Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Umřete dřív, než zplodíte syny, a umřete beze cti! volala Samková. Nepřehnala jsem to já, ale islám, řekla Impulsu. A ke sporu s Konvičkou něco prozradila...

09.06.2016
Umřete dřív, než zplodíte syny, a umřete beze cti! volala Samková. Nepřehnala jsem to já, ale islám, řekla Impulsu. A ke sporu s Konvičkou něco prozradila...

Foto: Facebook

Popisek: Klára Samková po akci před tureckou ambasádou

Klára Samková jede. Po výrocích v parlamentu o tom, že islám je zločinecká ideologie srovnatelná s nacismem a následné při s tureckým velvyslancem se mu v úterý vydala skandovat pod okna. Pro Rádio Impuls pak rozebírala své výroky.

„I svoboda slova má své limity,“ řekl k proslovu Samkové turecký velvyslanec. „Velvyslance by měli vyhostit,“ odpovídá Samková. „Doufám, že pan velvyslanec si alespoň doplní vzdělání studiem lidských práv a právního systému Evropy, bylo by dobré, aby věděl aspoň základní fakta o zemi, ve které diplomatickou misi vykonává.“ K výrokům na adresu islámu dodává: „Moje vyjádření bylo ještě příliš mírné. Jak nacismus, tak komunismus považoval za nutné potrestat aktivní protiideologickou účast. Tady stačí, že nejste muslim,“ varuje Samková.

Ostuda? Jak pan ministr chce...

Samkovou kvůli proslovu předvolává Advokátní komora, zatím jí ale prý nikdo neřekl, z čeho je obviněna. „Islám není jenom náboženství, náboženství je to jen zhruba z deseti procent, jinak je to státoprávní uspořádání, proto nemůžu být obviněna z urážky jejich víry. Mé vystoupení bylo připravené, podložené fakty a dlouholetým právnickým studiem. A že ho někteří nazývají ostudou? Jak myslí,“ naváží se Samková do ministra Pelikána, který nazval její vystoupení mezinárodní ostudou.

Řetězové čtení proslovu

A co se v úterý dělo před tureckou ambasádou?  Akci nazvanou „Řetězové čtení proslovu Kláry Samkové“ organizoval bývalý člen strany Svobodných Pavel Pešan společně s odpůrkyní imigrace Michaelou Homolkovou. Oba na úvod řekli pár slov, počkali na pozdě příchozího Petra Hampla a následně rozdělili proslov advokátky Samkové na osm částí a ty rozdali přítomným podporovatelům.

Přišla asi stovka lidí

Následovalo čtení proslovu Samkové, jehož kvalita však místy kolísala, protože někteří přednášející drželi megafon v rukou poprvé v životě, což jim poněkud ubíralo na razanci a hlasitosti. Každý z nich si však vysloužil potlesk necelé stovky lidí, která se na místo dostavila. Po jednotlivých částech projevu přišel čas i na proslovy jiných osobností, mezi kterými byla například bloggerka Lea Vojteková, která promluvila o svém oblíbeném tématu „multikulturalismus je největším světovým zlem?“ díky kterému jí její blog zrušili na „multikulti“ iDnes.

Co s tím má společného Jan Hus?

Jako poslední mluvčí byla sama hlavní aktérka, Klára Samková, která se zničehonic objevila mezi řečníky, za což si také vysloužila potlesk přítomných. Ta posléze provolávala do otevřených oken ambasády proslov o tom, jak jsme měli v Čechách jediného mučedníka na světě, který bojoval za svobodu slova, což byl Jan Hus, a nakonec svůj proslov rázně zakončila zvoláním: „Proklínám vás! Proklínám vás! Proklínám vás!“

Řeč Kláry Samkové na setkání Za svobodu slova 7. 6.

Z toho, že neumím držet tento přistroj (megafon), vidíte, že držím něco takového poprvé.

V každém případě vám děkuji za to, že jste přišli a hlavně děkuji za podporu mé osobě, i když samozřejmě o mě se tady vůbec nejedná. Jedná se tady o něco úplně jiného a to je naše země a český národ. Petr Hampl mi to částečně vzal z úst, ale já bych řekla, že kdybych měla popsat někomu český národ a české dějiny, tak bych je charakterizovala dvěma větami, za prvé, celé české dějiny se odvíjejí od toho, jestli souhlasíme nebo nesouhlasíme se vstupem. Branibory v Čechách to začalo a americkým radarem v Brdech to nakonec skončilo.
Nyní tady opět řešíme naší tisíciletou tradici a tisíciletý problém, zda souhlasíme se vstupem a to tentokrát islámu. Takže abych to shrnula, nesouhlasíme se vstupem islámu na území České republiky.
Dokonce nesouhlasíme se vstupem islámu na území Evropy.

Druhou otázkou je otázka pravdy a svobody slova, kdy jsme jediný národ, který má svého mučedníka, svého takřka svatého, Jana Husa, který za svobodu slova zemřel. Myslím si, že pan velvyslanec by si měl zopakovat - případně jsem ochotna se svými dvěma doktoráty z dějin státu a práva doplnit vzdělání panu velvyslanci - něco o historii českého národa. Protože ten největší úder nebyli čeští muži, ale byly to české ženy, a ty, pane velvyslanče, jste právě teď naštval. Vy si myslíte, že vám dáme naše dcerušky. Nedáme. Nedáme vám ani naše staré matky, ba dokonce vám nedáme ani naše muže, a ano, ani tchyně.

Pakliže budete zasahovat svým islámem na naše území a do našich věcí, pošleme na vás naše syny a ti, až vás porazí, uzavřete potupné příměří s námi, s českými ženami, kterých se báli i gestapáci.

A protože, pane velvyslanče, nerozumíte diplomatickému protokolu, udělám teď něco, čemu budete rozumět.

Proklínám vás, proklínám vás, proklínám vás! Umřete dřív, než zplodíte syny, a umřete beze cti.

Jan Hus je i Konvička

Jan Hus je evidentně oblíbený hrdina Kláry Samkové. Nedávno k němu přirovnávala i Martina Konvičku.  Tvrdila, že z Konvičky je záměrně vyráběn „národní mučedník, něco mezi Janem Husem a Janem Nepomuckým, protože na základě tohoto jeho mučednictví se vyhrají všechny nastávající volby,“ vykládala před svým vyloučením ze strany. „Úkolem odsouzení Martina Konvičky totiž není jenom jeho diskreditace a potrestání, ale především zamezení další činnosti Bloku proti islámu, který se v době sdělení obvinění Martinu Konvičkovi zdál být nastupující masovou politickou silou.“

Konvička se mi nikdy neomluvil, říká Samková

Pak ale byla ze strany přímo Martinem Konvičkou vyloučena. „Pan Konvička dospěl k názoru, že škodím, takže mě vyloučil a vzápětí mi ale dal za pravdu všemi následnými kroky. Omluvu ani žádost o znovu vstoupení jsem nedostala,“ dnes říká Samková. Patrně si ji nepřečetla na Konvičkově facebookové stránce, kde visí už od května…

Nepřítelem je islám, ne Samková, říká Konvička

Citujeme: „Rozhodné vystoupení JUDr. Samkové v Poslanecké sněmovně ukázalo, že její postoj k islámské expanzi je autentický a upřímný. Je naprosto na místě, abych se jí omluvil za vyloučení z Bloku proti islámu, které jsem začátkem roku sám inicioval. Snad pochopí, že celá ta nešťastná aféra byla výsledkem tlaků ze strany těch, kteří se už tehdy snažili zúžit manévrovací prostor Bloku a kteří dnes zakládají všelijaké trucprojekty v podobě Bloků proti islamizaci či islámismu. Nepřítelem přitom zůstává islám jako takový a každý, kdo je ochoten nazvat věci pravými jmény, je v řadách Bloku proti islámu vítán.“ Prostě dnes by se neposlušná Samková hodila – zvlášť po debaklu, kdy byl Blok proti islámu na krajském sněmu v červnu rozpuštěn.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.  

 

Vložil: Lucie Kolouchová