Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Martina Holomáčová: Manžel a paní Žilková by si měli dávat pozor na to, co říkají. Vaše dopisy

28.09.2022
Martina Holomáčová: Manžel a paní Žilková by si měli dávat pozor na to, co říkají. Vaše dopisy

Foto: Se svolením Martina Holomáčová (stejně jako ostatní snímky v článku)

Popisek: Martina Holomáčová s manželem a bubeníkem a frontmanem kapely Josefem Pavkou křtí knížku Fenomén Argema

Když se člověk ocitne v životě na rozcestí, někdy rychleji mluví, než myslí. Když tak mluví s médii, může tím uvést v omyl veřejnost a blízké osobě ublížit. V období rozchodů a rozvodů kolem sebe někteří lidé kopou, často toho později litují. Martina Holomáčová je přesvědčená, že by stačilo jen trochu se zastavit a komunikovat v soukromí a nikdo by nemusel být veřejně očerňován.

„Vážená redakce,“ píše Martina Holomáčová, „reaguji na váš článek ohledně mého manžela a paní Veroniky Žilkové.“

 

A pokračuje: „Za prvé bych chtěla popřít tvrzení paní Veroniky i mého manžela o tom, že již rok žiji s ženou, jak uvádíte ve svém článku. Paní Žilková by si vážně měla nejdříve ověřit fakta, než někde něco vyřkne. Tato skutečnost je totiž založena na pouhých domněnkách mého manžela. Prohlašuji, že s mým manželem stále žijeme ve společné domácnosti, v současné době již s oddělenými prostory a žádná jiná žena s námi, resp. se mnou nežije. Můj vztah k ženám je pouze přátelský!

Tvrzení, že náš rozvod trvá již rok nebo dokonce dva, jak se různě dočítám a slýchám v médiích,  je také založeno na nepravdě.  Do dnešního dne nebyla podaná na soud žádost o rozvod. Náš rozvod je ve fázi příprav, které započaly před pár dny.

Často si vytváříme domněnky, že partneři ví, co si myslíme, a že nemusíme nahlas říkat, co vlastně chceme. Předpokládáme, že oni budou dělat to, co chceme, protože nás znají. Domníváme se, že každý vidí život stejně jako my. Očekáváme, že ostatní myslí stejně jako my, posuzují vše stejně jako my a zneužívají vše jako my.  Jak taková domněnka, náš vnitřní úhel pohledu na věc funguje, vám uvádím na několika příkladech.

 

Martina Holomáčová s manželem

Můj muž se totiž domnívá, jdu-li s kamarádkou do divadla či na kávu nebo si dáme na přivítanou pusu, jedná se o intimní vztah. Před dvěma lety jsme měli s manželem menší krizi a já mu poslala SMS, že se s ním chci rozvést. Krizi jsme nakonec překonali a žádost nepodali. Nicméně můj manžel z tohoto usuzuje, že náš rozvod vlastně již v tuto chvíli započal.

Můj muž očekává, že když ho několikrát vidím sedět v kavárně s paní Veronikou, domyslím si sama, že jejich vztah je intimní a hned mi dojde jejich záměr oficiálně jej zveřejnit v médiích. Z jeho úhlu pohledu je tudíž zbytečné mě o něm předem informovat.... Takto bychom mohli pokračovat do nekonečna.

Prosím, nevytvářejme si domněnky a raději spolu komunikujme! Stačilo tak málo a vše jsme mohli vyřešit v klidu a v soukromí a nedělat z toho show pro celý národ.

Mému manželovi a paní Veronice radím, aby vážili svá slova a nepodceňovali mě!

 

Martina Holomáčová

Tento rok je pro nás s manželem jubilejní, známe se již 30 let. Mnoho let jsme byli dobrými přáteli. V partnerském vztahu jsme více jak 10 let, naše manželství trvá téměř 6 let. Zažili jsme spolu spoustu krásných chvil, spolupracovali jsme na časopisu BIGBÍT, založili hudební portál MUZIMAX, kde jsem nějakou dobu působila jako šéfredaktorka. Rovněž jsme společně napsali a pokřtili knihu FENOMÉN ARGEMA, na které jsme pracovali více jak 3 roky a právem si myslím, že na ni můžeme být společně hrdí. Máme za sebou mnoho dalších projektů.

Samozřejmě tyto okamžiky nebyly vždy slunečné, občas se zamračilo a pršelo, někdy došlo i na bouřku a pořádné hromy a blesky. Jak už to u počasí bývá, bývá to často i ve vztazích. Asi to znáte všichni.

Velice mě vše mrzí a nechápu, co vede mého manžela k tomu, aby mě takto veřejně dehonestoval. Sama bych to nikdy neudělala. Mým zájmem není někoho urážet, ponižovat či zesměšňovat. O paní Veronice jsem vždy smýšlela dobře, jako herečku jsem ji měla ráda a v kruhu našich přátel jsem se jí možná jako jediná zastala, když jí manžel opustil.

O svého manžela rozhodně bojovat nehodlám a ani se z toho nebudu hroutit! Všechno jednou končí a něco nového začíná...

Člověk nežije tolik z lásky, kterou přijímá, jako více z té, kterou daruje (cit. Matka Tereza). Proto svého manžela s láskou daruji paní Veronice a jak se říká do třetice, v jejich případě do čtveřice, jim přeji hodně štěstí.

Vážená redakce, všechny tyto informace, které vám zde poskytuji, jsou relevantní a doložitelné a byla bych velice ráda, abyste toto moje prohlášení brali vážně a zveřejnili jej, abych tak mohla očistit své jméno od pomluv, které mi v mém životě již způsobily značné potíže. V opačném případě hodlám řešit tuto záležitost soudní cestou pro šíření pomluvy. Věřím ale, že k tomuto nedojde. S úctou,“ dělá za svou odpovědí všem včetně manžela a jeho nové přítelkyně tečku Martina Holomáčová.

 

„Nesuďte, abyste nebyli souzeni. Jakým soudem totiž soudíte, takovým budete souzeni, a jakou mírou měříte, takovou vám bude odměřeno.“ Tak praví Bible, kniha knih. Na tomto místě tedy pravíme i my, že jsme daleci toho, někoho soudit. Používáme informace, které známí lidé zveřejní o svých životních kauzách. Jsme si vědomi toho, že to mohou být informace jednostranné, jak se tomu stalo v případě vyjádření pana Holomáče a paní Žilkové. Proč to ti dva dělají, posuzovat nebudeme.

Vyjádření paní Holomáčové však bereme vážně a domníváme se, že jeho zveřejnění uvádí věci na pravou míru. Nebo tedy alespoň dává prostor k vyjádření druhé strany. Život přináší nám všem někdy hořké okamžiky a nikdo z nás si jistě nepřeje, aby byl veřejně znectěn za něco, čeho si není vědom. Přejeme tedy paní Holomáčové, aby měla oporu ve svých přátelích, a tím, jak žije její brzy bývalý manžel a jeho nová partnerka, se nemusela vůbec zabývat.

Vložil: Ela Nováková