Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ožeru ji, ona má pak pocit, že je uvolněná atmosféra… Herec Hynek Čermák z Vinařů a spousta krásných bab, nahatých jak prst; i známých hereček. Podívejte se

30.06.2016
Ožeru ji, ona má pak pocit, že je uvolněná atmosféra… Herec Hynek Čermák z Vinařů a spousta krásných bab, nahatých jak prst; i známých hereček. Podívejte se

Foto: TV Prima

Popisek: Herec a fotograf Hynek Čermák u Krause

FOTOGALERIE Premiéra dalšího dílu Show Jana Krause proběhla ve středu večer. Jaké šťavnaté věci se probírali?Hlavně akty, které populární herec Hynek Čermák, který navštívil show jako první host, v poslední době nafotil a které nyní dokonce vystavuje ve svém domovském Dejvickém divadle.

Prvním hostem, který divákům odhalil své myšlenky, přání a motivaci dělat to, co dělá, je filmový, televizní a divadelní herec Hynek Čermák. Ten byl hostem Jana Krause již asi před dvěma lety a od té doby, co se neviděli, stihnul herec natočit například film Gangster Ka, kde měl roli inspirovanou skutečnou postavou – Radovana Krejčíře. „Nebyl jsem znechucený ani tak tím, že jsem ho hrál, jako spíše tím, že jsem nahlédl do té podstaty, že jsem zjistil, kdo je jeho komplic, kdo byli jeho komplicové, kam až to sahá… To jsem si začal říkat, že je v dnešní době skoro lepší chovat se neslušně, protože si člověk alespoň ubrání život a nějakou základní, elementární čest,“ posteskl si umělec, známý také z populárního seriálu Vinaři.

Základní problém je oslovit ženu

Čermák se kromě herectví věnuje také fotografování a svou tvorbu nyní dokonce vystavuje v Dejvickém divadle pod názvem „…ještě máme naději!“. Předmětem jeho zájmu jsou akty. „Základní problém při focení aktů je, jak oslovit ženu s tím, že ji chcete fotit nahou. Následuje totiž otázka: a proč? Tak já většinou odpovídám: no protože jste krásná! A ona řekne: nene,“ popisuje své těžkosti se sháněním modelů Hynek Čermák, který mimo jiné fotí své herecké kolegyně, a vysvětluje, že buď ho žena odmítne naprosto nekompromisně, anebo nakonec souhlasí. Co následuje, když už se mu ženu podaří přesvědčit a dostat do ateliéru? „Dohodneme termín, já ji někde vyzvednu, jdeme do ateliéru i s mojí přítelkyní, která mi moc pomáhá, protože ovládá takové ty věci, jako je česání, líčení, ohlídá i nějaké ty faldy. Já mám v tašce kromě foťáků také flašku nějakého alkoholu. Vožeru jí, ona má pak pocit, že je uvolněná atmosféra, což je strašně důležitá věc. Ale to většinou netrvá moc dlouho,“ vysvětluje Hynek, jehož krásné fotografické akty můžete vidět i ve fotogalerii, Čermák je totiž ukázal přímo na pódiu.

Které? Hádejte

Každého by samozřejmě zajímalo, které herecké kolegyně se nechaly v rouše Evině zvěčnit Čermákovým objektivem. „Nejdřív to samozřejmě byly ty nejbližší, většinou herečky. Na této výstavě jsou všechny modelky právě herečky, ale to nechám na každém divákovi, aby si zjistil které. S nimi je to jednodušší, protože u herců je intimita pracovní a hlavně mě znají,“ řekl Hynek Čermák nedávno v rozhovoru právě o svých aktech pro iDnes.

Pro holky, které kvůli rakovině přišly o ňadro

„V rámci současné výstavy proběhne aukce, přičemž některé obrazy jsou už teď zamluvené. Výtěžek z toho půjde zčásti na honorář těm modelkám, protože to jsou všechno herečky třeba i z oblastních divadel, což jsou lidi, kteří berou třeba 15 tisíc hrubýho, takže jim to moc pomůže. A zbytek z toho půjde pro holky, které kvůli rakovině přišly o ňadro. Za ty peníze si budou moct pořídit nový, i když umělý,“ sděluje závěrem show své úmysly Hynek Čermák.

Můj první akt 

„Když jsem si koupil první foťák, tak jsem jakoby začal. Přesněji - nejdříve jsem v sobě nějak našel odvahu a oslovil první kamarádku, jestli by byla ochotná to pro mě udělat. Neuvěříte, ale cesta k aktu je skutečně velmi dlouhá. Nejde jen o techniku fotografie, ale i o důvěru, kterou s tím modelem musíte mít a kterou nesmíte zklamat. Tato výstava je hodně založená na odvaze, protože žádná z těchto žen není modelka. Všechny stály nahé před objektivem poprvé v životě, což je ještě zajímavější,“ řekl pro iDnes o počátku svého koníčku Hynek Čermák. Na jeho akty se můžete podívat, když vyrazíte do kavárny Dejvického divadla, kde je výstava umístěna.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace