Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V patách mi je elitní jednotka krasavců; velcí, silní, pohlední muži v černých brýlích a saku, které kryje zbraň… Herečka se přiznala, že z ní Stropnický šílí. O smutno veselém zákulisí života slavného páru

09.12.2016
V patách mi je elitní jednotka krasavců; velcí, silní, pohlední muži v černých brýlích a saku, které kryje zbraň… Herečka se přiznala, že z ní Stropnický šílí. O smutno veselém zákulisí života slavného páru

Foto: TV Prima

Popisek: Veronika Žilková u Krause

Dům ministra obrany v pražském Suchdole zasáhly v 7. června 2015 ve čtyři hodiny ráno celkem čtyři lahve. V jedné z nich, která se při dopadu nerozbila, byla podle chemického rozboru hořlavá směs. Ministr s manželkou v době útoku v domě nebyl. „V domě byla babička, syn a synovec. Někdo to asi hodil přes plot. Byly to čtyři velké rány, protože se nejspíš trefili do zdi domu, částečně do okna. Syn říkal, že rány šly rychle za sebou,“ popsal tehdy útok Stropnický.

Z útoku byl obviněn dvacetiletý ruský student Igor Ševcov, pro nedostatek důkazů byl zproštěn viny, ovšem vyhoštěn z republiky. A herečku Veroniku Žilkovou s manželem Martinem Stropnickým od té doby doprovází bodyguard na každém kroku.

Kam se poděla Žilkové kniha?

A protože život s horami svalů po boku, na dovolené, v divadle, v kině, je rozhodně zábavný, herečka se rozhodla, že o tom napíše knihu. Ta ale i s počítačem skončila na skládce. Jak se to stalo a proč si myslí, že zasáhl osud, vyprávěla herečka v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

Píšu, abych se nezbláznila

„Když se stal manžel ministrem obrany a do mého života se díky atentátu na náš dům dostala armádní ochranka, bylo to šílený. Abych se nezbláznila, tak jsem si začala psát knížku o tom svém veselém životě s ochrankou,“ říká Žilková v talkshow 7 pádů Honzy Dědka. Chcete si knihu přečíst? Máte smůlu.

Prokletý iPad

Veronika totiž svou literární prvotinu (i když na pořadu Tele Tele už kdysi i psala scénáře) nevydala a asi ani nevydá. Od vydání už ale byla jen malý krůček. „Dopsala jsem knihu a pak jsem ji chtěla odnést nakladateli. Přeposlala jsem si to na iPad a ten starý počítač, který už sotva šel, jsem odvezla do sběrného dvora,“ popisuje Veronika den, který byl její knize osudný. Tam počítač šikovně zahodila tak, že se rozbil.

Studentík vše „opravil“

Cestou k nakladateli zaskočila n Mezinárodní konzervatoři, kde učí. „Najednou mě ten iPad nechtěl poslouchat, tak jsem tam odchytla jednoho studenta z prvního ročníku, aby se mi na to podíval. Vrátil se za pět minut s tím, že už mi to úplně funguje," vypráví herečka. Jenže student přístroj „opravil“ opravdu důkladně – vrátil v něm tovární nastavení a vše tedy vymazal.

Armádní dítko někdo navedl?

„Celá kniha zmizela a já měla vytištěných jen pět kapitol. Nic víc neexistuje,“ lituje Žilková, která si myslí, že to celé nebyla náhoda. „Když jsem tomu studentovi pak volala a ptala se ho, proč to udělal a z jaké je rodiny, tak mi řekl, že jeho táta pracuje v armádě. Měla jsem pocit, že to bylo celé domluvené. Že mi jediné dítě z armády, co studuje herectví, vymaže knihu, kde se herečka posmívá armádě? To byl boží trest,“ směje se Veronika.

Mám k ochrance mateřský vztah

Z dochovaných kapitol přečetla malý úryvek, posuďte sami, není téhle knihy škoda? „V patách mi je elitní jednotka krasavců. Jsou to velcí, silní, pohlední muži, kteří v černých brýlích a saku, které kryje zbraň, doprovází ministra. Ze začátku jsem měla pocit, že ochranka jsou naši noví společníci, které je třeba bavit. Cestou na koncert mě manžel v autě s černými skly šlapal na nohu a štípal do ruky, abych už proboha mlčela. Vycvičené vojáky s kamenným obličejem stejně k úsměvu nepřimějete. Většinou jsou ve věku našich dospělých dětí a mám tendenci mít k nim mateřský vztah. Obtěžuji je dotazy, zda jim není horko, nemají hlad, či co si myslí o premiéře nového filmu, který díky nám museli vidět,“ popisuje Veronika život s ochrankou v patách. Prý se chlapců v černém také ráda vyptává, zda už mají děvče a případně se jim snaží dohodit některou z dcer. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová