumpem, foto BontonFilm

„Mě to upřímně trošku překvapilo, nečekal jsem, že se bude někdy točit pokračování. Když jsem ale slyšel ten příběh, tu synopsi, tak mi přišlo, že to může být fajn. Z mé postavy se stala hlavní, a navíc jsem měl možnost si zahrát se Štěpánem Kozubem, a to mě potěšilo,“ vysvětlil Richard Krajčo, který ztvárňuje Oříška.

Nový seriál ČT Smysl pro tumor natočila Tereza Kopáčová

Tereza Kopáčová je známá tím, že si vybírá silná životní témata a umí pro ně diváky získat. Tentokrát je to rakovina a to, jak může zahýbat životem mladého suveréna. Příběh o ambiciózním studentovi medicíny, kterému nemoc zcela změní život, ale zároveň mu umožní najít lásku a vážit si vlastní rodiny, má původ v Belgii, nejde tedy o původní český seriál, ale o českou verzi. Téma je ovšem natolik obecné, že je možné ho přesadit do jakékoliv země. Režisérka Tereza Kopáčová k tomu říká: „Náš seriál je o tom, že hluboký smysl může mít i rakovina. A pacienti, kteří si touhle nemocí prošli, to potvrzují. Nepotkala jsem nikoho, kdo by měl ve stejném věku tak srovnané životy a hodnoty jako ti, kteří si v mládí prošli těžkým bojem s touhle nemocí. Spontánně se přiznávali, že teď mají šťastnější život.“

 

Tereza Kopáčová a Filip Březina při natáčení, foto ČT

„Ústřední postava má život před sebou, zdravotní problémy si nepřipouští, slaví jeden úspěch za druhým jako ragbista i student medicíny. Ze dne na den je ale všechno jinak. Lékaři mu diagnostikují rakovinu, která se propíše nejen do jeho života, ale dotkne se taky jeho nejbližších a přátel. I jejich osudy vypráví tahle série optimisticky a s velkou dávkou naděje,“ říká kreativní producent Matěj Stehlík. A dodává: „A tím se vymyká všemu, co bylo na tohle téma u nás dosud natočené. Na rakovinu by neměl být člověk sám. Ať už se týká přímo nás, nebo někoho v našem okolí. Léty udržované tabu kolem onkologických onemocnění bychom chtěli tímto příběhem alespoň trochu pobořit, tak jako se to povedlo belgické předloze.“ Seriál uvede ČT 1 od 7. ledna. 

Zdroj: Blesk, ŽivotvČesku.cz, Expres, iDnes, Bontonfilm, Bioscop, Česká televize

 

Vložil: Ela Nováková